Pranie zimných búnd

madalina
24. jan 2024

Prosila by som o radu ako oprať zimné bundy s výplňou primaloft, thermarator. Pri praní používam špeciálny prací gél a loptičky,no minule som vytiahla bundu Columbia pike lake a futro sa mi stiahlo,z nadychanej bundy bola placka. Máme viacero značiek s takou výplňou a bojím sa ich oprať aby som je nezničila. Vidím,že to nieje len môj problém,keďže na ulici stretávam ľudí v bundách "bez"výplne🤷 praním sa im vlákno "zbije". Sestra má bundu slovenskej značky a presne to isté sa jej stalo. Skúsila som sušiť v sušičke, ale asi musím zvoliť iný program. Preto ak máte skúsenosť,prosím o cenné rady,verím,že to pomôže aj iným ženám.

simca06022011
24. jan 2024

periem v pracke, susim v susicke (nic specialne s tym nerobim, lopty davam iba do susicky, do pracky nie a ak treba susiaci program ide viac krat). Pripadne niektore bundy/kabaty idu do cistiarne...

jaaty
24. jan 2024

@madalina práve preto dávam bundy a kabáty do čistiarne.

luxus10
24. jan 2024

vsetky bundy-paperove, ci so syntet. vyplnou-drahe, znackove-

- pracka aeg, program Rucne pranie, 30 st., 1200 ot, praci gel persil rakusky, nemecky, alebo portugal.
-perove bundy-dam este na samostat. odstredenie na 1500 ot.

-dam do susicky aeg tr. 9, kt. ma program na perove bundy, ak taky nemas daj na pr. jemne pradlo

a su prekrasne ako nove

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luxus10
24. jan 2024

a este mam v bubne magneticku gulu na zmakcenie vody, to dost pomaha...

madalina
autor
24. jan 2024

@jaaty mne v čistiarní zničili bundu,tak mám rešpekt teda.

madalina
autor
24. jan 2024

@luxus10 ďakujem,tak skúšam ešte raz celý cyklus a už periem po jednej bude. Asi som zistila,že musím vymeniť práčku.

simca06022011
24. jan 2024

nezabudajte ze paperove veci maju specialny cistic ;) cize ziadny persil ariel a co ja viem co

luxus10
24. jan 2024

@simca06022011 ten cistic a impregnacia sa odporuca na kazde 4-6 pranie, nie na kazde, lebo to robi akurat tak opak...

bezne pranie v beznom jemnom prostriedku...

luxus10
24. jan 2024

@madalina ked su bundy do pasa, dam prat narat aj 2-3 ks, ak je velka paperka, tak po 1 ks, susim do pasa po 2 ks naraz, paperky tiez ak su do pasa, ak je velka do poly stehien, tak po 1 ks

luxus10
24. jan 2024

@madalina no aeg pracka ma vypracovane programy na specialitky... o susicke a jej technologiach ani nehovorim, ak chces pozri si co ma tr. 9...

luxus10
24. jan 2024

@luxus10 znamemu v citiarni znicili goretexovu bundu...

simca06022011
24. jan 2024

@luxus10 ako myslis vsak nech si kazdy spravi ako chce🙂 ja by som si na perie nedala nic ine. A kzade 4-6pranie.. no teda u nas sa paperova bunda perie zvacsa raz.. po sezone, tak neviem.
Inak tiez mam specialen programy na rozne textilie.. a rovno k pracke ktomu mam aj specialne prostriedky, ani mi to nepusti hocijaky prach napr. z davkovaca, kde mam bezne univerzalne gely, avivaze...

madalina
autor
24. jan 2024

@luxus10 pozriem, lebo vytiahla som bundu z pracky a po suseni presne to iste. gulky z futra spravene a bunda bez vyplne.... a este k tomu biela, takze vsetko vidno, presvita

eeffka
24. jan 2024

@madalina mam bundu s perim, operiem vyzera ako handra, dam do susicky a mam novu bundu, nic apecialne nerobim ani lopticky

luxus10
24. jan 2024

@eeffka presne tak...

simca06022011
24. jan 2024

@madalina ved ale z pracky ked vytiahnes bundy, vyzera to vzdy tak... treba to ususit.. ja periem aj paperove vankuse, periny.. a to je jedna guca len v rohu zbita, vysusi sa = novy vankus...

madalina
autor
27. jan 2024

@simca06022011 ja to aj skúsim v sušičke🤗