Potravinové mole

laurikasarinkaq
4. jan 2024

V sklenenej uzatvárateľnej nádobe mám orechy lieskovce ktoré mi dala pred cca 3 mesiacmi mama ktorá ich mala od niekoho .dala mi ich v sáčku a ja som polovicu zo sačku premiestnila do tej sklenenej nádoby a odvtedy som to neotvorila a dnes som si len cez sklo všimla že tam sú mole (videla som ich asi 6 ale typujem ze ich bude viac ) . No a moja otázka je ci tam tie móle mohli jednoducho vzniknúť v tej nádobe ? Keďže nádoba bola celý čas zavretá .. alebo som ich tam mohla presnosť už keď som presypali ten sačok ? .. sačok som dnes vyhodila tak neviem preveriť ci sú aj tam..vyhodim celú nádobu ani to nejdem otvárať ale pýtam sa len čisto zo zvedavosti že ako sa tam mohli dostať .. dúfam že móle nebudú aj v ostatných veciach čo mám v skrinke sakra

viestta
4. jan 2024

vajicka moli boli uz v tom sacku, v nadobe sa vyliahli larvy, nazrali, zakuklili a vyliahli sa motyle. Ci sa vyliahli a vyleteli aj z toho sacka zistis coskoro

h2
4. jan 2024

@laurikasarinkaq Čudovala by si sa, cez akú malú štrbinku sú tie svine schopné preliezť. Čiže ak si aj nemala nakladené vajíčka v tých orechoch už predtým, tak do sklenenej nádoby, uzavretej plastovým, alebo kovovým viečkom, sa vedia dostať. Vlastná skúsenosť.