Niečo účinné na vodný kameň

8. okt 2023

Ahojte, viete mi poradit nieco naozaj ucinne na vodny kamen vo WC mise, resp. na vani v kupelni? Nastahovali sne sa do srarsieho bytu a kym si to prerobime,tak to chcem dat nejak do poriadku. Skusala som aj polovicu Sava naliat a nechat posobit cely den, nieco sa odstranilo,ale nemala cast stale zostava.Dakujem

viestta
8. okt 2023

Savo je dezinfekcia, neodstranuje vodny kamen. Na vodny kamen potrebujes kyselinu, s ktorou zreaguje. Obycajna fixinela zvycajne staci, pulirapid je ucinnejsi ale na starsi smalt a ani stasiu keramiku by som ho nepouzivala, moze poskodit povrch

slavomira236
8. okt 2023

Do misy skus tabletky do mycky na noc..na vanu pouzivam antical spray na vodny kamen

patus_2
8. okt 2023

Nalej tam ocot alebo kyslý čistiaci prípravok (napr. Fixinela anticalc, myslím, že aj bref má niečo podobne a v drogérii nájdeš ďalších 10 druhov) a nechaj pôsobiť celú noc. Ráno vyčistí, poprípade postup opakuj.

minesasubu
8. okt 2023

citron skus

akvi
8. okt 2023

Do WC misy si kúp špeciálne tablety do wc, majú v Kauflande aj v dm-ke. My máme tvrdú vodu a tie tablety sú k nezaplateniu. Nechaj ich tam celú noc a potom poriadne vykefuj a ak bude treba, ďalšiu noc hoď ďalšiu. Mne tým povolil aj väčší nános kameňa. A na ostatné si kúp HG na vodný kameň, majú napríklad v OBI. Účinok zaručený.

janka_23
8. okt 2023

Sóda bikarbona a ocot. Na instagrame je profil uklid pro klid, ma tam skvele tipy na upratovanie, skus pozrieť.

janka_23
8. okt 2023

Pripadne aj kyselina citrónová s octom, namočiť do toho handru vložiť do WC a nechať posobit

viestta
8. okt 2023

@janka_23 z cisto chemickeho hladisla, je soda bikarbona v podstate podobna alkalica sol ako vodny kamen, S octom zreaguje, aj pekne budu sumiet, efektyn dojem vytvori ale vacsina kyseliny octvej zreaguje so sodou bikarbonou a uz nebude mat co reagovat (a rozpustat) s vodnym kamenom.

bronkax
8. okt 2023

Toto nemá konkurenciu. Ja som mala neskutočnú vodný kameň na kohútiku a nešiel dole ničím len týmto.

lasona
8. okt 2023

V tete drogérii som to kupovala, ale za pana si neviem spomenúť na názov. Bola to kyselina, naliala som to v rukaviciach do misy a zavrela. Bola to zvieravina, ale vysoko účinné. Taka biela fľaša. Aj výpary škodlivé. Treba dat pozor

kulumulu123
8. okt 2023

Pullrapid kupis v dmke nic lepsie asi nie je nechas par minut posobit a potom umyjes so spongiou resp zachod kefou 👍👍

jankap55
8. okt 2023

Na WC odporúčam na noc naliať liter octu, nechať pôsobiť a ráno poriadne vycistit. Mam odskúšané. WC ako nové

kulumulu123
9. okt 2023

@viestta ja pouzivam pullrapid na 35r zachodovu misu vyzera ako nova 👍

lucka243
3. nov 2023

@jankap55 ahoj, vodu z wc pred naliatim octu odcerpas? ocot studeny ci horuci? zabera to aj smerom k trubke - hlbsie kde uz kefa nedociahne? vdaka

jankap55
3. nov 2023

@lucka243 nie. Vodu tam nechám. Ocot studený. Nalejeme na noc celú fľašu a ráno vycistim. Aké ako to je tam hlbšie, to netuším

olusik112
3. nov 2023

Kyselinu citrónovu celu krabičku roztop v litri vody priveď do varu a nelej do wc ak odstrániš vodu zo zachoda ešte lepšie. Nechaj posobiť celu noc. Rano vykefovať tym aj okraje wc ka. Ak ostane ešte kameň zopakuj proceduru aj na dalši deň. Tymto možeš vyčistiť aj vaňu baterie všetko kde je vodny kameň. A hlavne to neni chemia ktorej sa nadychaš.