Čistenie práčky

alenamihal
25. jún 2023

Co vam pomaha hlavne od zapachu...uz som ju cistila 1x len octom a soda bikarbona ,ale nepomohlo...kukala som ,ze v dmku maju nieco na cistenie...

syslik81
25. jún 2023

vycistit fiter ..hadicu a povytierat gumu v bubne poriadne ... a nezatvarat dvere po prani inak cistim hocijakym pripravkom co najdem v shope - nemam oblubeny

saxana000
25. jún 2023

Nesmrdi ti zasuvka na praci prostriedok?tam to zvykne byt zaslizle a.plesnive.. skus este dve tabletky do umyvacky hodit do bubna a pustit nie naprazdno ale so starymi handrami aby bubon dosadol ako ma.

alenamihal
autor
25. jún 2023

@saxana000 prave to som vycistila medzi prvymi ...aj gumu..ok skusim tie tablety ..vdiky

ikonica
25. jún 2023

Nam uz pomohla len vymena pracky 😁 po 12 rokoch... skusala som pripravky z drogerky, ocot, tablety do umyvacky na vysoku teplotu.... Nic nepomohlo....

viestta
25. jún 2023

@alenamihal to si tam dala naraz sodu a ocot? To ti nevycisti, lebo ocot so sodou zreaguje skor ako cokolvek dokazu. Cisti sa na dve fazy, najprv sa pracka vyvari so sodou, najlepsie krystalickou aby sa dstranili mastnoty a usadeniny, potom sa vyvari s octom aby sa odstranil vodny kamen.

tamtamka26
26. jún 2023

ja používam tbl do umývačky - na 90stup. a zápach zmizne... všimla som si, že páchne väčšinou keď často dávam odložený štart a prádlo čaká v uzavretej práčke niekoľko hodín...

lennaa
26. jún 2023

Hlavne treba vycistit filter. Ja som zatial pouzivala len ocot alebo potom sol a v pohode. Pokial si vsetko vycistila tak, ako si napisala, tak neviem, co by tam mohlo este smrdiet

ankare
26. jún 2023

Votriem sa sem... Na práčke mám čistiaci program Eco drum clean, no ten je nastavený na 60°C.
Viem si však navoliť prací program 90°C.
Nemám teda radšej navoliť prací program než čistiaci program?