Potemník skladový

14. feb 2024

Co na neho zaberá ako sa ho zbaviť? Okrem toho ze vyoratat potraviny to všetko mam už za sebou

viestta
14. feb 2024

Uzavrete dozy na potraviny aby sa ti to vsade nerozliezlo ked si nieco z obchodu donesies. Ked donesies, tak vyhodis len tu jednu potravinu

autor
14. feb 2024

@viestta ja som sem už raz písala inak na idemtifikovanie toho hmyzu ..no problém je ten ze cely byt čistý..co sa týka potravín a všetkého detailný lux sme robili so sestrou ..nikde neboli iba v spálni..dokonca všetko po upratani bolo vystriekane biolitom a dnes som ich nasla zas v skrini neviem ci boli mŕtvi alebo to iba hrali no jeden sa mi zdal ze aj utekal čiže dosť možné že živý..a už som zúfalá ako ich dostať preč z tej spálne ...boli aj v úložných suflikoch pod posteľou no všetko sa vypratalo posteľné prádla paplóny atď co tam bolo som tam už nevrátila ,každý deň kontrolujem tam je to ôk no ta skriňa..boli dokonca aj v sakloch vo veciach som ich nenasla

autor
14. feb 2024

Preto sa zaujímam co na nich zaberá lebo dezinsekcia je mrte drahá..pri dvoch deťoch si to dovoliť nemôžem

anjelik2358
16. feb 2024

Ja s touto havedou bojujem už dva roky. Prvé leto som tiež nechapala odkiaľ sa to berie, tiež som hľadala informácie, pratala. Všetky potraviny šli preč a nové som davala do doz. Rozliezlo sa nam to všade. Pratala som izbu po izbe dennodenne ich vysavala, nejaký postrek mi dal aj sused ale kedže mame deti mohla som to striekať len na také miesta, kde by sa malé dieťa nedostalo. Hocikedy ten hajzel preliezol pod lištu pod podlahu a zašil sa. Bola to nočná mora. Po pár mesiach som ešte občas niekedy zbadala liezť po podlahe. Potom bol kľud, ale netrval dlho v lete sa začali znova objavovať. Tentokrát prichádzali z vonku. Na dvore chováme sliepky v hospodarskej budove. Manžel kupuje krmnu zmes a dedukujem, že to priniesol tuto haved v krmive. A kedže tieto chrobaky vedia aj lietať, cez okna sa nám sťahovali do domu. Nahodne som objavila "Prípravok proti mravcom a lezúcemu hmyzu BROS 500ml". Začala som ho striekať po kútoch, aby sa deti nedotkli. A zaberalo to na nich, nachadzala som ich mrtvych. Striekala som to aj v hospodarskej budove, kde mame krmnu zmes, tiež tam dochli. Toľko moja skúsenosť. Uvidím, čo bude toto leto.

autor
16. feb 2024

@anjelik2358 no prvý krát som striekala sprej proti lezucemu hmyzu aj lietajucemu KOBRA, druhý raz ten istý len od Biolitu...ja som ich nenasla nikde inde iba v spálni a nachádzam doteraz...myslíte že boli z toho spreju naozaj mŕtvi alebo to iba hrali? Čítala som ze pri vyruseni sa hrajú mŕtvi...

anjelik2358
16. feb 2024

Zo začiatku keď som ich pozorovala, tak väčšinou zastal ma chvilku a potom začal trepotať s nohami a keď som nanho striekla nejaku chémiu trebars aj nejaký univerzalny čistič po chvili skapal. A ešte ked som ho niekedy odchytila do servitky a rozpučila strašne smrdel.

majka879742
30. jún 2024

Ahoj, prosím ta zbavila si sa ich? Bojujem s nimi asi 3 mesiace, mám ich iba v podkrovi. Nič potravinové tam nemám🤦 uz som Z nich normálne zufala 😔

anjelik2358
30. jún 2024

@majka879742 a striekala si podkrovie? Ja ti verím. Celú zimu bol pokoj. Uvidime, čo bude teraz v lete, zvyčajne v júli a v auguste sme ich mali.

majka879742
30. jún 2024

@anjelik2358 áno, muz objednal nejaký sprej, všetko vystriekal, boli sme 3 dni prec tak to nechal pozavierane a ked ame prišli tak som vsetko umyla, oprala a nasla ich mŕtvych...ale uz tu opäť lezú 🤦 najhoršie, že uz sa mi trepu aj dole do kuchyne 🤦🤦

anjelik2358
30. jún 2024

@majka879742 hlavne všetky potraviny do uzatvaratelnych nadob, ja som si myslela že stačí len múka, a nakoniec som musela všetko - aj cestoviny aj ryžu, strukoviny, koreniny.

majka879742
1. júl 2024

@anjelik2358 uz natom pracujem 🙂 prosím ta a mala si ich aj v oblečení? Riesila si to že si prala úplne vsetko zo skrine?

anjelik2358
1. júl 2024

@majka879742 áno. Aj som vypratala všetko a aj tak som po nejakom čase našla v skrini zdochnutého. Vyprala som len tie veci, kde som ich našla. Aj keby si vyprala všetko aj tak by ti tam mohol vojsť další. Stačí že sa s nejakou potravinou domov donesie, naloží vajíčka a pri takomto teple sa vyliahne a rozlezie sa doslova všade.

majka879742
1. júl 2024

@anjelik2358 to ano len ja stále nechápem z kadial sa tam dostal, pretože sme sa tam nasťahovali az v novembri a veci v skrini som ani nemala 🤦 jedine dcéra vo svojej izbe. A tam sme potraviny ani nedávali 🤦 normálne som fakt uz z toho zufala