Čo znamenajú tieto fľaky?

27. feb 2024

Ahojte. Na každom bielom tričku sa mi začali robiť čierne alebo žlté fľaky ktoré nejdú vyprat. Mňa skôr zaujíma príčina. Prečo ? Nikdy mi to nerobilo. Nezmenila som dezodorant, roky používam ten istý, pranie detto to isté. Nikdy sa mi to nedialo. Fľaky nejdú vyprat. Som frustrovaná lebo sa mi to robí na každom bielom tričku , a biela je moja obľúbená. Prosím viete mi poradiť prečo a ako sa tomu vyhnúť? V poslednom rade ako sa toho zbaviť. Ďakujem veľmi pekne vopred za rady... ❤️

autor
27. feb 2024
bloger
27. feb 2024

Skús pozrieť aj vnútri či nemáš nejakú usadenú špinu. Dobré je calgonom vyčistiť.

lasona
27. feb 2024

Mne sa to robí časom na každom bielom tričku...je to od potu..skus pred každým praním vykefkovat žlčovým mydlom, alebo baby si pri obliekaní do vnútornej strany lepšia také niečo ako intimku

roja01
27. feb 2024

Zafarbenie pravdepodobne suvisi so zlozenim potu. Skus sa inak stravovat. Napr. prestan jest maso, cukry a mliecne vyrobky. Pij kazdy den jednu salku bylinkoveho caju. Striedaj caj na dobru funkciu pecene s cajom na oblicky. Vzdy si po nejakej dobe sprav tyzdnovu prestavku a potom pokracuj. Pij vela vody. Zarad do stravy viac vlakniny. Mozno pecen nevie tak dobre pracovat, mozno oblicky, mozno creva.
Tricko ak je cele biele mozes odfarbit napriklad Savom perex. Treba si dat pozor a postupovat podla navodu.

lamonita
27. feb 2024

HG ma sprej na flaky od potu. Mne však nezabral. Ešte skus sprej vanish oxi action alebo už spomínané žlčove/jadrové mydlo.
@roja01 ti tiež dobre radi. 👌