Čistenie koberca - ako na to?

cookie29
19. aug 2024

Ahojte,
V rámci aktívnej dovolenky, chystáme maľovanie a pri tej príležitosti naši majú koberec, ktorý by som veľmi rada vyčistila.
Je to “svinstvo” 😂 on sa poriadne ani povysavat nedá ma dlhy vlas a teda je nechutne ťažký. Takze to bude posilka jedna báseň. Netuším ako na to, poraďte prosím. Prostriedok? Postup? Mám možnosť ho vyhodiť na záhradu.
Ďakujem za každú radu.
Prosím, profesionálne čistenie neraďte, to u našich jednoducho nehrozí.

mateson2004
19. aug 2024

@cookie29 a možnosť vyhodiť ho na smetisko nemáš?😉

kapanek1
19. aug 2024

Vanish sprej skus

cookie29
autor
19. aug 2024

@mateson2004 prosím?

ssimusska
19. aug 2024

@cookie29 Keď som mala doma koberec tak som používala toto - nastriekaš, vykefuješ, počkáš kým vyschne a povysavas. Inak keby sa koberec sal vytiahnuť von, tak požičať tepovač a doma si vytepovať.

simca06022011
19. aug 2024

len skusat - pena, prasok, tepovač.... (na taketo treba uz pocas beznej udrzby napr prasok na koberce sypat a riadne vyvysavat, alebo vyhodit a kupit lepsie udrziavatelne koberce).. alebo cistiaren na koberce

cookie29
autor
19. aug 2024

@ssimusska da sa vyhodiť von. Veď práve preto sa pýtam, keďže pri malovani von pôjde tak to chcem vyskúšať.

cookie29
autor
19. aug 2024

@simca06022011 keď on je sviniar 😂 aj keď vysávaš tak že ho pomaly zoderies tak sa tam nejaké veci poschovavaju. A najmä pri malých deťoch a vnúčatá chodia k našim často. A nový… na to mamu nepresvedčím.

h2
19. aug 2024

Môj muž "tepoval" naše koberce minulý týždeň, na zámkovej dlažbe vysokotlakovým čističom. Ale my máme koberce s krátkym vlasom.

cookie29
autor
19. aug 2024

@h2 Presne toto som zvažovala aj ja len všade píšu, že tieto shaggy by sa nemali moc namáčať. A aj použil nejaký prostriedok či len vapku?

h2
19. aug 2024

@cookie29 Použil aj prostriedok na koberce.

luccija
19. aug 2024

@cookie29 moja mama sa s tým nebabre🙂najprv ho dobre vypráši s prakerom a potom jar, hadica a trocha aviváže a nechá uschnúť na slnku prehodí ho cez hojdačku nech stečie voda ..
Tiež ma shaggy.

simca06022011
19. aug 2024

@cookie29 dajte ho do cistiarne, ja osobne by som ho vyhodila ked je problem ho cistit a to bez lutosti. kratky vlas a mate po probleme.
Keby mal maly rozmer nepoviem, ja mam jeden ktory normlane periem v sprchovacom kute a necham vysiet a odkvapka, uschne... toto by som sa bala, ze zle preschne a este bude smrdiet.
Ale vies co? za skusku nic nedas, vsak prinajhorsom sa pokazi :DDD nic horsie sa nemoze stat, nie?

cookie29
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
autor
19. aug 2024

@simca06022011 no preventívne mi to hodil dvakrát a aj vymazal. Takze ešte raz. Keby to záležalo na mne tak vyhodíme ale je to u rodičov. Ale dík za tip možno naozaj zle preschne a bude na vyhodenie 😂😂😂 aj keď v týchto horúčavách asi nehrozí