Čo vyperie upotené šaty aktívneho športovca?

erika434
29. sep 2023

Zdravím vás, moj manžel je aktívny športovec, nosí domov prepotené oblečenie, to je jasné. Stáva sa mi, že keď šaty vyperiem na riadnom programe napr. s Arielom, stále cítiť tie šaty od potu...skúšam rozne prášky, aviváže...Máme sušičku a do nej vôňu....Len stále mám dojem, že to nie je dosť vypraté...prevoňať by sa to aj dalo, ale radšej by som investovala do prášku na pranie. Prosím poraďte, ide najmä o tmavé/čierne šaty, bavlnené nie syntetické.
Ďakujem

kvetinka75
29. sep 2023

ja používam bežné prášky za DMky, ich značku alebo Formil z LIdla a vyperie všetok pot. Tiež športujeme a nestalo sa mi, že by prádlo po opratí bolo stále cítiť potom

kitycat
29. sep 2023

@erika434 ak to muzo i nevadi, tak to neries. To casom nevyperies

Moj ma aj uteraky na sport uz s tymto "parfemom" a perie si sam 😄

smajcii
29. sep 2023

Ja môjmu futbalistovi periem v hocijakom prášku, ale vždy dávam aj predpierku a do aviváže pár kvapiek vonneho oleja, pot necítiť 🙂

slavomira236
29. sep 2023

@erika434 niektory ludia maju pot taky agresivny a moze sa stat ne nejde celkom oprat .moj s tym problem nemal ale ako prisla 50tla tiez mam pocit ze tie heho veci nejako smrdia aj uteraky do ktorych sa utiera. A to ich aj namacam vmocte aj sanytol s vonou kvetin davam ja to proste citim

mamamasama
29. sep 2023

Skor by som zacala riesit stravu a pitny rezim. Viem, ze na to sa nepytas, ale pot su vlastne škodliviny vylucovane z tela. Zelena zelenina, alebo aspon green superfoods v prasku vedia v tomto dost pomoct.

eeffka
29. sep 2023

no hlavne to nesmie nechat fajne zatuchnut v taske, to uz nevyperies, muz ked pride z turnaja rovno to hadzem do pracky a periem v hocicom, pot necitit

pininka1
29. sep 2023

Niektorí majú taky pot a hlavne ak to tričko používa často ze môžeš vyprat okamžite ako ho da dole a nepomôže to. Poznám to, mam doma športovcov, syn zatiaľ v pohode, ale muzove tričká keď žehlim tak to cítim proste. Na biele dosť pomáha sanytol prášok.

rebrambora
29. sep 2023

Existuju pracie prostriedky na sport urcene.
Inak na dlhsi program, kludne aj s predpranim.

marcellka32
29. sep 2023

Na 60 plus sanytol+Savo prášok

dadis
29. sep 2023

Ja mojim detom periem kazdy vecer po treningu veci, pouzivam iba formil, rychly program a vonny olej a veci im nesmrdia. Raz tyzdenne, ked maju volny den, vyperiem im vsetko na 60, dam aj dezinfekciu do pradla z DM (ten rychly program ma len 30 a to sa mi zda malo, ale dezinfekciu kazdy den nedavam, to sa mi zda prilis)

maris5
29. sep 2023

Davam do kazdeho prania Sanytol dezinfekciu a ked uz nepomaha, tak namocim samostane tricko do vody s dezinfekciou na par hodin a zas par prani je to v pohode.

sella38
29. sep 2023

modry perwoll na sportove

pinkgirl
29. sep 2023

Použila by som grl na športové oblečenie napr DenkMit z DM a zvýšila by som teplotu prania na 50stC alebo 60stC.