Fľakaté tričká po praní

mima355
25. aug 2024

Ahojte prosím vás potrebujem poradiť
Nie najlacnejšie čierne tričká mi ostali po opratí a vysušení také fľakaté zažltnuté
Je nejaká možnosť že to ešte zachránim ? 🙏🏼

deti95060810
25. aug 2024

nedávaš papieriky do prania? zabránia fľakatým a pofarbeným veciam.

ukgirls
25. aug 2024

ak tam nemas potlac tak pridat farbu na textil do pranie... flaky su vyprata farba .. a nabuduce k tmavemu pridavat ocot -uchovava farbu .. popripade praci prasok na tmave alebo aspon tie papieriky

mima355
autor
25. aug 2024

Áno mam tam potlač 🥲 myslite že ich zachranim keď najbližšie pridám papieriky ? Pretože ako vravím neboli najlacnejšie a ani nech nemám dlho tie trička 🥲

ekira1
25. aug 2024

@mima355 v čom si ich prala? Kam si dala prací prostriedok? Môžeš dať fotku toho fľaku?

ukgirls
25. aug 2024

@mima355 papierik ti to uz nezachrani ak si vyprala farbu - to nejde .. ja uz bys om to rovno zafarbila a hold bu to bude na prd alebo nie - horsie ako teraz podla popisu to uz nebude

mima355
autor
25. aug 2024

@ekira1 prikladám fotku
Našťastie na fotke to vyzerá horšie ako v realite no aj tak ma to štve pretože ho nemá dlho 🥲
A periem v arieli

andrea78
25. aug 2024

@mima355 kde si to kupila? Ak ich mas kratko, dodrzala si teplotu pri prani aka je uvedena na stitku, tak to reklamuj. Toto uz papierikmi do prania ,,neopravis,,.

ekira1
29. aug 2024

@mima355 40°C? Na tričkách býva 30° a treba prať na ruby. Toto je vypratá farba, na toto by ti ani papieriky nepomohli, tie sú na to, aby sa nezadarbili zvyšné odevy. Skus reklamovať, ale nejaký úspech nevidím. Je dobré tmavé prať I s octom, nevyblednu tak. Nabudúce per tmavé na ruby, najlepšie 30°C a do pláchania ocot, oživí a zafixuje farby. A ariel gel? Tmavé per v geli, nie prášku, najlepšie gel na tmavé, alebo perwool červený je tiež dobrý.