Čím čistiť dioptrické okuliare?

jessi06
1. mar 2024

Ahojte prosím poraďte už som zúfalá 🤦‍♀️, vždy mi ostávajú fľaky a mam ich veľmi rýchlo zaspinene, používa utierky v 5 z lidl no len na chvíľu vyčistia skla a vodička z dm otras tak isto ako aj všetky utierky na okuliare. Co používate vy na čistenie skiel??

vladdinka
1. mar 2024

tiez si kupujem tie handricky vlhcene na okuliare. vycistim a potom este dosucha normalne vreckovkou papierovou. vydrzia mi ciste dlho. ale tak zase ja pouzivam len k pocitacu, ked pracujem, nie na bezne nosenie.

mimikarol
1. mar 2024

Tekutým mydlom v teplej vode si vyčistim skla a utriem toaletakom. Jediný spôsob pri ktorom nemám na okuliaroch šmuhy

miskasiska
1. mar 2024

Ja mám naozaj drahé okuliare a upozornili ma, že nemám používať tie vlhčené handričky, lebo škrábu sklo na okuliaroch. Mám handričku a sprej priamo z optiky a super to vyčistí.

jessi06
autor
1. mar 2024

@miskasiska aj ja som mala z optiky no vôbec nebol dobrý ako sa vola ten sprej?

jessi06
autor
1. mar 2024

@miskasiska no mne také nikto nič nepovedal o tých utierkach no môžem potvrdiť ani nie rok a už mám poskriabane skla 🤦‍♀️

miskasiska
1. mar 2024

@jessi06 Skúsim odfotiť, keď prídem domov.

jessi06
autor
1. mar 2024

@mimikarol skúšala som aj tak 🤦‍♀️aku mate utierku? Ja tu obyčajnú a optiky no otras

lenka1993
1. mar 2024

Tie lidl handričky škriabu skla. Viac ľudí mi to uz potvrdilo. Ja mám špeciálnu handričku a sprej z optiky a s tým si stále cistim skla. Keď som mimo domu a zabudnem zobrať tak jar a tepla voda. Potom toaletakom utriem.

viestta
1. mar 2024

@jessi06 umyjem pod tecucou vodou, ked treba pridam saponat na riady a vytriem do sucha cistou mikrovlaknouvu handrickou z optiky. Vlhcene utierky pouzivam len vtedy ked nei ej moznost ich umyt. Tu handricku na okuliare treba aj prat, nepouzivat avivaz, potom je cista a nerozmazava sa z nej spina po skle

markusrasford
1. mar 2024

@viestta baba z očnej optiky mi povedala Pur, Jar a podobne saponaty sú najlepšie na čistenie sklíčko

wade
1. mar 2024

Presne tak - kazdy den umyvam sebe a deckam rano (a podla potreby cez den) v teplej (nie horucej!) vode a saponat + jemna papierova utierka.

oblecenie99
1. mar 2024

@jessi06 Umyjem pod vlažnou tečúcou vodou, pridám tekuté mydlo, ale ideálne JAR a doutieram do sucha klasickou látkovou detskou plienkou, poradila mi pani v optike, a zatiaľ najlepší spôsob (okuliare nosím viac ako 20 rokov).

viestta
1. mar 2024

@markusrasford aj mne to povedal ujo z optiky

miskasiska
1. mar 2024
dismonika
1. mar 2024

@mimikarol presne tak, aj ja používam obyčajné tekuté mydlo, aj pri svojich a aj pri detských okuliaroch už roky. Handričky som ani nikdy nepoužívala.

jessi06
autor
1. mar 2024

@dismonika a čím utieras?

jessi06
autor
1. mar 2024

@miskasiska ďakujem skúsim 😁

lakebabe
1. mar 2024

@jessi06 mam nove okuliare od zimy a prvé ma upozornila v optike ze tie Vlhčené Servítky z lidl určite nie ze z nich som musela mať doskrabane tie staré ze stačí jar a tepla voda a vylestiť tou handričkou z okuliarov ze v tom spreji co predávajú je tiež niečo ako jarová voda

minenkak
1. mar 2024

@jessi06 jar a teplú vodu,vyšším čistou bavlnenou utierkou

jessi06
autor
1. mar 2024

@lakebabe no už som zistila aj ja 🤦‍♀️to ztymi utierkami

lakebabe
1. mar 2024

@jessi06 ja som si tak tie predtým donicila aj ze keď len do tričká utres to strašne skrabe neviem na co tie utierky predávajú vobec

monika4487
1. mar 2024

Dam jar a pod tecucou vodou ich umyjem a pretriem servitkou.

lentilka78
1. mar 2024

@jessi06 ja som používala na starých okuliaroch tiež tieto z lidl aké mam pocit ze mi ich poskriabali. Pri okuliaroch co mam dnes má upozornili v optike ze tieto handričky nemám používať lebo skrabu skla.
Cistim ich pod teplou čistou vodou a používam obyčajnu jar a potom papierovou vreckovku do sucha

lakebabe
1. mar 2024

@lentilka78 mňa upozornili aj na papierové Servítky v optike🙈 tak už nosím všade tu ich textilnú handricku

sella38
1. mar 2024

V optike mi odporucili len vodu a jar.... utierky z lidlu zahod, nicia skla.

jankasmejka
1. mar 2024

@jessi06 mne v optike poradili vlažná jarová voda, prstami umyť, opláchnuť pod tečúcou vodou a utrieť papierovou vreckovkou. A tak to robím. Žiadne vlhčené opti utierky, vodičky....všetko som vyskúšala, nebojte sa.

lelelienka
1. mar 2024

@mimikarol presne takto, len namiesto toaletaka papierovou vreckovkou 😂 vsetky vodicky, handricky a podobne somariny su uplne na figu

Inak ono je aj fajn si najprv okuliare umyt vodou, aby sa pri lesteni nasucho neposkriabali sklicka nejakou smietkou co na nich moze byt,,,

dominima
1. mar 2024

Ja mám vlhčené utierky na okuliare z kauflandu a posucham s nimi okuliare, doleštím ešte suchou vreckovkou a hneď vidím lepšie 🤓

dismonika
1. mar 2024

@jessi06 čistým uterákom alebo utierkou, nezanecháva to žiadne chĺpky

jessi06
autor
2. mar 2024

@lakebabe no netuším prečo keď to ničí skla 🤦‍♀️