Mravce v bytovke každé leto

2. aug 2024

je to normalne?

v bytpovke na dedine a kazde leto posledne 3 roky mavam mravce?
akoze mam na balkone
akoze balkon mam v noci cely cas otvoreny mam sietku
musim kupit tie domceky lapace , no nechapem, predtym sme mravce vobec nemavala, a to tu zijem 12 rokov.
preco zrazu mam
zeby pracoval dom, praskliny atd atd?
nechapem.
upratujem vysavam jedlo na zemi nemam

lucka_ke
2. aug 2024

my rovnako, bývame tu vyše 20 rokov a teraz toto... začalo to v pivniciach a už som ich mala aj v byte, zatiaľ tie domčeky zabrali, ale každý rok sa vracajú takto v lete

uriva
2. aug 2024

My sme tak mali, keď suseda nechávala na balkóne zaváraniny(čo pomohlo? odsťahovať sa :D, ale nie kvôli mravcom, že) - nemusí to byť nutne, že vy máte niečo doma na balkóne. Stačí, že zacítia niečo hore/dole a už lezú a skúmajú. Alebo si proste spravili pod balkónom/pri múre bytovky mravenisko a už lozia. Je teplo, takže ich to láka viac a viac zháňať si potravu.

lija22
2. aug 2024

pridam sa do klubu, ale s molami

lakebabe
2. aug 2024

Mali sme z ničoho nič aj moja mama v novostavbe. Jedine co pomohlo taky prášok co sa sype na zem od bras to zabralo okamžite a už máme druhy rok pokoj

autor
2. aug 2024

@lucka_ke presne, svicky.akoze ok hovorim si zivy tvor, len nerada by som ich mala no. chapem zi a nechaj zit. ale lepsie je mi bez nich 🙈

autor
2. aug 2024

@uriva no hej a ked varim, asi ich to viac laka, ta vona

autor
2. aug 2024

@lija22 tu som mala 2 x nastastie. kloklopklop

lucka_ke
2. aug 2024

@uriva naša suseda mala v pivnici cukor na zaváranie a odvtedy sa ich nevieme zbaviť

uriva
2. aug 2024

@lucka_ke Ja im "sypem" sódu bikarbónu, keď nemám, tak aj prášok do pečiva, ale sóda je lepšia. Je to jedlé, nikomu to neublíži, len mravčeky nafúkne a puk. Donesú aj do mraveniska. Zatiaľ zabralo.

autor
3. aug 2024

@uriva dakujem vyskusam

janababana
3. aug 2024

Skus nasypat kypriaci prasok tam, kadial ti chodia dnu. Nemaju to radi mravce

autor
3. aug 2024

@janababana dakujem

barbarella5
6. aug 2024

Včera mi suseda čo býva na 8mom poschodí vraví,že bojuje s mravcami a zž nevie čo na ne,že v živote nemala mravce v byte a teraz extrém.

autor
6. aug 2024

@barbarella5 no my mavame posledne 3 roky za 12 rokov. tiez neviem, no predtym vobec.