Pleseň na stene

4. apr 2024

prosím poradte ako doma odstrániť pleseň na stene? bývame na byte a ide o malú plochu (cca 2éx10cm) , v rohu kde bola skriňa. stačí klasické savo nastriekať a len to nejak zoškriabať?

w3ronika77
4. apr 2024

Savo na plesen

w3ronika77
4. apr 2024

Savo na pleseň

vikss1
4. apr 2024

ja taktiez pouzivam savo, ktore je urcene konkretne na plesne, zakazdym pomoze. len potom mi z toho smrdi samozrejme cely byt, ale tak da sa to vyvetrat 😀 nie je to nic strasne.

domka222
4. apr 2024

Savom vyriešiš len estetickú stránku plesní

llucciaa
4. apr 2024

@domka222 ono ich aj zároveň ničí, mne sa napríklad už viackrát neobjavili, neviem ako tebe 🙂

kiwi3
4. apr 2024

kazdemu, kto ma problem s plesnivymi stenami, fakt odporucam termoizolacnu farbu (predtym natriet protiplesnovou impregnaciou a predtym kludne aj to savo, proste nech tam nic z plesne nezostane). my sme kupovali v obi. natierala som na jesen, ked bolo teplo a doteraz sa vobec nic neobjavilo. ani som nedufala, ze to bude mat taky dobry ucinok

domka222
4. apr 2024

@llucciaa po použití sava sa pleseň objavila hneď vedľa postihnutého miesta v ešte väčšom množstve aj napriek ďalším opatreniam (pravidelné vetranie,kúrenie a pod). Pomohol až prípravok, ktorý ničí plesne do hĺbky. Následne termoizolačná farba a odvtedy klop,klop pokoj.

michaela789
5. apr 2024

Pleseň nikdy neškriab. Nastriekať tým savom na omietky, nechať zaschnúť a veeela vetrať

lennicka
4. máj 2024

@domka222 prosim ta a aky pripravok? Mne ostala po podnajomnikovh 1 cela plesniva stena ;( neviem, co robili.

gabrielkaa
4. máj 2024

Plieseň sa objaví ak niekde niečo vlhne. Odstránenie savom môže pomôcť, ale to je odstránenie dôsledku nie príčiny. Zamerala by som sa na to, že prečo tam ta pleseň je. Akú máte vlhkosť v byte? Poprípade v tej miestnosti kde sa objavila? Normálna vlhkosť je od cca 40-60% . Nad 65 % SK je to dlhodobo môžu vznikať plesne

lavender273
4. máj 2024

Skus postriekat octom. Toto zabije pliesen. Po pouziti sava sa mi to stale vracalo naspat. Ale samozrejme treba zistit co sposobuje vlhkost v byte lebo to sa bude opakovat dookola.

domka222
5. máj 2024

@lennicka to už presne neviem. Choď do predajne farby-laky,tam ti poradia