Odstránenie zápachu v chladničke po výpadku elektrického prúdu

30. aug 2024

Prosim ma niekto skusenost a vie poradit ako odstranit zapach z chladnicky po vypadku prudu? Po dovolenke nas toto postretlo, samozrejme vsetko slo do kosa, police a priehradky sme poumyvali a dali von, chladnicku aj mrazak som poumyvala jarou, octom 10%, dala som misku sody bikarbony, ale strasne to stale smrdi po pokazenom mase. Chladnicka funguje, ale bojim sa tam dat potraviny. Neviem co na ten zapach. Je este zanovna, nechceme kupovat druhu, sme s nou spokojni a bola navyse draha.

bibina32
31. aug 2024

Skúste ešte vyčistiť odtok v chladničke. A vzadu dole v chladničke je tiež taká nádoba, ak sa dá aj tú umyť.

mimi852021
31. aug 2024

Skúste dať do chladničky toaletnu rolku čistú...znie to divne viem. 😀 Prípapadne kavu zrnkovu do šálky tak štvrtku salky

autor
31. aug 2024

@bibina32 daakujem pekne.

autor
31. aug 2024

@mimi852021 dakujem , ano dala som rolku kuchynskej utierky, kavu som skusala v minulosti ked som cistila chladnicku u maminy, ale npomohlo to vobec, skor sa tie pachy zmiesali s kavovym a bolo to hadam este horsie. Tak to sa bojim to este dalsou vonu miesat, ale dakujem za tip. Ked uz nic nebude pomahat, dam aj tu kavu

stefka33
31. aug 2024

nič nepomôže. 2 roky dozadu sa nám to stalo. chladnička smrdela ako mrtvola v rozklade aj po umytí savom. týždeň som to niekolkokrát denne umývala všetkým možným.

autor
2. sep 2024

@stefka33 no vyzera to aj u nas, ze fakt nic nepomoze. Museli ste kupit novu? Dakujem

stefka33
2. sep 2024

ano a to som bola rada že mi ju zobrali na spätný odber do elektra takú smradlavú

simca06022011
2. sep 2024

mne sa toto stalo, ked mi ostala vypnuta chladnicka / umyta zatvorena... mne pomohlo vyparnik vycistit vyumyvat ju, nechat otvorenu a potom dat riadne chladit a ten smrad proste zmizol . Ja som to umyvala floraseptom(nieco medzi domestosom a savom, cize moznoby som napr. sanytol pouzila?) a vyvetrat riade otvorene vsetko a potom zapnut
Soda bikarboana v miske ti so smradom urcite nic neurobi

autor
2. sep 2024

@simca06022011 zial ta nase ultra moderna je taka, ze sa tam clovek uz nikde nedostane, ziadne kanaliky, vyparniky , zberne nadobky nie su dostupne. Pisali sme do servisu, uvidime ci sa niekto ozve. Otvorena bola 48 hodin, druhy den chladi a mrazi naprazdno. Dnes idem opat sanytolom umyvat, mame tam aj aktivne cierne uhlie na pohltenie pachu, ale skratka nefunguje nic. Bolo sice malo zatecene v zasuvkach, kedze sme mali vsetko v nadobach alebo uzatvaracich sackoch ( zo 2 ale predsa ovocne prepusili stavu) lenze bolo to bez prudu 5 dni a podla mna tie plasty tak napachli od masa, ze to nejde vymyt. Aj tie nadobky, v ktorych bolo jedlo som 2x umyvala v umyvacke a 2x v ruke horucou vodou aby odsmradli :/. Uvidime.