Prach v byte

11. sep 2023

Mamky dobrý deň. Idem si k vám po radu lebo ja už neviem čo by ozaj pomohlo. Bývame v byte a mame tak veľa prachu, že už som z toho nervózna. 5x denne musím pretierať kuchynskú linku aby nebolo na nej veľa prachu. Takisto stolíky, no proste všade prach. Je nejaký prípravok špeciálny? Alebo myslite, že neexistuje nič len dookola upratovať 🙄

viestta
11. sep 2023

Prach sa dostava do bytu zvonka, nosime ho na topankach, obleceni, uvolnuje sa z oblecenia, z textilii. Prach treba vysavat alebo utierat vlhkou handrou aby sa zbytocne neviril.
Moze pomoct aj cisticka vzduchu ale prachu sa este nikto nezbavil. Ti uspesnejsi zaznamenali drobne vitazstva

lenka.25
11. sep 2023

Odkedy mám sušičku - neviem presne už kolko rokov , ale tak je prachu viditeľne menej, taktiež robotický vysávač keď mi každý deň povysáva podlahu a poumýva, tak sa u nás ani nemá čo víriť

avonladyba
11. sep 2023

Ja neviem či som slepá, alebo máme takú farbu nabytku, ale ja žiadny prach nevidím 😀

zuzanaete
11. sep 2023

@avonladyba Vacsinou ani ja, ale su urcite mesiace, kedy nam slnko rano tak svieti, ze vidiet krasne kazdu mikrospinku na podlahe. Tak len cakam, kym sa slnko posunie a mame zase cisto. 😂

medyna
11. sep 2023

na tmavom nábytku vidno prach ihneď po uprataní, nábytok sme preto vymenili za svetlý

viestta
11. sep 2023

@zuzanaete ja tak odchadzam z kuchyne v urcitych mesiacoch, Prave teraz je to "blbe" obdobie, ze ked neodidem vcas, tak hodinu drhnem dvierka, ktore aj tak utieram aspon kazdy druhy den 😝

uhgara
11. sep 2023

@avonladyba heh tak to si na tom ako ja. vacsinou mame drevodecor, takze ten prach v celku dobre zakryje 🙂 ako utieram ako vide, mame cisto, no z nejakeho mini prachu si zatial teda tazku hlavu nerobim

tamta
11. sep 2023

Vymeniť nábytok za svetlý 😃 na ciernom vidieť kazdy kusok prachu. Na svetlom ovela menej. Samozrejme pokiaľ nehovoríme o 100 ročnej špine.
Odmietam byt otrokom svojej domácnosti a 5x denne lestit nábytok.

autor
11. sep 2023

Dakujem, no veď tak mame riešený byt, že slnko svieti doobedu v dennej časti tak asi aj preto 🤦‍♀️ tú čističku mi nenapadlo. Máte niekto reálne skúsenosti?

januska12323
11. sep 2023

Tam kde svieti zavri oči a hneď bude o polovicu prachu menej.

autor
11. sep 2023

@januska12323 😅😅

slavomira236
11. sep 2023

Na chodbach mam komody dub sonoma ten je suter na tom nevidno vobec prach aj keby tam bol centimeret. Zato tmava plavacka v detskej izbe je des toklo co povysavam pod postelou do hodiny prach..asi ju vytrham..na linke prach nevidim pracovna doska je striekana dvierka mam leskle pastelove to skor capky ma seru...