Čierna pleseň v pivnici

6. mar 2024

Dobry den, prosim ako sa da zbavit ciernej plesne v pivnici bytoveho domu? Je to tam nevetrane, savom to striekat nechcem kvoli smradu. Takto som pivnicu prevzala od predoslych majitelov, ti ju nevyuzivali. Inak plesne som tam nevidela (na chodbe atd), iba na nejakych kartonoch co su priamo v mojej pivnici (ano kartony vyhodim, ale chcem nejak “osetrit” aj pivnicu samotnu). Dakujem

viestta
6. mar 2024

Plesne su tam kde je chladno a vlhko, kedze je to pivnica v bytovom dome vela moznosti nemas. Ale ak to chces osetrit su na trhu nechlorove fungicidy, ktore su ucinnejsie ako savo a nesmrdia. Bezne sa daju kupit hoc aj v OBI alebo v obchodoch s farbami a niektorych drogeriach

potomka
6. mar 2024

Vyskusaj ocot alebo potom siahni po niecom silnejsom. Aj ked myslim si ze sa to bude objavovat castejsie- je to pivnica. Skor by som to riesila so spravcom.

simca06022011
6. mar 2024

Normlane všetko vyprac vyhod, otvor. Ak je v pivnici okno otvor aj to a vystriekaj to savom proti plesní. Vyvetra sa to. Treba to nechať odvetrat všetko, vysušiť. Až potom si tam ukladaj veci a aj to tak, aby to nebolo na stenách nalepené. Aby tam ako tak vzduch prudil.

stanulienkat
6. mar 2024

Savo proti plesni. Ziadne octy ani nahrady ti nepomozu. Vetrat, susit.

viestta
6. mar 2024

Savo na plesne na poreznych povrchoch nie je vhladne, len na povrchoch, z ktorych sa daju splachnut chlorove soli. Na nasiakavych povrchoch sa chlorove soli usadia, po tom, co vybielia povrchove prejavy plesne sa v nich usadza este voac vlhkosti a kolotoc sa opakuje. Na nasiakave povrchy treba pouzit ucinne fungicidy, ktore chemicky likviduju plesne a vsakuju sa aj do materialu a tam likviduju aj podhubia plesni.

autor
6. mar 2024

@viestta skusim tie nechlorove fungicidy, uz sme v minulosti mali daky bezzapachovy postrek proti plesniam ale nic to nerobilo, ale asi to nebol tento typ co pises. Dakujem

viestta
6. mar 2024

tak narychlo mi napada fungistop ako bezchlorovy fungicid. Savo je len bielidlo a povrchova dezinfekcia