Domáce čistenie sodastreamu

25. feb 2023

poradte ako doma vyčistiť flase zo sodastreamu ...nechcem kupovať ten prípravok čo je špeciálne na to príde mi to zbytočne drahé ..skúšala som s ryžou (čítala som to tu niekde) a nefungovalo

veronikaszabova
25. feb 2023

Treba kupit nove flasky. Ja ich menim po 3 mesiacoch.

pinkgirl
25. feb 2023

Ja používam kefu na fľaše z pepco, má mäkké štetiny zo silikónu, nalejem na to jar a fľašu umyjem. Okrem toho čistím vnútro fľaše aj soľou - nasypem 2 lyžičky, trochu vody a poriadne potrasiem.

ninusa221
25. feb 2023

Dam tam vodu kus jar a vopcham dnu kefu a vytrhnem to. My si do toho niekedy supneme aj sumienku takže tie fľaše sú niekedy riadne z@drbané.

autor
25. feb 2023

@pinkgirl
@pinkgirl to ano aj ja mám doma tú kefu ale čo napr tie vrchnáky? tam v tých záhyboch to stále drží

zinulka
25. feb 2023

Fľašu máme len na čistú vodu, čiže to nie je nejaké špinavé. Dá sa to vyčistiť. Horšie je to s vrchnákom, to tesnenie je po nejakej dobe plesnivé. Skúšala som ocot a všeličo. Ale nakoniec sme museli kúpiť nové fľaše

pinkgirl
25. feb 2023

Vrchnák prejdem v šrúbení šparátkom kým nie je čistý. Alebo použi novú zubnú kefku a s ňou to vydrhni.

autor
25. feb 2023

@zinulka no ved práve to že aj my tam len čistú vodu máme a napriek tomu tie vrchnáky vyzerajú hnusne

nika_val
25. feb 2023

Tie vrchnáky som čistievala zubnou kefkou a jarou, ale keď sa pod tym silikonovym tesnením spravila pleseň už nepomohlo nič, dokonca raz som tam skusila savo na plesne streknuť a nič lebo to bolo pod tym silikonovym.. flaše sme museli vymeniť a to len kvoli vrchnákom
V obchode pridem k flašiam a tam 3 balenie bez vrchnákov 🤦‍♀️ niekto si rovnaky problem vyriešil asi po svojom 😀

autor
25. feb 2023

@nika_val aaa :D :D niekto dosť ušetril :D

nika_val
25. feb 2023

😁 ano niekto mal asi rovnaky problem a rozhodol sa nemínat zbytočne peniaze
Niektorí ludia maju "charakter" no čo k tomu povedať 🤦‍♀️

sylvia20
28. nov 2023

@veronikaszabova to je veľmi ekologické aj ekonomické 🙈🙈🙈