Čím odstrániť fľaky z kabelky?

miiichaelaaa
13. jan 2024

Skúšala som hustým krémom a olejom ale nepomohlo. Podarilo sa vám niečim odstrániť, ak áno poprosím o rady. Kabelka nie je z pravej kože.

moonlight1210
13. jan 2024

Od coho tie flaky vznikli?

miiichaelaaa
autor
13. jan 2024
asia83
13. jan 2024

@miiichaelaaa Véľmi ťažko, ja som to vždy čistila trochou Cifu. Väčšinou zišlo, niekedy nie.

uglybetty1234
13. jan 2024

Magic sponge z pepca, balenie asi 1,30€

moonlight1210
13. jan 2024

Skus glycerinove mydlo, zlcove mydlo, lieh, alebo cif (ale jemne kruzive pohyby, ziadne drhnutie).
Ale vsetky prostriedky najprv vyskusaj na nejakej vnutornej strane. Ci nepojde dole aj farba.

Ale ak je to nieco, co vsiaklo do struktury latky, tak je to takmer neriesitelne.

madeincssr
13. jan 2024

Skusil by som technicky benzin (resp. benzinovy cistic skvrn), alebo technicky lieh. Samozrejme opatrne, najprv vyskusat na neviditelnom mieste, ci handricku (bielu), ci odlicovaci tampon nebude silno zafarbovat farbou z kabelky. Nemalo by.

zuzanazu85
13. jan 2024

Mne to príde ako od pera,alebo také niečo. Skús aj obyčajnú gumu na gumovanie 😄

kubkovamama
13. jan 2024

@miiichaelaaa mne sa podarilo z bledej kabelky odlakovačom,ale opatrne,vzalo to aj trochu farby

madeincssr
13. jan 2024

@kubkovamama odlakovac je uz vacsie riziko. Najprv by som skusil technicky benzin a potom technicky lieh (v tomto poradi) a az ak by nezabrali, tak Cif a az za nim odlakovac.