Keď použijem aviváž, tak prádlo po uschnutí nevonia

ratka800
15. jún 2024

Dobrý deň, použila som avivaz a najprv som bola rada ako to pekne vonia… ale keď prádlo uschlo už nebolo cítiť žiadnu vôňu ani pracieho prašku ani avivazu. Kým som používala iba práci prášok mi to az tak nevadilo lebo účel to splnilo - opralo ako malo. Ale keď som už použila ten avivaz tak by som bola rada keby tá vôňa apson čosi vydržala. Čím to môže byť? Máte skúsenosť? Ďakujem za každú odpoved.

vyrovnanaosoba
15. jún 2024

@ratka800 pred vesanim vytrepat a po uschnuti tiež.

bublinka1426
15. jún 2024

@vyrovnanaosoba netrepem a voni tiez. trepem len tricka nech sa vystru
@ratka800 no ja pouzivam silan ci lenor, a ci tie perlicky do pracky.

hipuska
15. jún 2024

@ratka800 treba prádlo správne vešať. Ako je sušené?

zuzulkika
15. jún 2024

@hipuska ako myslíš,že správne vesat

hipuska
15. jún 2024

@zuzulkika ako sa suši? Bo niekedy je toto problém, keď sa prádlo suši na Tom rozkladanom sušiči. Nie je okolo neho dostatočná cirkulácia vzduchu. Neviem teda, kde ho vesiate?

bublinka1426
15. jún 2024

@hipuska ja susim tam ale zaroben mam dokoran balkon takze sa presusi ale je to pravda ak je na sebe vela pradla moze dokonca zatuchnut smradom.

buberova
15. jún 2024

Nebolo by treba vycítiť filter? Ja som tam čosi mala a odkedy som to vyčistila, oveľa viac cítim aviváž 🙂

hipuska
15. jún 2024

@bublinka1426 ja vešiam tak,.že jeden kus prevesim cez dve tie železné tyčky. A tým pádom aj v strede sa vetra. Reagovala som na to,.že keď vyberie z práčky a vonia,.tak zjavne niekde v procese sušenia býva problém. Ešte je niekedy problém, keď sa dáva príliš veľa prádla do práčky. Netreba ju prepchavat

nika23t
15. jún 2024

@ratka800 teraz aj boli chladnejšie dni, ak si susila na susiaku, nahusto navesane, je mozne, ze to nepreschlo správne, dlho to tam stalo a tak to nevonia. Skus dávať teraz na slnko, ci nebudeš cítiť viac, keď veci uschnú.

ninusa221
15. jún 2024

Skús tresori avivaze my máme teraz lenor a aj silan a bohvie ako necítiť a to suším aj von aj v sušičke

zuzulkika
15. jún 2024

@hipuska ďakujem,možno natom teda niečo aj bude...vždy mi nešlo do hlavy, svokre periem veci zvlášť a vesiam na šnúru....ze jej vonia...ja si vesiam na susici...a teda je to slabota🙂

hipuska
15. jún 2024

@zuzulkika skús dať aj menej prádla do práčky, nižšie otáčky. Tie nové práčky sú celkom silné. Mäkké veci prať spolu, (tričká ) tvrdšie osobitne. (rifle napr.), uteráky zvlášť. Ja napríklad tričká periem iba na 30, otáčky 800. Menej sa ničia. To majú deti oblečené par hodín v škole...

volletta
15. jún 2024

Ja som už tiež nešťastná z toho pradla. My mame aj tvrdú vodu, filter určite treba vymeniť, ale stále zabudnem. Naozaj vôbec som netušila, že aj sušenie je tak dôležitý proces. Prosím môžte mi poradiť, čo mám robiť inak, keď periem čiernu bielizeň - je od takého bieleho “mochu”/prachu. Bubon som aj čistila pred prianím, no výsledok nebol uspokojivý. Dávate aj nejaké loptičky alebo “zachytávače”?

evickuska
16. jún 2024

@ratka800 nedavas malo?

gribka1
16. jún 2024

najlepšie vonia, ak sa suší vonku. Záleží aj na druhu aviváže, dávkovaní.

gribka1
16. jún 2024

@volletta Neperieš predtým posteľné, či uteráky? Ak po tomto dáš čierne, ostane ti to biele.

ratka800
autor
16. jún 2024

@hipuska suším vonku na balkóne. Aj na šnúrach čo máme zavesené a aj na sušiaku.

ratka800
autor
16. jún 2024

@buberova my čistíme práčku raz za mesiac pravidelne

ratka800
autor
16. jún 2024

@evickuska na 100% nedávam malo. Dávam aj trochu viac ako je napísané lebo máme tvrdú vodu.

evickuska
16. jún 2024

@ratka800 mozno to je tym, jedine ak mate upravu vody na studnu zmakcit...

volletta
16. jún 2024

@ratka800 ako u vás vyzerá čistenie pračky? Rada sa inšpirujem, ja sa priznám, že som to zanedbávala, ale teraz mi veľmi vadí v akom stave je bielizeň. Hlavne to čierne je pre mňa čistá katastrofa.

ratka800
autor
19. jún 2024

@volletta kúpime vždy nejaký čistič v dmke ktorý vylejeme celý a doplníme octom. 😁