Pleseň medzi dreveným obkladom

20. máj 2024

No ahojte nie som nadšená ale máme takýto obklad a dnes som si to všimla , nemáme to v dome ale v apartmáne v Tatrách..
Prosim vás máte nejaké riešenie na toto???

egonsk
20. máj 2024

zabezpecit vetranie castejsie (odvlhcenie) a aby neklesala moc teplota. No a samozrejme existujucu plesen zlikvidovat a chytene drevo ak sa da zachranit spravne osetrit.

autor
20. máj 2024

@egonsk no hej len z čím ošetriť to je ako podlahovka

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
egonsk
20. máj 2024

treba presne vediet co to je (material a povrch) podla toho kupit a skusit.
savo, ocot a niektore odplesnovace mozu narusat povrch laku, farby a dreva (iked zrejme uz naruseny je tou plesnou), kazdopadne trpezlivost hlavne a radsej 5x za dlhsi cas slabsim prostriedkom ako silnym raz a vyzere aj co netreba.
Inak jemna koncentracia modrej skalice je protihubova/protiplesnova pre drevo, ale zrejme ho potom bude treba premorit...

viestta
20. máj 2024

Kym neodstranis pricinu, plesen mozes striekat cim chces, tak ci tak tam bude. Za tym obkladom sa to nevetra, zraza sa voda na studenom povrchu. Vyhodit obklad a nechat holu stenu a znizit vlhkost, viac kurit.

autor
21. máj 2024

@viestta no to my je jasne len to bude dráhy spaz…hľadala som lacnejšiu alternatívu

viestta
21. máj 2024

Drahym nedrahy, nechcela by som byt tam kde su plesnive steny. A to este nevies co je pod tym obkladom...