Čím vyčistiť sklo v sprcháči?

blondinka95
16. sep 2024

Ahojte, mame veľmi tvrdú vodu. Stále mam kvapky ma skle. Nepomohli bezne cistiace prostriedky, ani ocot 10% s kyselibou citronovou, ani pulirapid ružový ani modry. Mam pocit ze mi dokonca poškodil pulirapid obkladačky na zemi. Som zufala, 4 ročný byt.. ďakujem

bimbina
16. sep 2024

@blondinka95 domestos biely, a potom z dm odvapňovač mala modrá fľaštičky za 1,25€ cca . Vezmem kefku a následne umyjem s čistou vodou a vyleštím. Vždy to zaberá a krásne 🙂

annamudra123
16. sep 2024

ahoj. mne najlepsie pomaha nacistenie akeho kolvek vodneho kamena toto - len pozor je to dosť silne cize pouzivat len v dobre vetranej kupelke

bimbina
16. sep 2024
blondinka95
autor
16. sep 2024

@annamudra123 tento som skúšala len original bez tej vone, najprv samotný a potom s kyslou citronovou a nic :( ani to nepohlo

blondinka95
autor
16. sep 2024

@bimbina nemôže mi to poškodiť obkladačky? Lebo po niečom mi ostali také akoby zavapnene, sú hnedé ale majú tiež akoby flaky do biela, neviem ci to nebol ten pulirapid

blondinka95
autor
16. sep 2024

@bimbina a ešte k tomu domestosu- toho sa bojím, lebo keď som bielila špáry Savom na plesne tak mi to spravilo dierku do špáry.. tak sa bojím takéto bielidlove :(

annamudra123
16. sep 2024

@blondinka95 a čistíš sprcháč pravidelne? resp. aspoň stierkujete po každom sprchovaní?lebo to je potom dosť problem

blondinka95
autor
16. sep 2024

@annamudra123 cistim ho casto ale nikdy to uplne nezmizne... najprv treba vycistit tie staré usadeniny.. muž tu dlhsie byval sam tak to zanedbal a ja to neviem dat dokopy tak ako by som chcela. Potom by som chcela stále stierkovat, stierkujem sice ho často ale aj tak to tam furt je

mikitilik29
16. sep 2024

@blondinka95 mne celkom dobre tento prípravok vyčistí kameň. Nastriekame, trochu pocucham a nechám chvíľu pôsobiť.

gregoricka
16. sep 2024
slavomira236
16. sep 2024

@blondinka95 antical

lneviemmeno
16. sep 2024

Mne krásne pomáha The pink stuff pasta, dá sa kúpiť v Action alebo v Tedi. Má ale viac využití, veľa veci vie odstrániť. A nesmrdí. Biely ocot je tiež super ale za mňa smrdí a the pink stuff vôbec 👌🏼 Treba si k tomu kúpiť takú hubku a poriadne sklo vydrhnúť a vždy mi všetko krásne zmizlo, aj staré usadeniny

blondinka95
autor
16. sep 2024

Ďakujem vam, poskusam postupne, dnes idem do Dm

betulinka1
16. sep 2024

@blondinka95 https://www.mojadm.sk/denkmit-dezinfekcny-cisti... používam tento už roky. Volakedy bol biely obal. Dokonca upratovačka odporučila všetkým klientom, ked videla účinok. Nastriekam na husto, pretriem hubkou akože vydrhnem ale tak aby tam ten saponát ostal, nechám pôsobiť aj pol hodinu. Pozor je to agresívne, takže si zakry ústa a nos aby si to nedýchala. Po pol hodke iba umyjem, zoberiem stierku na sklo, zotriem vodu a dolestím handrickou na sklo. Opakuj to viac krát a pekne to za pár týždňov pustí (ak teda sklo nie je zničene od roznej chémie). A rada u nás, kto ide posledný, ten sprchu zotrie po beznom sprchovaní stierkou alebo handričkou na sklo. Tiež máme tvrdú vodu. Je ako nový aj po rokoch. Vymiename iba silikon. Sklo má výhodu, že ho vieš dobre vyčistiť. Skusala som aj rozne odpudzovace vody ale tiež máme tvrdú vodu, čiže aj tak sa tam drží ten vodný kamen. Najlepsie je naozaj to proste po tom sprchovaní vždy utrieť.

blondinka95
autor
16. sep 2024

@betulinka1 dakujem krasne za rozpisanie.
A ako zistím ci sklo nie je naozaj zničené?

dota6
16. sep 2024

Ahoj, ja musim aj napísať, že tiež mám tvrdú vodu. A ten pulirapid je top a mne zaberá. Ale ja nedávam žiadnu šancu vodnému kameňu usadiť sa :D milujem upratovacie, takže vždy po sprche vezmem stierku a zotriem nielen sklo ale aj obklad. (Trvá to chvíľu, ak by mal niekto problém s časovou náročnosťou, tak určite dlhšie trvá scrollovanie na internetoch) A tak isto aj batérie a umývadlo, mám handr v kúpeľni a vždy pekne otriem do sucha (mám z toho pocit blaženosti) kúpeľňa tak vyzerá stale ako čerstvo umytá.
Inak k tým nánosom. Dobré by bolo použiť nejaký extra silný prostriedok, mali sme taký v upratovacej firme, lenže s ním treba opatrne, lebo zničí všetko okolo. Volalo sa to Rapido od Kleen

betulinka1
16. sep 2024

@blondinka95 to neviem. To som niekde čítala, keď som riešila ako udržovať to sklo, mýslím, že aj výrobcovia mali uvedené, že pozor na rôzne kyseliny ako napr. nejaké druhy octu. Ale podrobnosti si nepamatam. My sme riešili či sklo alebo plast. Lebo som nebola stotožnená, že bude úplne číre. Ale po preštudovaní výhod a nevýhod, samozrejme po skusenostiach znamych a ked som videla tie plastové sprchové, som si povedala, že číre a sklo bude aj najlepsie na údrzbu. A teda sa mi nechcelo fakt po každom prchovaní to sklo vytierať alebo použiť stierku. Nakoniec som k tomu pristúpila a aj tu na MK v diskusiach si tu písali baby, že je to najlepšie na údržbu. A musím povedať, že mali 100% pravdu. Trvá to minutku po sprche a prípravok pouzivam asi raz za dva týždne, sprchový kút je stale ako nový aj po rokoch.

guudy
16. sep 2024

@blondinka95 najsilnejsia je podla mna Fixinela. Da sa kupit specialne na sprchacove sklo. Len sa nasucho rozotrie, necha posobit a potom splachne. Odporucam dat si aspon okuliare a respirator pocas aplikacie, je to fakt svinstvo. A vetrat kupelnu..

summer23456
16. sep 2024

Frosch na vodný kameň malinový v dm za 3,50. Mala som roky žlté fľaky na jednom mieste na vani. Ničím to nechcelo ísť dole, myslela som,že je to už akoby vada vane, ja som taký byt už kúpila s tým flakom. S tento frosch to krásne vyčistil, až som nechápala,že roky zazraty kameň odstránil...

henriettak
16. sep 2024

@bimbina Toto je perfekná vec, tiež tento čistiaci prostriedok kupujem. Vôbec nie je drahý a poradil si zatiaľ so všetkým.

osky
16. sep 2024

Ach,super tema.ja som vlani zakladala,ale co tu citam,su uplne nove rady.
Takze sa pripnem a dakujem.
Poskusam....

adeladulova
16. sep 2024

Ja týmto, vždy zíde vsetko

vanilkovazmrzka
16. sep 2024

Obycajny kremovy cistic z lidla. Ked to neumyvas raz za rok neexistuje aby si to s beznymi pripravkami nevycistila

blondinka95
autor
16. sep 2024

@vanilkovazmrzka samozrejme ze nie. preto si začínam myslieť ze ci to sklo nie je nejako poškodené.

blondinka95
autor
16. sep 2024

@adeladulova toto mi s tým vôbec nepohlo

adeladulova
16. sep 2024

@blondinka95 fakt? Ja každý tyzden/dva, s týmto a nemám problem

blondinka95
autor
16. sep 2024

@adeladulova u nás je fakt tvrdá voda. Na umývadlo a vanu mi stačil, aj obkladačky v sprchovom ale na to sklo nie.

mamaaja82
16. sep 2024

@blondinka95 ja pouzivam to co ti poslala bimbina,len som to preliala do flasky so sprejom nastriekam rozotriem penu hubkou necham posobit a pouzivam tekute stierace sprej,raz mi to niekto poradil a je to super voda pekne stecie dole sklom.

motogirl699
16. sep 2024

@blondinka95 tiež máme stále biele kvapky na sprchovom kúte na skle.. ja používam tieto handričky. Iba namočím do vody, nie aby boli úplne mokré, iba vlhké a utriem sklo. Čísle bez smuh a kvapiek

hyta
16. sep 2024

@motogirl699 Prosím ťa, kde sa tie handričky dajú kúpiť? Ďakujem za odpoveď.