Moč od psa v gauči

24. aug 2024

Ahojte poraďte prosím ako odstrániť moč od psa z gauca? Prišli sme z prace a bolo nacikane na gauci, takze je to už vsiaknute. Vyčistila som to hneď ako sme to našli vodou s gélom na pranie, potom som posypala aj sodou bikarbónou avsak ten moč tam stále cítim.. tepovač si poziciam ale momentálne nemajú voľne.

stellarstar
24. aug 2024

Už len vytepovat alebo ešte skus vodu s octom. A pre tieto prípady mám deku a nepremokavú plachtu na gauči

autor
24. aug 2024

@stellarstar ďakujem skúsim.
No ja nechápem čo ho to napadlo, nikdy to nerobil, asi z trucu. Dúfam len že to nebude pokračovať :(

janinah
24. aug 2024

myslim,že môžes googliť nový gauč.

grace55
24. aug 2024

Kúp enzymaticky čistič, dokáže to rozložiť. Napr. Menforsan. Drogerie, petshopy, ja objednavam z Alzy. Neboj, pomôže veľmi. Dáš potom vytepovat a bude to ok.

autor
24. aug 2024

@grace55 ďakujem idem to pozrieť

dota6
24. aug 2024

Tiež odporúčam menforsan. Celkom to zabralo na močový zápach. Ale najprv som si požičala tepovač a vytepovala to na 2x a potom nastriekala s menforsan.

michaela329
24. aug 2024

Najlepšie hĺbkovo vytepovat-my sme mali psíka v dome 17 rokov, robil to, ked bol naštvaný. A kupili sme tepovac a koženkové sedačky 🤷 Potom sme ho nechavali na chodbe s prístupom do kúpeľne, aj keď nikdy nebol doma sam dlhšie ako päť hodín.

autor
24. aug 2024

@michaela329 náš má 8 mesiacov nikdy to nerobil, je naučený spraviť potrebu vonku ale teraz sme mali po dovolenke tak to spájam s tým že trucoval lebo bol podvoch týždňoch sám.. nevadi stalo sa, tepovac mám už zajednany ale keďže mi to vadí že je to vyčistené ale ja to tam aj tak cítim preto som žiadala o nejakú “babskú” radu 🤔

michaela329
24. aug 2024

Nuž, jednoducho čistiť, kým to neprejde 😅 My sme fakt po troch rokoch kupili kozenu, a mali ešte dlho potom, ako psík odišiel. Niekedy to neurobil rok a potom dačo prišlo...a vedel od jedu aj postel pomocit☝️ To bolo horšie. Fajn je aj kastrácia.

klip0
24. aug 2024

@janinah prečo nový gauč, keď sa dá tepovat ?

janinah
24. aug 2024

@klip0 hej? Pretepujes všetky vrstvy? No.uvidime...

vanilkovazmrzka
24. aug 2024

Zalezi od mnozstva mocu, ak prenikol hlboko do matracu povrchove cistenie asi velmi nepomoze..

autor
25. aug 2024

Ďakujem baby za rady, objednala som ten sprej, mám objednaný aj tepovac, dúfam že to pomôže lebo gauc má 2 roky ešte by ho meniť netrebalo 🫣

karush
25. aug 2024
evansova
30. aug 2024

Sandezia, prasok, ktory pohlcuje pachy zvierat. Posypes, nechas pôsobiť, povysávas. Kupis v záhradkárskych alebo chovatelskych potrebach.