Práčka so sušičkou

12. apr 2023

Zdravím mamičky prosím mate skúsenosti s prackou so sušičkou? Ktoré sú dobré a ste spokojne ďakujem

anjelicek26
12. apr 2023

Mimo lg, bosch, miele nepozeraj. My sme mali bosch a velmi fajn, vecer nahodit spinave, napnut casovac na rano a potom uz len suche a vonave poskladat pred robotou... aspon ja som tak fungovala dlho a skutocne mi to setrilo cas. Dolezita je predlzena zaruka, lebo bubon ide 2x tak dlho samozrejme, ked perie a susi ako keby si mala len pracku... ta technologia isla neskutocne popredu, nesmies to porovnavat zo "skusenostami" inych mamiciek, co taku mali desat rokov dozadu prip. nejaku divnu znacku (nemyslim v zlom, ale chapeme sa...). Keby nemam priestor na dve veci osobitne, tak idem zasa do kombi.

autor
12. apr 2023

@anjelicek26 ďakujem pekne ale keď nechcem nemusím zapínať susicku pôjde mi to oprať aj bez normálne ako práčka obyč? Ďakujem

anjelicek26
12. apr 2023

Ano samozrejme mozes aj len oprat a vyvesat a susenie zapnut napr. len na postelne pradlo a uteraky.

autor
12. apr 2023

@anjelicek26 neviem ci kúpiť teda každé zvlášť alebo 2in 1 lebo niektorí hovoria ze je lepšie mať zvlášť vôbec sa v tom nevyznám ďakujem za radu

anjelicek26
12. apr 2023

Ak mas miesto, tak kup zvlast... ja som miesto nemala poriadne, zobrala som velku pracko-susicku s velkym bubnom a bola som maximalne spokojna, ked dosluzila tak sme kupili dva stroje, len sme to museli cele rozhadzat. Potrebovala som pracku na 10 kil a teda susicka ususi len 7 kil (kombi) a tak mam teraz dve na desat, kvoli paplonom velkym je to fajn.. je to len na tebe, tie rarohy zaberaju vela miesta a nedaju sa dat nad seba (u nas), ked ty mas moznost dat stroje nad seba, tak daj dva... ja som brala ako velke plus este - samocistiaca funkcia a ziadne vylievanie zasobnika na vodu, to proste pri pracko-susicke je vzdy ok, susicka osobitne potrebuje kazdy raz, vyklepat filter, vyliat vodu a az potom susit..

simca06022011
12. apr 2023

Ak mas miesto kup si zvlast, to ani nerozmyslaj 🙂 Ja mam napr miele, aj to uz roky, a este maju pol zivota pred sebou, daju sa postavit vedla seba/na seba, pracka je 9kg a susicka tiez 9kg, cize su velke, v klude tam svacnem perinu ususit, vankuse... mama ma teraz novu LG (cca pol roka) a zatial je spokojna.
Susicku mam napojenu na odpad, nevylievam nic (nemusi, ma aj nadobu, v obdobi sucha som s tym polievala kriky pred domom :DDD )
Ku kombi sa akutalne nevyjadrim, k 7r kombi sa mozem = susi, funguje, ale kamoska nepouziva, lebo to dlho trva pre nu a proste ona potrebuje vyprat vysusit vsetko napr. za 1 den a potom letia niekam.. cize tie dlhe programy cakat, radsej susi na susiakoch. Plus ked napcha celu plnu tu pracku, neuschne to dobre asi atm bude na to susenie iny max objem pradla

liloastitch
12. apr 2023

Máme novú kombinovanú LG. Ja som spokojná, jediné čo mi prekáža, že musím ručne čistiť bubon od chlpov... Nevýhoda pri kombinovanej je to, že ti neusuší také množstvo ako operie. Sušička má menšiu kapacitu ako práčka.

erosmal
12. apr 2023

a ešte jedna nevýhoda kombi je, že perieš a sušíš povedzme 4 hod jednu várku. Keď máš osobitne tak v práčke perieš druhú várku kým sa ti v sušičke suší prvá..

katica06
12. apr 2023

Jednoznačne ak to priestor dovolí osobitne 2 spotrebiče kľudne aj nad sebou.

zuzinabila
12. apr 2023

Urcite odporucam kazdu zvlast,pretoze mozes prat jednu varku a zaroven susit inu varku v susicke zaroven.kupovali sme teraz Bosch a tip topka,max.spokojnost

lorin29
12. apr 2023

Odporúčam kúpiť osobitne.... Radšej si kúp medzikus a daj na seba ak nie je priestor

emmusska
14. apr 2023

Tak nevyhodou toho je cas by som povedala, ale ked nie je priestor, tak aj dva v jednom je super. Ja si uz ani neviem predstavit akoby som fungovala bez susicky, pretoze v zime susit vo vnutri, to sme neustale mali vlhko, neuschlo to pradlo poriadne, nevonalo a len nervy som z toho mala. Skus pozriet Philco znacku, s tou mam dobru skusenost.

llucciaa
18. apr 2023

@erosmal toto áno, ale niekto proste nemá priestor na to aby mal dva spotrebiče a vtedy je lepšie aj kombinovaná ako nič 🙂

erosmal
18. apr 2023

@llucciaa tak ja tiež mam dva v jednom lebo nemam miesto :D len vravím že to je tá nevýhoda, proste ked periem tmavé a chcem dať aj svetlé tak to trvá aj celý deň