Kde kúpim Ceresit Stop plesni, resp. čo robiť s plesňou na stenách?

leningrad
11. mar 2024

Ahojte, prosim poradte, kde kupim Ceresit stop plesni v soreji? Alebo co Vam funguje na plesnive steny, vybieli ich, ale nesmrdi ako Savo. Mam problem v spalni vo vstavanej skrini zadna stena komplet zacina plesniviet a doma mam 3,5 mesacne babo, takze potrebujem nieco menej agresivne, co sa smradu tyka…

Ceresit si chvalia, ale na eshopoch je vsade vypredany.

Mate niekto skusenost s farbou proti plesni?

Dakujem vopred.

veselo_neveselo
11. mar 2024

Farba ta nezachrani. Treba poriadne odvetrat skrinu, viac kurit, viac vetrat...a hlavne zistit pricinu a zabranit vzniku plesne, a nie ju pretriet farbou.

Chod na modru strechu, tam sa to rozobera kazdy tyzden.

katica06
11. mar 2024

Všetky tieto prípravky ako len naoko odstraňujú pleseň, ten však zostáva v murive. Treba zistiť príčinu, ako nedostatočná či chybná izolácia, alebo prasknué potrubie, nadmerná vlhkosť sa dá regulovať dostatočným vetraním/kúrením ale pričinu to neodstráni v miestnosti ktorá nemá okno by som odporúčala odvlhčovač , pozor nie tú hračku z Ceresitu. Mala som podobný problém v šatníku, viem o čom píšeš.

bubuzu
11. mar 2024

@leningrad no neprudi tam vzduch, drží sa vlhko. Čímkoľvek to vystriekaš, pomôže to najskôr len na chvíľu. Lebo síce zabiješ a vybieliš póry aktuálnych plesniciek, ale prostredie na rast nových tam ostane. Treba zrušiť skriňu. Vystriekať a čakať, čo sa bude diať ďalej. To je ideálny postup, ak sa chceš tej plesne naozaj zbaviť. Len či vieš najsť iné miesto na veci, to je otázka. Ale časom ti tie veci aj tak tou plesnickou a dezinfekciou nasmradnú,ak to budeš len striekať každú chvíľu.

viestta
11. mar 2024

Mate skrinu na chladnej stene, s tym nespravite nic, len skrinu premiestnit. Za chvilu budete mat zatuchnute aj satstvo.

marcellka32
11. mar 2024

Odporucte odvlhcovac ďakujem

diewcatqoo
11. mar 2024

Nam sa zacinala robit plesen na vonkajsich chladnych stenach v kutoch. Jeden rok sme to komplet zoskrabali a tie miesta, kde sa to tvorilo, sme natreli aj tym naterom protiplesnovym a mam pocit, ze sa robilo potom menej.
My mame v byte dost vysoku vlhkost, pouzivali sme jeden cas tiez odvlhcovac, normalne elektricky, stal tusim okolo 300 Eur a dokazal toho stiahnut celkom dost. A okrem toho opatrenia ako vetrat casto, merat vlkhost a udrziavat na max 60 %, nesusit pradlo v byte, ak to nie je nutne a na vonkajsie steny nedavat nic, co zabranuje pristupu vzduchu (cize ziadne skrine).

leningrad
autor
12. mar 2024

@veselo_neveselo dakujem, netusila som, ze existuje daka modra strecha, skusim pozriet, ked bude kedy, kedze aj starsieho mam kvoli chorobe doma…

leningrad
autor
12. mar 2024

Dakujem kazdej za info/rady…ja viem, ze prostriedok mi to vyriesi len kratkodobo, nebudem to striekat prvykrat…ale zial mame to velmi zle poriesene, na severnej obvodovej stene, pri zavretej skrini tam nema ako prudit vzduch, kedze je to cez celu stenu od hora po spodok, zlava doprava…pred vstavanou skrinou je este dorobena sadrokartonova priecka, pristup k skrini je z oboch stran po krajoch…no a okno sice otvorim, ale teda skrinu to az tak nezachrani, pokial nebude otvorena a idealne prazdna… vypratala som 1 skrinu (1/5 vstavanej) tu najhorsiu, striekala som savom, ale na viackrat viac dni, aby to vybielilo uplne, teraz to vetram, ale vidim, ze aj kusok na strope je taky pas steny co je pri zadnej strane vidiet…

Potrebujem docasne riesenie, nech dokazeme fungovat dalej…

Potom uz asi len vybrat daky elektricky odvlhcovac (nevie si predstavit tak vysusovat vzduch v spalni s babatkom - pri prechladnuti naopak davam vlhke uteraky na radiator, difuzer na radu pediatricky atd), skrinu nechavat otvorenu…co tiez je pre mna za trest, lebo vsak sa na vsetko bude prasit, ale lepsie ako nechat to splesniviet…

Teraz nemam kapacitu/ financie zrusis a nakomplet prerabat spalnu, proste musime dako vydrzat s provizornym striekanim, vetranim, odvlhcovanim…

Aj ked viem, ze to nemusi stacit…sestra ma takto v panelaku otvorenu nonstop vetracku pri skrini, nonstop el. odvlhcovac, krajnu skrinu otvorenu, v nej minimum veci, plus dava pozor, aby sa nedotykali steny…ale aj tak to musi striekat priebezne, ked sa plesen objavi…

Mna vsak ide porazit, lebo je to uz aj v ostatnych castiach skrine a je to mega vela prace, to vobec vypratat…

Preto som sa pytala na nejake rady, co by pomohlo…ak Vas este nieco napadne, sem s tipmi prosim…dakujem

bubuzu
14. mar 2024

@leningrad ešte je možnosť zobrať to ako výzvu a pozrieť čo všetko v tej skrini je a to čo nepoužívate dať preč. Možno zistíš, že polku vieš dať preč. A kúpiť lacnú obyc. skriňu, dve, dať inam a zvyšok veci dať tam. Lebo ostávať s babom spať v plesnivej izbe...To jemu, aj vám, môžeš zarobiť na zdrav.problemy do budúcna. Plus keď to tam aj niečím striekaš.