Čím umývate okná?

27. okt 2023

Prosím poraďte nejakú vychytavku, nejaký prístroj niečo čím rýchlo a efektívne umyjem okna.. umyvam ešte ako v stredoveku okena plus noviny je to sice pracne ale zato najkvalitnejšie umytie len už to fyzicky nedavam a iba kvoli tomuto ma to neskutočne nebaví

Dik

hederamonstera
27. okt 2023

Naco noviny? Clin je uplna pecka a vobec netreba lestit, nikdy som nemala smuhy a nechapem ze ako sa druhym robia

nin12345
27. okt 2023

@hederamonstera a aku pouzivate handru prosim? Lebo tie smuhy su prave z handry a nie z clinu

hlubik
27. okt 2023

ajax a vileda flialová handrička

tetapetra
27. okt 2023

Brezovy šampón a okná sa lesknu

bluemoon24
27. okt 2023

Ja mam karcher. Vzdycky me stvalo, ze porad lestim a stale jsou smouhy. Takto mam okno umyte za 15min a jsem spokojena. Pouzivam to i na sprchovy kout, lesklou linku a manzel na okna v aute 🙂

henka123123
27. okt 2023

Ja najprv cele okna ramy parapety jarou a hubkou.vytrem a potom octovou vodou umyjem skla a vylestim papierovou utierkou

konikmodry111
27. okt 2023

Len s teplou vodou+kvapka jaru a vylestim s mikrovlaknovou utierkou

dskjhfdlkdjhl
27. okt 2023

Tepla voda, kvapka samponu a ako handry pouzivam stare, klasicke latkove plienky. V podstate bez namahy.

adkoalauri
27. okt 2023

S teplou vodou do kt. dám jar+ ocot, umyjem s handričkou a stiahnem tú vodu s Viledou. Pretrem boky - hrany s papierovou utierkou

nicicka
27. okt 2023

Ja som tento rok vyskúšala toto a ze megaaa. Normálne len jednou handou a jarovou vodou zotriem prvý krát špinu na hrubo, zotriem to lietadielkom a potom touto namočenou v čistej teplej vode len dolestim. Žiadna okena. Takto mi parádne vylesti zrkadlá a všetko čo je lesklé. Len čistou vodou. Je to pecka. Bez smuh a zanechanych blbosti z handry...

simca06022011
27. okt 2023

Ja používam handru jemnú na sklo. Mam karcher, už druhý a mne robí pásy na oknách. Ale tak ja umyjem okná vodou a HG čisticom na okná, to aj peni. A bud karcher alebo klasická stierka, a kraje peipadne pásy výletom handrou.
Na handry pozor, bud prať v rukách jadrovým mydlom, alebo v práčke bez avivaze. Všetky. Mikrovlakno, handru na sklo, návleky na mop atď. Žiadna avivaz. D

andy37
27. okt 2023

Obyčajnou handrou zmyjem špinu, potom vodu povysavam tým prístrojom (mám z Lidlu), a nakoniec vylestim okenou a švédskou utierkou. Za dve hodiny mám umytý celý byt - 3izb.

doris11
27. okt 2023

Obyčajný clin, plus dávam do toho kúsok avivazu (babka poradila) 😀 umyjem celé okno handrickou a dolestim papierovou servítkou .. ide to ľahko a je bez cmuh

hederamonstera
27. okt 2023

@nin12345 pouzivam papierove utierky, ale teraz som si kupila toto https://m.alza.sk/maxi/clanax-utierka-mikrovlak... a efekt rovnaky

mia247
27. okt 2023

Ahoj, ja poslednú dobu len čistou vodou, resp mam takú handricku na okná a zrkadlá z Greenway a len čistou vodou umyjem a mam to aj bez chémie aj bez smuh a raz dva . Naposledy ale manžel vytiahol Kärcher a bola to takisto rýchlovka. Fajn vecička

alenocka777
27. okt 2023

Ahoj, Ja umyvam handrickami z Farmasi, jednou mokrou umyjem, druhou dosucha a ziadna smuha ani cistiaci prostriedok. Kazdemu co som odporucila si chvalia.

rude_baby
27. okt 2023

@bluemoon24 ja mam tiež karcher a vidím po ňom čiary... Akože po umytí wau, super, pekne a na druhy deň sú tam čiary a je otrasné... A to aj tu gumu utieram na ňom priebežne 🤦‍♀️ja fakt neviem co robím zle..

nwnw
27. okt 2023

Voda, jar a stierka. Karcher je na povale, lebo sa mi nechce s nim srat 🤣

cheeta
27. okt 2023

biely 20% ocot, vlani som ho použila 1x. Úplne úzasný ❤️❤️❤️❤️

je dostať v Maďarsku a už aj v niektorých predajniach v SR, napr,vo Veľkom Mederi

hederamonstera
27. okt 2023

@cheeta v kauflande kupujeme😊

lusyc
27. okt 2023

Karcher aj s prostriedkom karcher, ale neriešim dokonale okná.

babulkomale
27. okt 2023

@dskjhfdlkdjhl tie plienky nezanechavaju vlakna? Taky textilny prach? Podla mna niet nad svedsku utierku.

dskjhfdlkdjhl
27. okt 2023

@babulkomale nie, ja mam take poriadne a uz kvalitne vyprate, ja lepsiu upratovaciu handru nepoznam, ale ja ich mam fakt stare, ja uz mam dospelu dceru.

babulkomale
27. okt 2023

@dskjhfdlkdjhl no teda 👍

kakakina
27. okt 2023

Ja tepla voda jar a trošku strieknem do vody w5 z lidlu na zrkadla a umyjem mikrofazovou handrou.Zotriem karcherom ,a boky vytriem handrou alebo papierovou utierkou.

brendaa
27. okt 2023

Jarová najteplejšia voda akú zvládnem+švédska utierka. 2x prejdem okno, potom clin strieknem dočístim inou švédskou utierkou a dolestim treťou švédskou utierkou.... Raz dva to mám a bez smuh

euka210
27. okt 2023

Stierka alebo clin ...a najlepsie handry su stare detske body 😁

cheeta
1. nov 2023

@hederamonstera biely majú v Kflde? hnedý je vraj preto hnedý, lebo obsahuje karamel = cukor...

hendikep
1. nov 2023

no naucila som sa v rakusku ako chyzna plus dotunila som to este casom :D Najprv umyjem jarovou vodou špinu , potom miesto Clinu dielik octu na dielik vody , to vylestim nahrubo handrou a potom este suchou dolestim ( latka handry nieco ako kosela alebo bavlnena obliecka ) a babka mi na lestenie poradila silonku ale to som neskusala lebo mi to nikdy netrebalo. Ten ocot pouzivam aj na skla na kniznici, na TV, na monitor .. predtym som to bez smuh nedokazala vylestit

fantaghiro21
5. nov 2023

Ja si rozrobim vo vedre vodu s clinom gelovym.(foto)
Umyjem tym okna ,ramy,boky,vsetko ...voda mi ostava cierna co su hlavne ramy spinave...
Na konci clin rozprasovac na lestenie,vylestim s utierkami kuchynskymi.
Nie som moc ekologicka, co sa tyka umyvania okien,ale je to jediny sposob ,ktory mi vyhovuje a po umyti su okna fakt ciste....
Pred tyzdnom som prave umyvala 🙂(ale este mi ostava nejake okna doumyvat)