Nevieme sa zbaviť mravcov v byte

21. jan 2024

Ahojte už cca mesiac sa nevieme zbaviť v byte mravcov…. Vyskytujú sa na rôznych miestach a nechápeme odkiaľ tam chodia, sú ďalej od okien, dverí, už sme skúšali aj striekať sprejom proti mravcom, ale to nemá nejaký efekt 😕 keby vieme odkiaľ idú, tak by to bolo lahsie, ale vyskytujú sa v troch miestnostiach.. nestalo sa niečo podobné aj vám, že čo zabralo aby nechodili? Ďakujem

katica06
21. jan 2024

Najviac nám pomohli domčeky pre mravcov, do každej miestnosti

anketkarka
21. jan 2024

Kedysi dávno mali moji rodičia v bloku. Stále doviezli od susedov a boli zasa. Pomohli až malé zelené pasce maďarskej výroby, ktoré zakúpili pre celý blok a každý byt ich dostal. Rozostavili ich všade a po čase bolo po probléme. Ale tie mravce si urobili mravenisko paradoxne nie pri jedle, ale v starej knihe a kalkulačke.

liz_lemon
21. jan 2024

nechodia cez stupacky?

niekto2hy
21. jan 2024

Musi sa to riesit kompletne pre cely dom,takze spravca.

jarca001
21. jan 2024

Ahoj,,mala som mravce,,v byte je to problém všetkých,keď ty prostriekas načas odídu k susedom a vrátia sa.Musite všetci,,ale ja používam cyper(kúpiš v kvetinatstve)celý byt každú miestnosť vystriekam kol dokola ,,,to opakujes každý mesiac a neprídu, sú u susedov stále ak ona nestrieka,,ak všetci postriekaju odídu.Mozes postriekat aj miesta kde vyjdú,,neostávajú fľaky ani na malovke,nemá vôňu ten sprej.Je to rozprasovac cca.

autor
21. jan 2024

@liz_lemon joj to neviem, oni sa vyskytujú v kúpeľni ale len zopár ich tam býva, tak maximálne 5, v kúpeľni okno nie je…. A stupačky my máme prerobené dá sa povedať, že trojročné ale nie spoločné so susedmi… potom sa objavujú v obývačke pod gaučom a odtiaľ vyliezaju ked sú nejaké omrvinky pri gauči a gauč je ďaleko od okien…nechápem odkiaľ tam prisli… a v kuchyni na zemi väčšinou, v noci ich v kuchyni nachádzam viacej, cez deň väčšinou bývajú pozaliezané…

autor
21. jan 2024

Teda muž mi vraví,že mi stúpačky nemáme, my bývame na prízemí…

katka164
21. jan 2024

U nás vždy zaberie

jarca001
21. jan 2024

Mravce vyjdu hocikde nájdu si cestu. Panelom, tehlou,stenou, sú v stene a potom,odtiaľ sa rozbiehajú,,,rozhadzuje si cestu aj popod dlažbu, podlahu,, dali sme von dlažbu z chodby a pod ňou cestičky,,,ale ja striekam pravidelne teraz preventívne cca v lete v zime, a mame pokoj.

rozumny_krasavec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macalau
21. jan 2024

Aj ja som ich mala na prízemí, našla som škáru cez ktorú chodili,...nasypala som do nej škoricu a kypriaci prášok....a bolo po mravcoch

fanta
21. jan 2024

Tiez sme mali mravcov v byte. Nie vela, len sem tam sa nejaky objavil. Potom som raz na zavaraninove viecka dala med. Do rana bolo viecko cele cierne, plne mravcov. Skoro ma prekotilo. Potom aj bolo vidiet, kade vychadzaju. Tak som to miesto kazdy druhy den postriekala biolitom. A k tym vieckam som este polozila aj tie domceky s otravou. Odvtedy nie su (klop klop).

danieljanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonaaa1
21. apr 2024

Neviete, či Raid domček- mám taký na tých "nožičkách s gélovou náplňou- pomáha aj na také záhradné mravce? Behajú mi popri okne také väčšie, gulatšie (nie faraóny) a cez špárku do dreveného obkladu, dala som im do cesty domček, aj som tam pár mravcom videla bufetiť a stále majú dialnicu, chodia hore, dolu, ale mám pocit, že sa zastaví len pár kusov a ostatní len pochodujú. A koľko im to trvá, kým zakapú?

iwka1984
21. apr 2024

My používame toto a je to super, za pár dní ani jeden mravec. Dali sme tam kde ich je najviac a zmizli 😁

mima1608
21. apr 2024

Mali sme rovnaký problém v dome. Dokonca aj po linke chodili, keď som tam nechala jedlo. Pomohli domčeky pre mravce a muž doniesol aj takú kriedu proti mravcom. S tou sme prebehli steny (je biela) a je pokoj ☺️