Chrobáčiky v kuchyni

anos18
8. sep 2024

Ahojte, posledné dva týždne sa mi objavili chrobaciky v kuchyni, je to na zemi,alebo v miskách, buď už zdochnute, alebo ešte živé. Z čoho to môže byť? Ďakujem

anos18
autor
8. sep 2024
anos18
autor
8. sep 2024

Ja to zväčšené, chrobáčik je malý, cca 2-3 mm

miskajerry
8. sep 2024

aj to lieta? nie je to moľa?

anos18
autor
8. sep 2024

@miskajerry nelieta to, nie je to mola, je to taký tvrdší chrobáčik. Keď nájdem ďalšieho, skúsim odfotiť lepšie

slavkadi
8. sep 2024

Vyzerá ako potemnik skladový, asi si si doniesla v múke alebo v niečom podobnom. U nás pomohlo len vyhodiť všetky sypké potraviny a vydezinfikovať skrinky.

lindous
8. sep 2024

To je taký ten tvrdý chrobáčik?? Z času na čas s nimi bojujeme, všetko všetko popozerať, už sme ich mali klasicky v múke, ale aj čaji, semienkach, koreninách, či piškótach 😅 takže fakt všetko prehrabať

anos18
autor
8. sep 2024

Mám to aj v izbe, kde mám papiere

anos18
autor
8. sep 2024

@lindous áno,taký malý tvrdý, tmavohnedy, štíhly a dlhý asi 2-3 mm

avanka
8. sep 2024

@anos18 my to voláme pukací chrobacikovia.
Musíš nájsť pôvodcu..čaj,korenie väčšinou..dostanú sa do doz,je jedno,aké tesnenie tam je. Cestoviny,múka, sladkosti..všetko vyhodiť...poriadne vyčistiť. Zaliezaju do škár

anos18
autor
8. sep 2024

Už som našla, ide mi to zo skrinky s korením ☹️

avanka
8. sep 2024

@anos18 všetko vyhoď,len aj ozaj poriadne umy. A môže sa ti stať že ich budeš nachádzať kade-tade.

anos18
autor
8. sep 2024

@avanka ☹️ otrasné

avanka
8. sep 2024

@anos18 je..milujú sypane čaje,normálne čaje a korenie. Tiež som si ich asi 2 krát priniesla pravdepodobne z obchodu.

anos18
autor
8. sep 2024

@avanka už som našla. Mala som ich v Tebi droždi. Len neviem, prečo teraz, veď to droždie je tam asi rok a bolo v poriadku

avanka
8. sep 2024

@anos18 áno,aj tam som ich mala. No možno tam boli dlhšie založené, lebo mali čo jesť, alebo si ich priniesla z obchodu v niečom inom

anos18
autor
8. sep 2024

@avanka neviem, v inom som som to zatiaľ nenašla. Dúfam,že neprelezu tie hnusoby do spajzovej skrine

milos81
15. sep 2024

Tiež som mal v kuchyni podobné, liezlo mi to z čaju, nevedel som že z ktorého, bolo tam snáď 15 rôznych, tak som vyhodil komplet všetky, celú skrinku som potom octovou vodou vyčistil a odvtedy mám pokoj

lneviemmeno
15. sep 2024

Som vďačná za túto temu, lebo prvykrat v živote som si ich teraz našla. A celkom dosť, že sa sem tam pohybujú po kuchynskej linke. Idem robiť generálku, všetko vyhodiť a vyčistiť snáď to pomôže