Obnova škár

july0
11. dec 2023

ahojte chcem obnoviť farbu škár na wcku a na kúpeľni a mám na to takú fixu lenže je to strašne nepraktické keďze to musím prebehnut aj zo 4 krat aby skary boli pekne biele, a musela by som kupit neviem kolko fixiek a trvalo by to mesiac 😂existuje nejaka farba iná ako vo fixke ?

lukbe
11. dec 2023

Podľa mňa,najlepšie vyčistiť. Napr. prípravky z Eurony. Krásne to išlo dole.

simca06022011
11. dec 2023

vycistit? j acistim na podlahe v dome tak raz rocne :DD parnym cisticom (inym nemozem, lebo vapenec, cize ja si ho raz za rok poziciam od mamy:D ), ale fungoval na to aj domestos ked som bola v byte a bol normlany obklad... nikdy som sa nefixkovala ale, to ma aku trvacnost?

july0
autor
11. dec 2023

@simca06022011 dost dlhu robila som tym obklad v kuchyni uz to mame rok a su krasne biele ako by som ich robila včera. no pripravky su skusala oni su zasednute pomoze jedine farba 🥲

july0
autor
11. dec 2023

su aj take skarede bublinkove

madeincssr
11. dec 2023

Skúšala so ich vydrhnúť hubkou a Cif-om? Možno aj tou zdrsnenou stranou hubky. Ta by možno jemne zbrúsila špárovaciu hmotu a možno aj niektoré tie bublinky by zanikli. Aj Savo proti plesni vie niekedy špáry vybieliť.

nixie144
12. dec 2023

Keď som kupila byt , kupila som šparovaciu hmotu a znovu to vyšparovala, normalne na tie staré špáry. A už to drží farbu aj tvar 11 rokov. 👍

tanyag
12. dec 2023

My keď sme kúpili dom v UK s bývalým partnerom, tak tam dlazdice boli krásne, len tie škáry hrozné...jednoducho sme vzali do rúk brusný papier (nárečovo šmirgeľ), kúsok dreva, obtočili papierom drevo a vydrhli tým všetkú starú škárovaciu hmotu a potom partner dal novú...tie fixy sme skúšali ale nemala som na to nervy 😀

july0
autor
13. dec 2023

@tanyag no vdaka za radu smirglujem wc dva dni uz aj tak to nieje dokonale lebo na niektorych niestach je popraskana ale vysledky vidno 😀 dnes spravim uz druhy nater a kupelka je hotova😀

tanyag
13. dec 2023

@july0 Šikovná 😉