Problém s praním (voňavou bielizňou)

sisimimi
21. júl 2024

Ahojte chcela by som sa spýtať poslednú dobu mame doma problém s pranim po každým pranim je prádlo akokeby nevyprate myslím vôňou vôbec nevonia aj keď ho sušíme vonku. Práčka nieje vôbec stará môže mať tak max 2 roky nieje špinavá keďže sme už kúpili aj prípravky na čistenie a prečistili sme ju rozmýšľam že to môže byt tým avivazom a priacim praskom ak ste niekto mal tento problém ako ste ho riešili? Za rady ďakujem veľmi pekne. A poprípade by má potešilo kebyže mi napíšete ako avivaze a priace prášky používate vy možno to je len tým rada skúsim nové. Ďakujem.

monalisa1111
21. júl 2024

@sisimimi vyčistili ste aj filter?

babovka2321
21. júl 2024

@sisimimi pouzivam ariel + lenor, pradlo mam vonave, ale ak ti predtym vonalo a nemenila si prostriedky, nimi to asi nebude. Ako vyzera tvoj suflik na prostriedky a vnutro? Nechavas otvorene aj dvierka aj suflik, ked sa doperie? Samotne cistice pracky ti vycistia tak bubon, gumy okolo dvierok ani vrchne casti pracky nie.

petamich
21. júl 2024

U mna to bolo kvantitou pradla - odkedy periem menej (ze nenarvem bubon), tak pradlo krasne vonia aj s beznou avivazou

sisimimi
autor
21. júl 2024

@petamich ďakujem toto som dnes ráno citala že menej pradla treba dávať a nie úplne plnú práčku a my vždy dávame do plna takze to obmedzím tiež. Ďakujem

dajda_01
21. júl 2024

@sisimimi ja dávam raz za čas pracku na max teplotu na90tku...mam pocit ze to "odmasti " tie zaschute zvyšky avivaze atď...lebo bežné periem na 30/40 len

sisimimi
autor
21. júl 2024

@babovka2321 áno používali sme toto a vonalo ale poslednú dobu nie ako som už písala a áno po doprati pračky aj pred nechávame práčku otvorené nezatváram ju

julia_romeo
21. júl 2024

skus mesiac nepouzivat avivaz a miesto avivaze daj ocot... Vsetko pradlo tak dezifikujes a zaroven, ak su vlakna obalene avivazou a praskom, rozpusti sa to. Pripadne si urob test - oper pradlo, miesto avivaze daj ocot, potom vyplachaj bez vsetkeho a potom pusti este raz plakanie ale pridaj avivaz. Uvidis co sa stane. Vacsinou toto kazdemu pomoze..

sisimimi
autor
21. júl 2024

@julia_romeo ďakujem krásne skúsim ❤️

andulka3346
23. júl 2024

Mam tento istý problém s rozdielom že máme úplne novú pračku samsung. Dnes som v tej prala už 4ty krát od spustenia a stále to prádlo nevonia dokonca sa mi zdá ako keby pachlo trochu. Vyskúšala som už rôzne programy dnes som dala tekutý práci už aj priamo do bubna a stále to isté. Nerozumiem tomu. Chybové hlásenia mi žiadne nevyhadzuje

julia_romeo
23. júl 2024

@andulka3346 tekuty praci je pre pradlo aj pracku to najhorsie... pogoogli o tom nieco a precitaj si aj moju radu vyssie s octom