Mastné fľaky po praní

31. máj 2023

Zdravím. Má niekto skúsenosť s tým, že vám po praní ostanú na niektorom prádle mastné fľaky? Čím to môže byť? Práčku čistíme pravidelne.
Ďakujem

andrea_prestastna
31. máj 2023

Peries gelom? Mne sa to stalo ked som po dlhsej dobe prala na 90tke napr, tiez cistim pracku ale program ma 70'stupnov len cize ked cistim ja zapnem na 90tku

autor
31. máj 2023

@andrea_prestastna áno gélom, ja periem 99% veci na 60 stupňov

autor
31. máj 2023

@andrea_prestastna a čistila som posledne na 90 stupňov

lusi89
31. máj 2023

Momentalne to riesim, pracka bola aj v servise, ziaden problem nenasli, dosli sme k zaveru ze je to pracim prostriedkom (periem v gelovom, ale robilo mi to aj pri sypkom), periem na 60, pouzivam zmekcovac vody …
V akom prostriedku peries? Tie ktore pouzivame my, maju v sebe oleje, preto tie mastne flaky. Namiesto avivaze pouzivam ocot, niekde som citala ze ak sa machadlo (avivaz) dostane do bubna skor ako pracka vypusti praci prostriedok, moze to spolu zreagovat a zanechat tieto flaky.

autor
31. máj 2023

@lusi89 ďakujem pekne za odpoveď. Tiež sme rozmýšľali, či nemáme pokazenú práčku. Periem v pracom géli Ariel sensitive a aviváž mám cocolino sensitive. 🙂

lusi89
31. máj 2023

Mozu to byt aj loziska ale to by ste poculi ze nejak hrkoce alebo vydava zvlastny zvuk, pripadne aj avivaz, ak davas praci prostriedok do priehradky a nie priamo do bubna tak mozu byt aj tie hadice zanesene akoby od slizu a obcas sa nieco mastne uvolni 😃 je toho vela, mozno niekto este da nejaky tip co s tym. Zvyknem tie mastne flaky preprat s jarou v rukach, a tak do pracky, nieco zmizne a nieco ostane 🤷🏻‍♀️