Modré fľaky na uterákoch a utierkach

petka5656
17. aug 2024

Ahojte, začali sa nám robiť modré fľaky na uterákoch a utierkach, na obleceni nie.
Proste tam kde sa dotknu ruky po umyti, ale vyzerá to, že len po manželovom utreti.
Už tomu vôbec nerozumieme.
Síce som vymenila práci gél pred mesiacom cca, ale že by to takto reagovalo?
Vyprať sa to nedá.
Nestretli ste sa s tým?

sandra49
17. aug 2024

@petka5656 v kednej skupine žienka písala ze na bielych uterakoch ma fľaky a je to od riflí..nemá nové riflove kratase?

petka5656
autor
17. aug 2024

@sandra49 nie práveže vôbec. toto nám vyzerá na nejakú reakciu. Chemickú? 🤷🏼‍♀️
Ide ma poraziť, už je všetko modré, ale len jeho veci.

vanilkovazmrzka
17. aug 2024

A ked sa chyti bieleho oblecenia oprateho v rovnakom prostriedku tak sa to nedeje?

jumama
17. aug 2024

Zaujalo ma to dala som si vyhladat v google "blue sweat" - modry pot a najde ti v anglictine par stranok, kde je popisane, ze mozu mat ludia modry, zeleny, hnedy alebo cerveny pot v dosledku Pseudochromhidrosis - nejake bakterie, vzdy ine vyvolavaju danu farbu potu - a lieci sa to antibiotikami. Zaujimave, v slovencine ani cestine som stranku nenasla.
Ma aj jeho veci modre, na miestach, kde sa poti? Ak hej, mozno sa spytaj v skupine Zdravotnici na MK - tam zvyknu odpovedat.

petka5656
autor
17. aug 2024

@vanilkovazmrzka nie, oblecenie je čisté. Je to len po umyti ruk, paradoxne.

petka5656
autor
17. aug 2024

@jumama práveže oblecenie je čisté, našťastie. Je to akoby reakcia voda+ práci gél (ktorý už používať nebudem) a jeho ruky. Ale ani na ten pot mi to nesedi, keďže na rukách po umyti ho zrejme nemá.

vanilkovazmrzka
17. aug 2024

Mozno ma na rukach tu bakteriu, ale to je take zvlastne lebo potom by som to cakala na vsetkom, coho sa dotkne rukami. Jedine ze by este zaviselo aj od materialu, uteraky a utierky budes mat asi bavlnene, oblecenie je mozno nejaka syntetika 🤷‍♀️ ale tazko povedat, kazdopadne dost zaujimava situacia 😄

petka5656
autor
17. aug 2024

@vanilkovazmrzka je to ako v chemickom labaku 🙈
Každopádne vybrala som kuchynskú utierku, ktorú som prala ešte v starom geli a uvidíme.
Potom to výrobcovi otrieskam o hlavu aj so zničenými uterákmi 😀🤦🏻‍♀️

vanilkovazmrzka
17. aug 2024

@petka5656 ale to nemoze byt pracim gelom, ved v nom peries aj ine veci, nie? A s tymi problem nie je? 😅 a ked uz, napis teda ze o aky gel ide 😄

petka5656
autor
17. aug 2024

@vanilkovazmrzka myslím reakciu gél+voda+ jeho ruky. Lebo aj postelne pradlo mame biele a to je čisté, čiže pot to asi nebude.
Roky kupujem Ariel, nemali ho, tak som zobrala cocolino. Zlákal ma medvedík, ale teda nikdy viac.

vanilkovazmrzka
17. aug 2024

@petka5656 a cim si umyva ruky? 😄 cocolino je asi celkom bezny, keby to sposoboval ten gel, predpokladam ze uz by sa niekto stazoval 😅

petka5656
autor
17. aug 2024

@vanilkovazmrzka ruky klasicky mydlom, ale to mame dlho rovnake a zasa v kuchyni ho nemáme.
No celé zle toto 😀🙈

saraxyz
17. aug 2024

@petka5656 čiže keď sa osprchuje a utrieť, tak uterák je ok. Iba keď si ruky utrie, tak sa sfarbi?

sandra49
17. aug 2024

@petka5656 cele to je divne..skus mu dat biele tričko alebo niečo blede aby si do toho utrel umyté ruky...ja mam fľaky na uterákov keď mala maľuje a zle si umyje ruky a ani o tom nevie..a to aj keď si celé telo utrie takto to zafarbi? On možno od niečoho tie ruky ma a nepriznal sa 🤣 ja neviem..mne to na ten praci gel nesedí.. nema nejaké tmavé oblecenie a z toho? Ze to ma zazrate na rukách? A uteráky mate nove? A videla si normálne ze mal čisté ruky, umyl si s mydlom následne utrel a pozreli ste uterák a sfarbil sa do modra? Ze si pri tom stala a reálne sa na to pozerala?

vanilkovazmrzka
17. aug 2024
sisska96
18. aug 2024

Žeby pleseň?

petka5656
autor
19. aug 2024

Takze, vytiahla som utierku pranu v pôvodnom geli (Ariel) a (zatiaľ) na nej žiadne fľaky nie sú.