Gél verzus prášok na pranie

barcinka13
9. aug 2024

Ahojte, pouzivam zvycajne eko pracie prášky frosch,tierra verše, jeleň a pod. Zvažujem kúpiť aj prášok ale mam také info že niečo škodí práčke viac a neviem ktoré. Ale skôr ma zaujíma čo používate vy? Lepší je podľa vás prášok či gél? Pripadne dajte tip na eko prostriedok s ktorým ste spokojne.
Dakujem

sissy27
9. aug 2024

@barcinka13 určite prášok, zvyšky gelu sa zvyknú usádzať v pračke a robia "šarapatu", hlavne ak perieš aj na nižších teplotách.
Ekologické prostriedky neporadím, to si ja osobne nejak nejdem.

viestta
9. aug 2024

Raky pouzivam iba gely, vo vzacnych pripadoch kapsule a ziadne usadeniny v pracke nemam. Usadeniny su skor z avivaze, pretoze ta je uz svojou podstatou "pritulna" ku kazdemu povrchu

lakebabe
9. aug 2024

@barcinka13 používam roky len Gély alebo kapsule aj avivaz a usadeniny nemám žiadne, ale pravam na normálnych teplotách. Tie krátke nepoužívam moc. Ekologické ti neporadím to nepoužívam

stellarstar
9. aug 2024

Zvyknem používať viac gély, kedysi som mala vo zvyku raz gél raz prášok dať. Teraz po dlhých rokoch zas idem na prášok. Včera došla obj veľké balenie prášku tak sa dnes do toho večer pustím. Inak máme starú práčku ešte po nebohom svokrovi a funguje normálne

katarinaschober
9. aug 2024

Gel

lentilka
9. aug 2024

Denk Mit Nature prací gél (DM drogéria)

dadka1997
9. aug 2024

@barcinka13 vždy používam iba gely, sem tam kapsule.. v pračke nemam žiadne usadeniny (ako napriklad z prachu na pranie) a gel na pranie si kupujem tento nemecký

bona1393
9. aug 2024

Najlepsi eko práci prášok je podľa mňa domáci zmiešaný : perkarbonat sodný, mydlove vločky, sóda na pranie a keď perieš aj na 30-40 C tak pridať Taed. Bielejšie prádlo som nemala nikdy. Vyprala som stým aj žlté fľaky od potu 🙂

ctrl
17. aug 2024

@barcinka13 za mna jednoznačne Eurona .

melaniiiiia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela329
17. aug 2024

@barcinka13 musím gél-, používam DM, máme tvrdú vodu, prášok ani kapsule sa nerozpustia. Opravár nám inak hovoril, že gély sú lepšie pre práčky aj myčky.