Pranie uterákov

4. jún 2024

Dobrý deň na kolkatke periete uteráky? Ja na 60, ale všimla som si že na štítku majú napísané 40… vyzerajú byt tie uteráky také akoby tvrdšie, suché…. Neviem to ani popísať. Lenže si neviem predstaviť prať uteráky na 40 mne to príde malo, som jediná? Neviem teraz ako tie uteráky zachraňovať aby mi dlho vydržali … 😂vedeli by sme mi prosím povedať ako toto riešite vy? Alebo či mám teda prať na 40? Žijeme len dvaja v domácnosti takže nechcem dávať veľa veci zvlášť, rozdeľovať uteráky podľa toho ako píšu stupne… a zas uteráky s oblečením nechcem spájať. Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoved.

egonsk
4. jún 2024

prat sa maju na takej teplote ako maju uvedenu, alebo nizsej. Uteraky by sa mali prat v makej vode a bez avivaze a potom prezehlit. Tym ostanu maksie a dobre save.

brezza
4. jún 2024

Na 60. Davam ich do susicky takze su makke. Hlavne nedavaj avivaz ak davas.

marca12
4. jún 2024

Vsetky periem na 60tke aj obycajne aj lepsie,drahsie. Moje su tiez tvrde. Niekto tvrdi,ze zehlenim zmaknu. No mne sa nechce zehlit,utrieme sa aj do tvrdych 🤭

3petka
4. jún 2024

Na 60, ani nepozerám co maju na štítkoch. Príde mi to automatické.
Svokra mi napr kúpila postelne prádlo čo sa má vraj prať na 40-tke no takú ešte nehrali. Čo malo byt nám som vyhodila a nechala som iba synovi lebo sa mu páčili, ale periem na 60, už vyzerajú hrozne.

petronellla87
4. jún 2024

Ja mám na práčke špeciálny program na uteráky. Keď som ešte mala starú pracku tak som dávala na 60. A dokým som nemala susicku tak tiež som ich mala vždy tvrdé

nikpa
4. jún 2024

Ja periem uteráky aj posteľnú bielizeň na 90ku a je mi jedno ci sú tvrdé alebo sa skôr zničia. Hlavne, že sú čisté 🙂

veselo_neveselo
4. jún 2024

Na 60. Pisane maju na 40 kvoli farbe, ta sa na 60 rychlejsie sperie. Rovnako to mam aj na plachtach, pisu na 60 prat biele, ale farrbne na 40 - rovnaky vyrobca, rovnaky material.

Takze vsetko hadzem na 60, a ked budu hnusne, tak vymenim.

domkakvet
4. jún 2024

Na 60 a mam ich tvrde.

mane01
4. jún 2024

Na 40, potom suším v sušičke este

danielahamar
4. jún 2024

Mne plucny povedal, že čokoľvek mam prať na 60 a viac, uteráky dávam na 90. A hlavne preplácať viac krat

viestta
4. jún 2024

Frote uteraky a osusky sme davno vymenili za mikrofazove. Ked sme este pouzivali frote, prali sa so vsetkym ostatnym na 40, obcas som ich vsetky hodila do pracky, k rasku pridala 2 lyzice krystalickej sody a miesto avivaze ocot, potom boli hebke. Tvrde uteraky su z tvrdej vody, ktora sa vyzraza na zvyskoch avivaze

michaela329
4. jún 2024

Periem na 60 a mam sušičku 🤷 Aviváž nesmiem používať.

betulinka1
4. jún 2024

@egonsk bez avivaze? Inak to citam prvykrat. A potom ako dosiahneš aby vonali?

doriiis
4. jún 2024

Nikdy nič neperiem na menej ako 60.Uteraky a posteľné obliečky na 90

liz_lemon
4. jún 2024

@betulinka1 ja napr. neznasam, ked uteraky, ale najma postelne vonia, teraz pral muz, a prehnal to s pracim gelom, strasne ako mi to vadilo

simca06022011
4. jún 2024

periem na 60 + susicka. Ale tiez som si povedala, ze zacnem na 40tke...
Pranie uterakov je diskutabilne, v prvom rade frote = polovica bubna, maximalne. Avivaz = nemala by sa vraj,a le ja trochu davam. Podla mna VELA avivaze je problem, ostanu zlepene. ZEHLENIE tak to je uz uplne ina kategoria = nezehlim, niekde som citala, ze sa tym nici struktura toho frote, ma to byt nadychane, "fluffy" a nie splastnute a vyzehlene. Ale to je na kazdom ako si urobi...
Uteraky nemam tvrde a su ako z reklamy, lebo susicka :DD ako ked uschnu vonku, tiez to nie je ziadna katastofa...

A nie su uteraky ako uteraky.. velmi zalezi od konkretneho druhu ako budu vyzerat a ako budu sat.

andrea901
4. jún 2024

No uprimne, neviem si predstavit prat uteraky IBA na 40. Ja periem na 90 a susim v susicke, som si ista, ze vtedy su naozaj ciste. Neznicil sa ani jeden a to uz maju nejaky ten rok.
Postelnu bielizen periem na 60.

simca06022011
4. jún 2024

@betulinka1 mne napriklad vonia aj gel na pranie :D

evivb
4. jún 2024

Ja spolu so spodnym pradlom na 90°C.

nika23t
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika23t
4. jún 2024

Ja uteráky aj kuchynské utierky na 95. Vždy, bez ohľadu na to, co je na štítku.

zuzuliatko18
4. jún 2024

Uteraky a kuchynske periem na 95, co nevydrzi, ide do kosa. A susim v susicke..

sisska96
4. jún 2024

40 a potom žehlím. Však nemáme žiadne infekcie , ani špinavý zadok neutierame s uterákmi :D Tie uteráky sú iba mokré

maminkadeticiek
4. jún 2024

Aky je na to dovod?Smiem vediet?60 takmer nepouzivam.30-40.Ved subto len mokre uteraky od mokreho umyteho.tela.A pracky a prasky su dnes take kvalitne,ze vacsinou naozaj nepotrebujem viac.

laurita285
4. jún 2024

90tka, všetky sú pekné a čisté, aj oblečenie sa snažím prať na 60tke, niektoré vďaka tomu odišlo do večných lovíšť ale tak alergie nepustia :D :D

sisska96
4. jún 2024

@maminkadeticiek však to... Hlavne že treba šetriť životné prostredie 😅

nafka0483
4. jún 2024

Ked su to ciste uteraky, len mokre, tak naco ich vlastne periete? 😅🤦‍♀️

Na tele vzdy ostava isty mikrobion, to sa prenasa aj na uterak, neustale sa odlupuju aj ciastocky odumretej koze, atd...

Periem ich na 60, avivaz nepouzivam vobec a susim v susicke - su krasne hebke, makke.

mclissa
4. jún 2024

Periem na 40. Uteraky mam ciste, bez skvrn (make up hlavne a spirala), susicka. Su zachovale a jemne, vonave.

babulkomale
4. jún 2024

@maminkadeticiek dovod? Ty si dnes narodila?
Plesne a fekalne bakterie su dovod.
Ciste telo? Hahaha, jedine z dezinfekcnej sprchy niekde v labaku v knihach Robina Cooka.

kukuk29
4. jún 2024

Celý život iba na 40 periem všetko a žijem.😂😂.V zime väčšinou do sušičky dávam uteráky a v lete vonku na balkóne.Veľa krát som čítala že uteráky by sa nemali vôbev želiť. Ale mna taká zbytočná vec ani len nenapadne 😂🙊