Pranie botasiek v práčke

danielittar
27. jún 2023

Ahojte. Na akom cykle právate botasky respektíve inú obuv v práčke? Dávate dole šnúrky a vložky, alebo periete celé v kope? Ja som vždy zvykla prať obuv ručne v lavoriku, ale nejak sa ich teraz nakopilo :D

mimika97
27. jún 2023

Ako sa mi chce a aj ako sú špinavé. Ale väčšinou hodím celé len vložky vyberiem s nejakým starym uterákom. Hodinový program 40st.

veronikaszabova
27. jún 2023

@danielittar cele ( nedavam nic prec), 15min na 30 stupnov

co_co
27. jún 2023

Vlozky zvacsa vyberam a aj snurky. Inak ich pravam normalne na 30 stupnov na cely program. Kolko krat ak ich potrebujem aj rychlejsie vysusit, tak ich dam normalne aj do susicky a musim si zaklopat, zatial sa im este nic nestalo

danielittar
autor
27. jún 2023

A dávate aj žmýkanie alebo bez? resp. na nižšie otáčky?

vani190493
27. jún 2023

@danielittar dávam na 400 otáčky ale na dva razy.
Periem na 30 stupňov s pracim gélom, biele s pracim práškom. Všetko spolu, nevyberam nič. 😉

zuzubb007
27. jún 2023

Na 40 stupnov buchnem cele ako su snurky vyberiem tiez hodim, vela prasku a normalne hodinovy program a zmykanie na 1200 otacok a ako nove, pri 30tke mi ich velmi nevyperie to je studena voda, periem roky takto a vsetky tenisky prezili x prani

zuzidr
27. jún 2023

@zuzubb007 tiež tak periem, na 40, 1000otáčok aj drahšie tenisky aj lacnejšie, conversy, všetko....

mimika97
27. jún 2023

Normálne 1000 otáčok a nikdy sa žiadnym nič nestalo. Akurát včera som tak prala adidasy pumy aj vans a sú ako nové. Akurát keď si viac špinavé pred rým ich prebehnem kefou

biaa
27. jún 2023

@danielittar tiež periem v práčke aj Fila a adidas , nike takze nie lacné botasky na 40stupnov a nezmykam alebo mecham minimum 400 a nevyberam z nich nič

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
27. jún 2023

Mam program na obuv

panelacikova
27. jún 2023

asi záleží od toho, akej kvality sú atď. ja osobne mám doma také, ktoré periem na 40 stupňov, program ako tmavé, teda u mňa necelá hodina, otáčky 800. vyberám vložky, ak sú vyberateľné, periem to spolu s botaskami. ak sú ale botasky veľmi špinavé, najprv ich prebehnem kefkou vo vedre a tú najhoršiu špinu spláchnem vo wc. až potom idú do práčky, aby mi nezadrbalo blato práčku. dávam klasika prášok ako do prádla a dokonca aj aviváž 😀

cookie29
27. jún 2023

No ja ich davam d obliecky na vankus a zazipsujem. Aj ked su vycistene, vzdy nieco zostane a nepotrebujem, aby sa mi to dostalo do pracky (napr drobne kamienky a podobne) A odstredujem na nizsie otacky, nechcem znicit bubon pracky. Na normalne otacky odstredujem, len ak je pracka plna spolu s inymi vecami.

domkakvet
27. jún 2023

@danielittar ja ich periem cele na 30 stupnou a najmenej otacok.

tyrkysova_kobyla
27. jún 2023

Ja ich davam spolu s funkcnym oblecenim, teda na 30° a s gelom na sportove oblecenie, nevyberam ani snurky ani vlozky, len ich vlozim do vrecka na jemnu bielizen