Čo do stanu proti komárom?

ona303
12. jún 2024

Ahojte, chystáme sa prvý krát stanovať do Štúrova s trojročným, veľmi sa tešíme 🙂 prosím je niečo účinné proti komárom čo sa dáva do stanu?
Poprípade aj vaše postrehy, čo určite zbaliť alebo podobne. Ďakujem 🙂

bobelik
12. jún 2024

Naramok .Kupila som v drogria Teta - lacno .Citit ho dost az 200 hodin + klieste

k47
12. jún 2024

Poctivo zatvárať sieťku pri každom vstupe a výstupe. Aj kvôli inému hmyzu.
Komáre sú aktívne hlavne za súmraku a keď ich vyrušíte v húštine. Keď sa vás drží húf komárov aj za tmy, treba zaliezť a vyliezť o pár desiatok minút (ak nie sú v blízkosti iné skupinky, ktoré ich tam podržia).
Nie je to úplne odpoveď na otázku, ale môže pomôcť.

k47
12. jún 2024

Čo sa týka výbavy - Je to nejaký kemp? Čo tam je a nie je? Aké máte najpodobnejšie skúsenosti so stanovaním? Čo plánujete robiť?

ona303
autor
12. jún 2024

@k47 je to kemp priamo v areáli kúpaliska, je to taka samostatná časť so stromami pre stany. Je tam v podstate všetko, stánky s občerstvením, veľa, verejné WC a sprchy o ktoré sa každú chvíľku starajú, skúsenosti máme jediné z festivalov bez deti a tam sme fakt nič nepotrebovali 😄 plánujeme sa kúpať, ísť na výlety do blízkeho Ostrihomu možno jeden deň ale inak fakt budeme skoro stále len v tom areáli.

ona303
autor
12. jún 2024

@bobelik toto je pre mňa problém, ja absolútne neviem spať pri tých citrónových smradoch, ešte píšete ze ho dosť cítiť 😏

sandri
12. jún 2024

V DM sa daju kupit nalepky. Tie je mozne nalepit na stan, ako aj na oblecenie.

k47
12. jún 2024

V stane sme fakt nikdy nič nepoužívali. Ani pri Dunaji. Ak sa náhodou nejaký hmyzák prešmykol pri otváraní sieťky, nie je problém ho pred spaním nájsť a zlikvidovať v tom malom uzavretom priestore. Na to treba akurát zdroj svetla 🙂.

bobelik
12. jún 2024

Tetovacku mam tiež a he 20ks za 4 eura

bobelik
12. jún 2024