Čistenie granitového drezu

17. aug 2023

Dobry den, chcě sa opytat ci nemate nejaky odskusany pripravok na vycistenie granitoveho dresu? Muz rad nechava nakvapkane v drese a ten ostava flakaty a nevie ho nicim vycistit.

Dakujem.

banalu
17. aug 2023

Ja ho prejdem pastou na granitovy drez a potom olejom (napr.slnecnicovy) ho premastim. Niekto cisti aj klasickymi pripravkami na vodny kamen ako fixinela a pod. Ale to je dost agresivne.

basulaak
17. aug 2023

Mne ho upratovacka cistila domestosom na wc. Mam bledy. Veavela mi ze ona ma tmavy a je ok. A fakt, krasny cisty bez flakov bol.

buberova
17. aug 2023

Tmavý čistým pulirapidom a potom olejom

oblecenieavecicky
17. aug 2023

Ružový domestos do wc

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
17. aug 2023

pouzivam toro pastu

muchotrafka298
17. aug 2023

Ja mam svetly drez (champagne) a nezabral mi vobec ten cistic ALORI. Bolo ho tam strasne malo a neocistilo to skoro nic. Ale ja mam uz drez starsi a nie je to velmi znecistene. Niekto pisal ze to cisti tabletou do umyvacky, ze ju necha v dreze rozpustit, ale neskusala som.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima172
17. aug 2023

Červený Domestos na WC. Stačí zopár kvapiek 🙂 Myslím, že už sa ťažšie zháňa, pripadne možno aj iný Domestos.

beata_k
17. aug 2023

Olej sa preco pouziva?

mima172
17. aug 2023

@beata_k Niekto používa olej na ošetrenie a vytvorenie takej akoby ochrannej vrstvy, zevraj sa menej robia fľaky. Ja som rozdiel po použití oleja nevidela.

beata_k
17. aug 2023

@mima172 No ved to, ze raz dam saponat a olej je fuc.

muchotrafka298
17. aug 2023

@nikaa951 ono ja to nemam velmi spinave, len tak ja vidim ze to je trolinku tmavsie ako to bolo pri odtoku. Ten Alori mi to trosku stiahol, ale neplanujem si to uz kupovat. Lebo tak isto to vydrhnem aj Toro pastou, ktora je lacnejsia. Na tmave som skusala v praci, tam sa to ani nepohlo, uplne ze nula nula nic. Mam aj nejaky pripravok na impregnaciu od nich, tak tomu by som este dala sancu.

autor
17. aug 2023

Dakujem za rady, my mame tmavo sivy, cisteny pravidelne ale este pravidelnejsie ho nechava muz okvapkany, neutrie ho a podla toho ako dopada svetlo tak vidim flaky. Vyskusam rady a uvidim co pomoze.

inana11
17. aug 2023

Citrónovú vodu keď prevarim v kanvici,tak vylejem má drez kvôli vodnému kameni,mame cierny a vycistim tiež citrónovou vodou a vyutieram,na noc nahrubo olej a rano povytieram od prebytočného 😃

obleckodogymu
17. aug 2023

Máme biely a môj chlap mi tam tiež rád vylieva tmavú vodu z kávovaru bez toho aby to splachol vodou...ide ma potom vystreliť keď to nájdem 😅každopádne používam na to pulirapid aj citra prášok a celkom to pomáha..😊

banalu
18. aug 2023

K tomu oleju - ano sluzi aj ako bariera pre vodu hlavne v odkvapkavacej casti. Dlhsie to vydrzi bez vodneho kamena ak sa pravidelne nevytiera. Okrem toho je dobre granitovy drez obcas premastit, ked sa nan pouziva chemikalia, moj normalne akokeby vpije cast oleja. Okrem toho dodava mu jemny lesk. Ja mam trblietavy a ozije po oleji.
Odporucam vyskusat a spravit si vlastny nazor, ja som k tomu oleju tiez bola skepticka.. ale ako sa vravi, nevyskusas - nevies ☺️
Foto horna s olejom, dolna bez.

mirka193
17. nov 2023

Ahojte, mne osobne sa osvedčilo Savo v spreji. Zmizli aj fľaky ktoré inými čističmi dole nešli.

lenkag21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz