Kedy môžem a kedy nemôžem použiť aviváž?

ratka800
5. jún 2024

Dobrý deň.

Na čo môžem použiť avivaž a načo určite nie? Na aké oblečenie, postelne prádlo…. Viem že uteráky určite nie

Ďakujem za odpovede.

m4r_tina
5. jún 2024

ja som prestala používať aviváž úplne, škodí to ako oblečeniu tak pokožke. Úplne mi stačí ARIEL tekutý prášok (bez pridanej aviváže), a všetko mi vonia, je to príjemné a nemám kožné vyrážky. Nemám roztiahnuté prádlo, proste neničím si veci.

Aviváž sa nesmie používať na bundy, športové oblečenie, utierky z mikrovlákna, riflovina (to hneď zmäkne a môžete vyhodiť svoje obľubené rifle) 🙂 atď.

andaluzia12
5. jún 2024

nám raz opravár práčok povedal že aviváž škodí aj tej práčke, odvtedy používame len prací prášok a sanytol dezinfekciu na každé pranie

hedviga2
5. jún 2024

@ratka800 tiež už roky nepoužívam aviváž. Žijeme

yanni
5. jún 2024

@m4r_tina No ten ARIEL a hlavne tekuty praci prostriedok nie je ziadna vyhra.Ked nechces skodit,. pokozke, pracke, pradlu, zivotnemu prostrediu, svojmu zdraviu, tak vyrat nie len avivaz (to je to najmensie zlo) ale hlavne tu chemiu, co v takom Arieli je neurekom a aj tie gely, to je tiez na zamyslenie.

m4r_tina
5. jún 2024

@yanni a co odpoučate ?🙂 ja som hlavne rada za seba že som prestala používať aviváž :D ale rada si nechám poradiť

osky
5. jún 2024

Ekologicke pracie prasky a gely,
Miesto avivaze ocot riedeny vodou 1:1

m4r_tina
5. jún 2024

jj tie eko som skusala, z DM ale chybala mi vona aspon trosku, vyberala som pradlo v podstate zatuchnute, pracku cistim pravidelne, niekedy davam viac do bubna ako by sa malo, len máme strasne vela pradla:D :( ale chapem ze je to najvhodnejsie.

m4r_tina
5. jún 2024

@osky a ten ocot, je na dezinfekciu ?

prasiatko30
5. jún 2024

uz vyse 20r nepouzivam avivaz a tu sme. na zmakcenie pradla je susicka a prádlo vonia po pracom gély

viestta
5. jún 2024

Avivaz pouzivam iba a len na zaclony a svetre zo syntetiku. Na cistu bavlnu ocot

pralinka86
5. jún 2024

Nepouzivame vobec avivaz. Nechyba. Pradlo vonia od prasku/gelu na pranie, makke je od susicky. Mame menej chemie, menej arom (ved vsetko vonia samo o sebe inak), menej penazi minutych v podstate
Sem tam jedine ocot pridam, k farebnemu alebo na 60tku. A raz za dlhsi čas pustím pracku na 90tku cisto s flasou octu, nech to precisti

ratka800
autor
5. jún 2024

Ja by som tiež nepoužívala ale môj muž to kupil a myslel si že to je na pranie ….. 😂😂😂ináč som ho nikdy nepoužila.

ratka800
autor
5. jún 2024

Nikto ho ani u nás doma nepoužíval takže ani neviem načo ho mozem využiť …

najinka
5. jún 2024

@ratka800 ja pouzivam avivaz na vsetko, co periem. Nemam ziadne vyrazky, kozne problemy, nemam roztiahnute alebo znicene pradlo 🤷🏻‍♀️ pouzivam lenor sentitive na vsetko, dokonca aj uteraky funguju ako maju 😃

dobkovci
5. jún 2024

Stále lepšie takáto aviváž ako pchať do všetkého puelu alebo voňavý domov

sisska96
5. jún 2024

Ja používam na všetko, len na záclony nie. Nemáme žiadne problémy. Neviem zas to je aký trend, že umierame od aviváže

ratka800
autor
5. jún 2024

Tak ďakujem za názory 🙂

lasona
5. jún 2024

Nepoužívam žiadnu, jednak je to drahé, a je to chemia, ktorá sa ti neustále uvoľňuje do koze. Na čo? Keď chcem voňať, dám si voňavku..

pusinka_1
5. jún 2024

My používame aviváž, ale nepouzivaj na syntetický, vodeodolné a športové oblečenie, termo oblečenie a nie som si istá vlnou

sima234
5. jún 2024

Používam aviváž na všetko okrem nepremokavých vetroviek, tam mi zostávajú fľaky 🤷‍♀️

najinka
5. jún 2024

@ratka800 najlepsie, ze ludia riesia aka chemicka a skodliva je avivaz na pokozku, a nakupuju oblecenie na temu a aliexprese 🤷🏻‍♀️ (oznacila som ta, lebo sa mi neda len tak vseobecne napisat k teme 😁)

ratka800
autor
5. jún 2024

Ďakujem za názory no keď to už muž kupil tak by som to už rada využila .. nejaký čas keď to budeme používať nič sa nestane 😅

ratka800
autor
5. jún 2024

@najinka môže byt 😂😂

yanni
5. jún 2024

@m4r_tina Sodasan. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine. Sodasan ma vyhodu, ze je aj s lahsou vodou (napr levandula) ale aj uplne bez vone, to som pouzivala hlavne na plienky. Tiez staci malinko prasku. Je velmi vydatny a pradlo je mäkkucke.

osky
5. jún 2024

@m4r_tina aj na dezinfekciu,aj na zmäkcenie pradla

osky
5. jún 2024

@m4r_tina sodasan,almawin,ecover...su overene znacky,ktore aj vyperu

Napr.tie z DM tudim planet pur mne nevyhovovali

milanemila
5. jún 2024

@ratka800 este na termo a sportove oblecenie.
Ja avivaz nepouzivam vobec, ta zmakcujuca latka v nej je hnus a vadilo to aj mne na pokozke nie to este detom 🤷🏼‍♀️
Ked periem zavesy, deky, postelne pradlo, periny, tak pouzijem tie vonne perlicky, ale inac nemam ani rada extremne vonave pradlo. Perieme vsetko v babatkovskek Lovele.

lenkakamen
5. jún 2024

@lasona lebo tá voňavka streknuta na pokožku vooobec ale že vôbec neškodí a není to chémia 😁

lasona
5. jún 2024

@lenkakamen ale voňavku používam raz za čas...a avivaz sa z prádla uvoľňuje do pokožky neustále...a existujú aj prírodné alternatívy vonaviek a sprejov