Prezliekanie postelí každé 3 dni

7. jún 2024

Zdravim,

Je podľa vás každé 3 dni moc? Prezliekam väčšinou- nedeľa a streda. Manžel sa tvári že to je neekologické prat sušiť praci gel… robí vo švédskej spoločnosti zameranej na životne prostredie - mám pocit ze inak by to žiaden muz neriesil

la_dolce_vita
7. jún 2024

Za mna je to casto a to som alergik. Tvoj dovod je aky?

lucka_ke
7. jún 2024

raz týždenne podľa mňa stačí

matullienka
7. jún 2024

Posteľné prádlo mením raz za 2 týždne

rooberta
7. jún 2024

To je vážne moc, sa čudujem že sa ti to chce dva krát do týždňa s tým naťahovať.

larinka552
7. jún 2024

Je to moc, staci 1- 3x do mesiaca. Ved nechodite spinavi a prepoteni spat 😃

beata_k
7. jún 2024

Muz ma pravdu. Zbytocne a neekologicke.

zuzubb007
7. jún 2024

Jasné, že je to nelogické aj neekologicke, načo peries každé tri dni periny však to je choré ak Vám nič nieje, maximálne 2 x do mesiaca

angelous1991
7. jún 2024

Raz za 2-3 týždne mením , do postele chodíme čistí osprchovaní v čistom pyžame . Nepovažujem za potrebné častejšie .

h2
7. jún 2024

Mením posteľné raz za týždeň, pokiaľ sme zdraví. Častejšie len v prípade choroby.

ktochytavzite
7. jún 2024

zatazujes naozaj prirodu zbytocne.

simca06022011
7. jún 2024

raz za 1-2tyzdne, podla toho v akom stave je postel, kazde 3 dni zbytocne

doriiis
7. jún 2024

Nie,ďakujem.Nie som otrokom svojej domacnosti

tanyan
7. jún 2024

Toto nesúvisí so zamestnaním manžela. Toto je priveľa na každého. Ani v nemocnici či hoteli na dovolenke ti neprezlečú 2x za týždeň. Aký je vlastne dôvod tejto intenzity?
Zaťažuješ prírodu, rodinný rozpočet, svoj čas...

simsalabim
7. jún 2024

Spite nahi? Jedine v tomto pripade by som to hadam povazovala za nutne... ale aj tak si myslim, ze je to fakt pricasto.

katka700
7. jún 2024

Je to na hrane s OCD 😂 Kedysi sa posteľné prádlo menilo každé 3 týždne. Naše prababky menili posteľné prádlo ešte menej, viac vetrali než prali lebo oprať to na potoku bol zahul.
Niekto aj dnes mení posteľné prádlo po 3 týždňoch, niekto po 2 a humusaci po 3 mesiacoch 😂
Keď potrebuješ mat prádlo čisté, meň aj každé 3 dní, vodu a elektriku čo minies platis ty. Čas ktorý tým tráviš je tiež tvoj. Ekologické to práve nie je 🤔 ale možno menej cestuješ, možno kupuješ lokálne potraviny, možno neobjednávas chujoviny z Ázie, tak prečo by som ťa mala kritizovať.

autor
7. jún 2024

No mne príde 2 x do mesiaca nepredstaviteľne. Už len to že vlasy si neumyvam každý den a že sa na ne práši chytím si ich rukou vonku alebo napr je dokázané že pri splachovaní sa rozprsknu mikrociastocky. Ďalej bývame v novej štvrti este susedia dokončujú práši sa a často vetrame keďže mame nový dom nech sa to tu poriadne presuší. Syn spáva este cez den takze sme v posteli 2x denne.

gondyo
7. jún 2024

Na čisté a voňavé si človek rýchlo zvykne...potom aj po pár dňoch máte pocit, že to je špinavé..ale toto je vážne príliš...zredukuj aspoň na 1x týždenne

zuzubb007
7. jún 2024

Trošku je to taká choroba z čistoty, reálne to existuje, že človek si namysla, že furt je všetko špinavé, je to celé v hlavičke, ale ak ti to nevadí tak per tak a nepýtaj sa na názor, však hádam nosíte čisté pyžama, a osprchovať, pokým sa nepotite chorobne, že celé periny mokré robíš si len robotu a zbytočne, na tele ti žije mega zvieratiek 24/7

larinka552
7. jún 2024

Po tom poslednom komente si myslim, ze tu bude problem s OCD zameranym na cistotu. Domacnost asi tiez musi byt za kazdych okolnosti vypulirovana v tip- top stave, ze? 😃 Nesudim, len konstatujem, kedze ta zaujimaju nazory ostatnych.

maxalla
7. jún 2024

No ak ti to takto vyhovuje a iny sposob by ti vadil, tak v tom pokracuj, mne by sa teda nechcelo prezliekat postel dvakrat do tyzdna... Ale mam pochopenie pre ludi, ktori su trochu sahli v tom udrziavat cistotu :D
Aby bol priatel spokojny, skus mozno pouzivat nejake tie bio eko prasky.. to by mu mozno potom az tak neprekazalo.

gejb
7. jún 2024

Nejdem sa radsej ani pýtať ako často menis uteráky 🤣

tenerifka
7. jún 2024

rob, ako tebe vyhovuje. Ja si napriklad vankus periem naozaj casto, po 2 dñoch otacam a po dalsich 2 menim. U svagrinej sa postelne meni kazde 3 dni, ona je uplny maniak na cistotu, ale robi to pani, ktora sa im stara uz dlhe roky o domacnost. ak by to mala robit ona, tak by si to rozmyslela😅

btus
7. jún 2024

nie je normálne tak často vymieňať oblečenie. Toto je už nábeh na mysofóbiu

janulka1802
7. jún 2024

Je to neekologické. Muž má pravdu.

sense
7. jún 2024

Príde mi to dosť pokiaľ nie ste chori alebo sa nepotite nadmerne..

cookie29
7. jún 2024

ciastocky sarozprsknu pri splachovani? Vy nedavate dosku dole ked ide splachovat? no ja by som sa nad tym zamyslala....

lavender94
7. jún 2024

Vankúše mením každý druhy deň, ale to je kvôli tomu že mám akné. Inak periny prezliekam v lete raz za týždeň a v zime aj menej. Určite je to zbytočne, ak nie ste silní alergici, alebo nemáte nejak veľmi zapáchajúci pot. Napríklad ja keď si vypijem tak musim prezliecť lebo to nie je môj prirodzený pach ale nejaká divná aróma 😂

tenerifka
7. jún 2024

@lavender94 tak nepi😂
Inak ja ked vidim tvoj nick, tak mi to vzdy pripomenie Singapur, vzdy sme nastupovali na stanici metra Lavender🙂

ivik4
7. jún 2024

Jemine
Rozmyslam ako velmi by som sa musela potit aby som ho tak casto menila.
Za mna je to velmi casto ale ked Ta nestve ze s tym mas robotu, prezliekaj si tak, preco nie

terezka1947
7. jún 2024

Ja som teda "Monk" ale 2x do týždňa je už aj na mňa silná káva. Nevravím,keď sa človek nejako extrémne spotí,atď. Ale do postele chodíme sprchovaní, čistí...čiže 2x do týždňa mi príde nelogické.