Prášok na pranie

1. sep 2024

chcela by som prejst z gelu na prasok, kupujem persil 100 davok (gel).
je vobec nejake balenie prasku, ktore vychadza co do mnozstva na pranie - rovnako?

sima234
1. sep 2024

Na každom prášku máš už uvedené na koľko praní je. Aj keď toto ja neviem pochopiť, to si počítaš, či ti to sedí na počet praní podľa obalu?

lindus_esterka
1. sep 2024

Tak zvycajne cim vacsie balenie tym nizsia cena za PD. Prasky persil, ariel, savo 100PD stoja okolo 20€ a tolko tusim aj gely vychadzaju

lindus_esterka
1. sep 2024

@sima234 ja to chapem tak, ze gel ju vyjde napr 20 centov/1 PD a hlada prasok, kde ju PD vyjde podobne a nie 2x tolko. Asi.

autor
1. sep 2024

@sima234 nie, nepocitam. Ale anazim sa kupovat tak, aby to vyslo co najlepsie. Ale doteraz som kupovala len gely, nesledovala som a ani sa nevyznam v tom, ako su balene prasky. Uz zrozumitelnejsie?

autor
1. sep 2024

@lindus_esterka ano tak, dakujem. Proste napr. chodievam pravidelne v kauflande okolo sekcie s krmivom. Ale nemam domace zviera, tento typ tovaru som nikdy v zivote nekupovala takze keby som nejakou nahodou mala ist kupit krmivo, nemam ani sajnu.
Roky som pouzivala len pracie gely. A posledne 4 roky jednu a tu istu znacku. A chcem prejst na prasok a netusim, v akych mnozstvach sa predavaju a ako vyjdu najlepsie. Ale uz som nasla na alze nieco

lindus_esterka
1. sep 2024

V alze nemam prehľad, tak neviem porovnat, kupujem v DM, zvycajne vyjde 1 PD okolo 20centov. Je to napr ariel 100pd gel aj prach za 20€ alebo mensie bal Savo 21centov za PD.

autor
1. sep 2024

@lindus_esterka dakujem. Kupila som nakoniec na alze : Ariel Color +, 100 prani. 6kg balenie. Tak uvidim. Doteraz som len Persil pouzivala

maryetta
1. sep 2024

Ja som presla z gelu na prasok. Uz vyse roka a som spokojna. Rychlo si zvyknes 😉
Tiez povacsine ariel.

mk1111111111
4. sep 2024

Dobre si spravila, prasok je pre pracky vhodnejsi.

autor
4. sep 2024

@maryetta ten ariel v skatuli ale teda mega vonavy 😄 cele auto vyvonane cestou domov.

autor
4. sep 2024

@mk1111111111 👍🏼 ved toto presne, ze tie gely fakt nie su pre pracky ok, prasky su lepsie

maryetta
4. sep 2024

Ktory? Prosim daj foto. Ja mam teraz nejaky z nemecka 😂🙈 ale aby nejako vonal tak to nie.

cukroska
6. sep 2024

Podobne. Tiež pri kúpe pozerám ceny,aje celkovo sa nevyznám. Ale roky používam tekutý Persil .Ale keďže uz mu absolútne nevyperie a už vôbec nie je prádlo také krásne biele ako kedysi tak uvažujem vyskúšať klasický prášok pre zmenu. Buď Persil alebo Ariel.

sandra49
6. sep 2024

A hlavne neriad sa dávkovanim. Ja používam ariel alebo persil väčšinou 100 pracích dávok do 20€ zvykne byt v tescu. Dávam do plnej pracky 2 polievkové lyžice a na pol pracky jednu. Vyberie veľmi dobre ak špinavé oblecenie. Tak ti vydrží ešte dlhšie keď nebude pozerať na dávkovanie ale robiť to napríklad ako ja.