Nedostatočne umyté riady

22. aug 2023

Ahojte, chcem sa poradit. Mam umyvacku riadu, zapinam ju na programe Eko. Kapsuly pouzivam Jar platinum plus, tie najsilnejsie ako ste mi tu raz v diskusii radili. Problem je taky, ze ked sa skonci program a mozem uz otvorit umyvacku. vidim ze na niektorom riade nie je perfektne umyte- ostavaju take smuhy od jedla, kusky omacky azd, proste tie riady nie su dobre umyte. V com moze byt problem? Umyvacka je whirlpool, kapsule jar platinum plus, program dlhy eco. Filter cistim. Nedavam riad s kuskami jedla, vsetko vyskrabem do kosa.
Dakujem za odpovede 🙏

jan510
22. aug 2023

ten eco program, skus zmenit na nejaky silnejsi

bluemoon24
22. aug 2023

Eco program setri vodu, tak vyzkousej jiny 🙂

muchotrafka298
22. aug 2023

Ja ten eco program nedavam, lebo za mna neumyva dostatocne kvalitne. Mne sa toto deje, ze mam zvysky ked velmi prepcham umyvacku riadom.

autor
22. aug 2023

@muchotrafka298 neviem lebo som len zaciatocnik v umyvacke , prednedavnom sme sa prestahovali.. citala som ze umyvacku treba zapinat plnu, kvoli setreniu.. no len potom nie su dobre poumyvane riady si myslim.. ked dam denny program, mam riady tiez take… skusim vyskusat tie programy so silnejsou teplotou?

sense
22. aug 2023

Ja mam inú značku umývačky dav eco program auto 45-55st a teda vždy mi všetko pekne umyje. Neprepchavam umývačku. Obcas pustím 70st keď dávam umývať hrnce alebo gril
Vyskúšaj iný program

muchotrafka298
22. aug 2023

Jasne, ze ju zapinam plnu, ale nie preplnenu. Zistila som napriklad, ze ak poukladam dole husto taniere, tak kazdy druhy mam neumyty a spinavy, tak ich davam ako keby ob jednu tu mriezku. Pokial tam mas spianve riady, mastne, hrnce a podobne, tak to musis davat na viac stupnov. To je malicko napriklad tie kratke programy, to mam na preplachovanie poharov a salok v robote. Lebo to nestiha tam zaschnut.

stastnamamulka
22. aug 2023

Skontroluj,či je dostatok soli a či metličky v umývačke majú voľnosť v pohybe

martinmmartin
22. aug 2023

Ako uplne poslednu vec pred zavrenim dvierok roztoc rukou obe trysky pod kosmi ci sa vedia volne tocit a hlavne pozor na melonove semiacka, tie su presne vymyslene aby ti ucpali trysky

kiwi3
22. aug 2023

eko program tiez nepouzivam, zbytocne to dlho huci a neumyje, ako ma. skus iny. umyvacku tiez davam len plnu. ak nepomoze program, mozno mat riad zle ulozeny, nemoze sa prekryvat.

zuzanaete
22. aug 2023

Mame tiez umyvacku whirlpool a pouzivam iba eco program a vsetko je ciste, ziadne spiny/cmuhy nezostavaju. Kapsule pouzivam z DMky najlacnejsie.

pribinak
22. aug 2023

Eco program používam jedine po nejakej návšteve či oslave keď umývam veľa sklenných pohárov

Inak nie

lula313
22. aug 2023

Eco program používam najčastejšie, aj kapsule jar Platinum, vzdy skontrolujem, či sa vrtule majú priestor točiť a riad mám čistý. Mne ho zase dobre nevysuší a je po celom programe mokrý, to mi vadí 😀

andrejka1974
22. aug 2023

Ja som Eco program nikdy nepoužívala vždy silnejší a používam len tablety finish a riady sú krásne umyté

simona20201309
22. aug 2023

Nám zle umyje keď treba dosypat sol. Skus skontrolovať tu sol

evinqua
22. aug 2023

Skontroluj ci sa točia trysky, či je čistý filter, nenechávaj väčšie kusky na tanieri/niekedy ryza, mak a pod sa zvyknú prilepiť naspat

hankab
22. aug 2023

Ako pisali vyssie, netreba ju prepchavat, radsej taniere naukladat na kazdu druhu mriezku. Tiez mi ich neumyje ked ich dam husto vedla seba, ono to je vidno uz ked ich ukladam ze maju malinko priestoru medzi sebou.

petronellla87
22. aug 2023

Skus iny program eko aj mne umyva na 💩😀

nafka0483
22. aug 2023

Treba bolit spravny program - preto ich je tolko na vyber - podla toho ci mas riad velmi spinavy, ci davas aj hrnce, alebo mas vela skla. Skus dat pogram intenzivny, alebo neviem ake mas na vyber, ale daj nieco s vyssou teplotou.

luccija
22. aug 2023

Nepoužívam Eco, dávam program na 2,20 h a najlacnejšie tbl z Lidla a riad je čistý.Pozri tie trysky niekedy tam mám zrniecko ryže.Vyskusaj iný program silnejsi ja dávam riady aj s nalepenou ryžou a dobre sa umyje.