Oprala som zimnú páperovú bundu

5. feb 2024

Ktorú som dávala 2x cez sezónu do čistiarne a teraz som si povedala , ze skúsim oprat doma .
Oprať sa oprala, aj v sušičke bola ale vyzerá hrozne 😵‍💫
Zapla som ju druhý x v sušičke samu
Z nabombenej Bundy je sliz a vyzerá ze nie je ani vyteplena

autor
5. feb 2024

Viem ju ešte zachrániť?

ikonica
5. feb 2024

Susila si s loptickami?

autor
5. feb 2024

@ikonica loptičky nemám

luxus10
5. feb 2024

co je to za znacku bundy, v akom prostriedku si ju prala, na akom programe, aku mas susicku a na akom programe si ju susila?

sense
5. feb 2024

Bežné periem paperovku doma aj susism bez lopticiek, skúsim. Ju ale samu nie s iným. Prádlom a úplne do sucha.... Na akom programe si ju prala a skúsila?

nella286
5. feb 2024

Dá sa zachrániť len to trva dlho každý chumacik zlepeny treba ako keby chytiť prstami a znazit sa to prstami rozstrapkat tak ako keby ste trhali vatu no jasne ze bundu nerozoberame normalne z vonka musí sa ta vyplin opäť dostať všade a potom keď je všade riadne ju vytriast a nosit vráti sa do pôvodného stavu

negymama
5. feb 2024

trosku pockaj kym vyschne a medzitym stale trpezlivo cez sustak rozoberaj tie chumaciky. Ja synovu vetrovku tak periem a rozoberam, je to babracka, ale on ju ma len prechodnu, takze toho peria tam nie je vela.

stanulienkat
5. feb 2024

Periem v obycajnej pracke bez susicky a je aj po rokoch ako nova.

daniela2202
5. feb 2024

Zachrániš už len logo 😁

kika2079
5. feb 2024

Skus ju každú polhodinu natiasat

sovica
5. feb 2024

@autorka, môžeš odpovedať na otázky, ktoré položila @luxus10 ? Ja sa ešte opýtam, na akých vysokých otáčkach si ju odstreďovala. Lebo ja periem všetky bundy (aj páperky) v práčke a suším v sušičke (bez loptičiek) a moja 5 ročná páperka vyzerá ako nová. Niečo si spravila zle. Buď si odstreďovala na veľmi vysokých otáčkach alebo na príliš nízkych, do sušičky išla príliš mokrá, nevytriasla si ju predtým, ako si ju strčila do sušičky, sušila si na zlom programe atď. Neviem, či som to zle pochopila, ale sušila si ju spolu s nejakým iným prádlom (prvýkrát)? Odpovedz na tieto otázky a možno Ti poradíme, ako ju zachrániť. Ja myslím, že by to ešte išlo.

autor
5. feb 2024

@sovica prepáč nie som tu nonstop
No tak to som určite urobila chybu ja , lebo som ju prala na 40tke na 1200 otáčkach
Sušička je Electrolux
Normálne som tam dala praciu kapsulu cocolino
A prala sa spolu s vankúšom
Aj sa susila spolu s ním
Ale druhé kolo keď som videla aká je zgrcnuta som ju susila ešte samotnú

luxus10
5. feb 2024

vadi ta 40 ka urcite, max na 30 st pozri stitok...
prat na programe rucne pranie
1200 ot. nevadi, ja davam doodstredit na 1500 ot-pracka AEG
urcite neprat s vankusom....
cocolino -neviem, ja davam persil

a na susicke mas program na susenie perovych bund? ci na akom programe si susila?

luxus10
5. feb 2024

myslim si , ze s vankusom tam v suske bunda nemala priestor na ususenie...

autor
5. feb 2024

Na 30 som prala určite, pomýlila som sa , lebo ešte si hovorím, nejdem dávať viac, tomu vankusu bude stačiť 30tka isto
Mam ju dat preprat ešte raz ? A dat sušiť samotnú? Kúpiť Guľôčky a použiť aj tie ?
Nemám program na sušenie paperovych bund

autor
5. feb 2024

Toto mam programy na sušičke

zuzuliennka1
5. feb 2024

a nejaky program na jemne susenie? alebo susenie nejakych delikatnych veci?
a ak sa da, kup take velke plstene gule - ak mas niekde blizko obchod Tchibo, oni take maju, neviem teraz ci predavaju po 2 alebo 3ks, aj dm drogeria take ma

autor
5. feb 2024

Toto na práčke

luxus10
5. feb 2024

daj prat samotnu este raz, poriadne ju odstred, a podla toho co vidim, daj susit na program prikryvka

autor
5. feb 2024

@luxus10 a prať ju mam na ktorom programe ?

luxus10
5. feb 2024

a prat na vlna, rucne pranie a este daj ten posledny program na samostatne odstredenie na max otacky, aj keby to bolo 1200 ot, to je ina intenzita-dlzka odstredovania

zuzuliennka1
5. feb 2024

.DM drogeria, 3ks

luxus10
5. feb 2024

netreba ti ziadne gule...

luxus10
5. feb 2024

len ak by to susenie na prikryvke bolo malo, bundu vyber, ponatriasaj, a susenie zopakuj...

luxus10
5. feb 2024

prikryvka preto, lebo by mala susit hrubsiu vrstvenu tkaninu, AEG ma pr. perove bundy-a ona ma funkciu 3D SCAN-https://www.planeo.sk/aeg-tr939i4c?gad_source=1...

roluj nizsie-ta zelena bunda na obrazku..

sovica
5. feb 2024

@autorka V podstate súhlasím s @luxus10. Ja mám na práčke max otáčky 1400 a páperku dávam na 1200, ale myslím, že aj vyššie otáčky vôbec nevadia a periem na 30. Hlavne po vytiahnutí z práčky bundu treba riadne ponatriasať z každej strany. Ja guličky nepoužívam (aj keď som ich kúpila), lebo robia desný rámus. Ale vraj to na takéto bundy pomáha. Mne sa vysuší páperka dobre aj bez týchto gúľ. Ja som vždy sušila na programe vlna (je krátky, len 25 min) a opakovala som sušenie cca 3x. Bundu som aj prevrátila na opačnú stranu, po každých 25 min som ju ponatriasala. Ten program prikrývka by sa mohol hodiť aj na páperové bundy. Však skús pozrieť do manuálu, čo tam máš napísané. Ale ak sa pod prikrývkou myslia nejaké paplóny, vankúše..., tak to bude vhodné aj na páperovú bundu. Viem, že niektoré kočky dajú aj na program outdoor, ale ja som to ešte neskúšala. A suš ju samotnú, žiadne iné kusy prádla tam nepridávaj. Veľa šťastia🍀

nat_alia
6. feb 2024

Stalo sa mi to iste, nebojte treba ju zacat susit a natriasat, stale natriasat
Ako sa bude paperie sušiť ziska opäť tvar 🙂 aj bez lôpt
Ale sa natrasiete😅

autor
6. feb 2024

Ešte sa opýtam treba ju preprať obratenu? Ci normálne?

autor
6. feb 2024

@luxus10 no a moja bunda vyzerá presne ako ta zelená na obrázku len škoda ze ta prvá zožutá časť

autor
6. feb 2024

Z tohto sa stalo toto 😩😩😩😩😩