Dezinfekcia v byte po siedmej chorobe

alex2019
3. dec 2023

Ahojte,
chcem sa spytat, ak vase deti chytili siedmu chorobu, resp aj vy od nich, ked ste sa vyliecili, dezinfikovali ste nejak specialne veci v byte? Totiz u nas to mali obe deti, jeden bez vyrazok len teploty ale druhy mensi s pluzgiermi a chyta si to, on aj dost slinta neda sa predist tomu aby slintal na veci. Momentlane som zdrava uz len ja ale tiez cakam kazdym dnom ze to dostanem. A ked nam to teda vsetkym prejde ze ci nejak specialne vsetko cistit doma, lebo choroba je to infekcna, moze sa opakovat a proste ved budeme mat navstevy a bojim sa aby si to od nas niekto neodniesol. Nikdy sme este nic taketo nemali, len bezne choroby, tak preto by ma zaujimalo ako to ini riesia. dakujem.

martyzpp
3. dec 2023

@alex2019 po kazdej chorobe vymienam postelne pradlo a uteraky, vyperiem aj so Sanytolom do prania, taktiez prejdem Sanytolom wc aj kupelnu, klucky na dverach a oknach, ktore najviac chytame. A tiez vymenim zubne kefky. To je asi tak vsetko.

cafelatte
3. dec 2023

Horské slnko, tak dezinfikovali naše mamy, a aj my ho mame.

gypsomilka
3. dec 2023

Ja som oprala vsade podusky paplony obliecky,uteraky a poumyvala klasika podlahy kupelna atd. A zotrela take najcastejsie chytane veci klucky vypinace. Ale u nas mali traja a jedine ja som nedostala klop klop

msnesquik
3. dec 2023

@alex2019 no vyprala by som vsetko s dezinfekciou, ale nemala by som z toho taky vietor, dospeli to vacsinou enchytaju, to by si muslea mat echt oslabenu imunitu..

euka210
3. dec 2023

@alex2019 moj 7r mal na jar a nikto to od neho nechytil...ani starsi surodenci, ani my dospely. Podla nasej dr,to dospely chyti len velmi vynimocne...s velmi slabou imunitou. Prezliekla som periny, to bolo vsetko. Virus dlho neprezije na "suchu", takze by som nestresovala.

zuzuliennka1
3. dec 2023

@alex2019 mali sme - nerobila som nijaku specialnu dezinfekciu, ale oprala som uteraky, postelne pradlo a kuch. utierky na 60 s dezinfekciou a prebehla dezinfekciou vsetky klucky a cele wcko

jaond19
3. dec 2023

@alex2019 pred 3 tyzdnami to dostali deti jeden po druhom (12r, 7r, 1r). My dospelí nic nastastie. Oprala a vymenila vsetky uteraky, povliecky. Ako po kazdej chorobe ci viroze. A vydrhla kupelnu.