Ploštice v podnájme

12. feb 2024

Ahojte. Sme s partnerom už vyše polroka v podnájme a neustále k nám prídu ploštice. Už sme tu mali 3x deratizera, na chvíľku to zabralo, ale potom opäť. Vraj v bytovke sa robila hĺbková dezinsekcia, ale asi 2 byty nechceli umožniť prehliadku. Deratizer tvrdí, že ak sú tam, tak chodia cez stupačky. Ja som už bezradná. Máme pekný byt, lokalitu a stále sa to opakuje. To fakt nepomôže nič iné len sa odsťahovať? 😢😓

pribinak
12. feb 2024

Ja by som tam už dávno nebývala… neexistuje žiadny iný podnájom?

autor
12. feb 2024

@pribinak vieme si nájsť, ale dúfali sme, že sa problém vyrieši. A zase je to späť 😫

pribinak
12. feb 2024

Ja neviem, ale nechápeš že ak ti už aj sám deratizér povie, že ten hmyz chodí cez stupačky, tak Ti vlastne jasne povedal, že je to problém viacerych susedov a muselo by deratizovať pol paneláku naraz ….co je nereálne

Fakt hľadaj niečo iné a modli sa, aby si si tu háveď nepriniesla do nového bývania

bluka2
12. feb 2024

V tomto asi 3x a dosť, bohužiaľ. Do nového bytu by išlo len to, čo absolvovalo pár dňový pobyt v mrazničke

rurutiax
12. feb 2024

Ako tam môžete ešte bývať? Nechápem. Nezabúdajte na to, že ak sa presťahujete je dobré sa všetkého zbaviť, minimálne oblečenia, inak si ich vezmete so sebou do nového bytu a ešte aj susedia a majiteľ sa vám poďakujú.

zuzanna33
13. feb 2024

Mali sme bohužiaľ tieto skúsenosti kvôli neprispôsobivým susedom na domovej schôdzi sme museli spísať petíciu za dezinsekciu všetkých bytov v dolnom vchode pretože ide to cez stupačky a 4 x bola firma v každom jednom byte prišli sme aj o nábytok ale mali sme pokoj lenže po toľkých trapeniach som zistila že dôvodom neboli len susedia ale holuby ktoré boli rozmnozene a tie sú roznasačmi Ploštíc z ich vytrusov takže to bol kolobeh a bohužiaľ bytovky týmto problemom často trpia takže určite apelovať na domovnika a správcu bytov a samozrejme majiteľa

jakoma
13. feb 2024

My sme mali plostice, deratizer naraz vystriekal vsetky byty pod a nad nami spolu s nasim (potvorky k nam prisli z bytu 2 poschodia nad nami). Myslim, ze sa striekalo 2x s 3tyzdnovou pauzou. My sme si kupili sprej Protect proti plosticiam (siva flaska a cierny papierik) asi 4 kusy a zbavili sme sa ich.

diskuseman
12. júl 2024

Moja osobná dobrá skúsenosť... kúpil som v ACTIONE za 1,11€ spray INSECT BITE 100ml ktorý je vraj na poštípanie komármi a hmyzom , no pri experimente som zistil že keď sa sprej nastrieka na plošticú tak ju normálne zabije a ploštica je vystretá 🙂 jediná chyba toho že prostriedok s neviem zohnať vo velkom baleníí. Plánujem kúpiť viac flaštičiek ktoré nalejem do rozprašovaču a tak skúsim .. Prikladám foto Budem rád aj za Vaše typy a rady! :D