Neškodná farba vhodná pri deťoch

8. sep 2024

Ahojte,
Prosím nemáte skúsenosť s nejakou farbou, ktorá je neškodná a mohla by som ju použiť na natretie prebaľovacieho pultu, ktorý budeme používať pri bábätku? Ide mi o to, aby nebola toxická a neuškodila som ňou nikomu..
Ďakujem 🙂

danyelia
8. sep 2024

Ahoj, trošku nerozumiem - ako môže zaschnutá farba na nábytku niekomu ,,uškodiť,,? 😁 Neviem, či existujú aj netoxické biofarby, netreba zase so všetkým tak preháňať...

autor
8. sep 2024

@danyelia no hovorila som kamarátke, že chcem premaľovať prebaľovací pult farbou na nábytok a tá na mňa pozerala akoby som padla z marsu. Že to nesmiem len tak nejakou farbou, že to musí byť špeciálna, aby nebola škodlivá v domácnosti. Keď som si dala do vyhľadávača farba na nábytok vhodná pre deti tak mi našlo rôzne značky.. len neviem ktorú. 🤷 Takže asi toľko k tomu. Neviem, či môže zaschnutá farba nejako uškodiť alebo nie. Nikdy som doma nič nemaľovala 🤣

hipuska
8. sep 2024

Tam ide skôr o to, ak by to dieťa farbu ohryzovalo. A na pulte budeš mať aj tak podložku, čiže dieta s ňou nepríde do kontaktu. Choď do hocijakého obchodu farby laky a pýtaj farbu na detsky nábytok. Je to bežne dostupny sortiment...

autor
8. sep 2024

@hipuska ďakujem 🙂 tak prebaľovací pult zas nejako dlho používať nebudeme, tak by sa nemalo stať, že ho bude ohryzávať alebo podobne. 🙂

viestta
8. sep 2024

Balakryl akrylova farba ma certifikat pre styk s potravinami a na hracky, takze kludne mozes pouzit ten

autor
8. sep 2024

@viestta ďakujem

danica2711
8. sep 2024

akákoľvek farba na vodnej báze (t.j. rozpúšťadlo, resp. riedidlo je voda)

viestta
8. sep 2024

@danica2711 nie je to celkom tak, pretoze aj ta na vodnej baze moze byt skodliva, pretoze sa z nej po zaschnuti mozu uvolnovat skodlive veci ak je v styku s potravinami alebo ak je pouzita na hracky alebo detsky nabytok.

tinalia
8. sep 2024

Normalne som isla do farby laky a pytala si nezavadnu farbu pre babatko 😊

hara_vara
9. sep 2024

potravinárska farba tá neškodí zdraviu 🌻