Čo na mušky?

16. sep 2024

Ahojte prosím Vás čo na mušky svokra už neviem čo robiť už ani ovocie nemá na stole normálne jej mušky začali chodiť do pečiva už je fakt zúfalá a ja sama jej tiež neviem pomôcť. Už ich aj začala vysávať ale ani to nepomáha.

bykaterina
16. sep 2024

asi to ma z preliatych kvetin. inak ako na tie vinne musky ? do pohara daj ocot. cez pohar foliu do ktorej perom urob male dierky. oni vojdu dnu ale von uz nevidu

miriamik77
16. sep 2024

v dm som kupovala take lepky na male musky, aj na velke muchy to mavaju. nalepis na okno alebo na miesto, kde sa objavuju.

autor
16. sep 2024

@miriamik77 a máš prosím ťa link?

autor
16. sep 2024

@bykaterina skúsim jej aj to dať a uvidíme

cibinka18
16. sep 2024

nevyhadzovat supky z ovocia a zeleniny do kosa, domace ovocie a zeleninu prikryte ak je na pulte alebo dat do chladnicky, a ja pouzivam pivo s 1/2 lyzicky saponatu do 7dcl flase zavaraninovej, prikryt foliou, popichat spendlikom a chytia sa

autor
16. sep 2024

@cibinka18 celé jedno plechovkove pivo ma dať?

bykaterina
16. sep 2024

urcite to pomoze oni idu za takym pachom. preto maju nazov vinne musky

cookie29
16. sep 2024

@bykaterina nefunguje... ja uz som skusoala vsetko mozne. Ocot, uz som videla recept aj na vodu zvarit s klincekmi, pridat ocot a trosku jari. Akurat mi cely byt smrdi octom a musky si veselo sedia na plafone... ked decka nedopiju caj, mlieko, otocia sa na 2 minuty, hned je plny pohar. Uz aby bolo po sezone

cacianka
16. sep 2024

zeminu v kvetináčoch posypať mletou škoricou, kúsky škorice medzi ovocie,. do fľašky trochu piva, sirupovej vody, sladkého čaju (stačí 1 variantu), prekryť fóliou, urobiť dierky a mušky tam vlezú. zatiaľ povysávať čo sa dá.

bykaterina
17. sep 2024

@cookie29 tak otazne je ci su to vinne musky potom a hlavne zlikvidovat zdroj

ivetz
17. sep 2024

Mne pomohli také zápichy s lepivou plochou do kvetináča /sú väčšie, menšie, obdĺžnikové, v tvare motýlika...dávajú sa aj do skleníkov, na stromy...). Zo začiatku vyzerali, akoby som ich posypala makom - ale vychytali sa všetky. Kupovala som v OBI, ale aj záhradkárskych potrebách.

cibinka18
17. sep 2024

ano, jedna plechovka piva

betulinka1
17. sep 2024

v prvom rade musí zistit, kde je zdroj...či kvetináč, či nemá niekde padnuté ovocie pod linkou, za linkou....Ja som mala jeden čas...vobec som nevedela najsť zdroj...stale ich bolo viac a viac... nakoniec som zistila, že kávovar začal púsťať vodu (kvapkal) ako sa zomlela káva. Bolo tam pokazené nejaké tesnenie. U nás sa robí káva iba cez víkend, cez týždeň si dávame v práci, preto bolo pátranie nárocné. Akonáhle sa opravilo tesnenie, tak musky zmizli. Ak ak má v kvetináčoch, normálne nech ide do zahradníctva a kúpi si sprej na musky. Postrieka zeminu.

autor
17. sep 2024

Baby tak skúsila pivo saponat víno saponat a absolútne to nepomohlo mušky boli okolo ale dnu absolútne nešli.. ani ocot tam ani jedna nebola

autor
17. sep 2024

@betulinka1 hľadali sme ale nič sme nenašli ale ako som pozerala najviac ich ma ako ma drez tak možno fakt ak nechá vodu na linke tak tam ostávajú

betulinka1
17. sep 2024

nech skusi precistit potrubie, nejaké granule alebo kyselinu (kupujem v 101 drogerii). Mozno ho má trosku upchate a tam sa držia alebo treba vymeniť silikon okolo umyvadla, či pracovnej plochy lebo tam zateka voda, potom sa voda drží. Im stací aj mala vlhkost.

lucia23529
17. sep 2024

Nam pomohlo len schovať všetko do chladničky a častejšie vynašať smeti. Všetko sme vyskúšali a nič 🙂 teraz ich máme už len fakt zopár a to neviem odkial ani chodia…

cibinka18
18. sep 2024

musky tam vojdu, treba len pockat