Akú práčku vybrať?

8. apr 2023

Ahojte,
ideme prerábať kúpeľňu, tak chcem rovno aj novú práčku. Momentálne máme vyše 11 rokov Beko. Som maximálne spokojná. Ale odvtedy som práčky absolútne nasledovala. Teraz pozerám tieto všetky funkcie, a neviem čo je lepšie, a čo horšie. Chcem spredu plnenu, na tých 7-8kg prádla, a cenovo tak do 450eur. Skôr značky beko, gorenie, whirlpool, Samsung... Viete mi poradiť čo máte overené? Prípadne čomu sa vyhnúť ? Ďakujem

marca12
8. apr 2023

Samsung a whirpool by som nebrala. Beko a gorenje je lepsia volba. Pri pracke si vsimam,ci ma moznost nastavenia dlzky programy. Vacsina ma pevne dane dlzky programov a tie mi nevyhovuju. A aby mala primerane mnozstvo funkcii,nie zbytocne vela,ktore nevyuzijem. Ostatne mi je v podstate jedno. Tiez aktualne riesim vyber pracky a uz som z nich hotova 🤣

marth16
8. apr 2023

Teraz nedávno sme kupovali novú značky AEG, presný model teraz neviem, ale vyšla na 500€. Je do 8 kg, z predu plnená, a čo mne extrémne vyhovuje je úplne tichá. Ani neviem že perie.

lilienkah
8. apr 2023

Ja mám elektrolux plnení z hora a pokial máš miesto brala by som skôr plnenu z predu, pre mna čo je dôležité aby mala odloženie štartu keďže sledujem tarify pracku púšťam väčšinou o 10:30 tak ráno o 8:00 nahádzem veci a nastavim aby sa zapla o 10:30 (niekedy o tom čase som už v obchode) keď je nízky tarif, ďalej aby bola aspoň 7kg to je taký štandard vo Viedni sme mali iba 4kg a bola to hruza.. čím viacej funkcii tým viacej sa kazia…

majulino
8. apr 2023

Ja mám túto rok a je úplne skvelá. Aj na krátkom programe(18minut na 30°) máš možnosť nastaviť teplotu od 20-90° a skrátiť si ho na polovicu. Na 90° trvá neskrátene pranie 48min

https://www.nay.sk/beko-wte9744n-biela-pracka-p...

autor
8. apr 2023

@marca12 ved toto vyberanie je najhoršie 😀

autor
8. apr 2023

@majulino tato vyzerá super. Ďakujem. 😊

niekto2hy
8. apr 2023

Len tak pre info.Pri kratkom programe nestaci prasok ani zaposobit a uz sa odstreduje...

majulino
8. apr 2023

@niekto2hy nemyslím si, vyberám veci čisté, aj po 2,5 ročnom synovi, ktorý sám obeduje. A používam feeel Eco gél na pranie

lulu2014
8. apr 2023

Vyber si taku ktora sa ti bude pacit. Pre mna bola priorita predom plnena, prigramy, casovac, displey,
Je pravda ako pise
@niekto2hy ze pri skratenych ci kratkych programoch si treba uvedomit ze kolko naozaj realne perie v zohriatej praskovej vode - napusta vodu , zohrieva vodu , kolko trva samotne pranie , plakanie. Cize pri kratkom cca 60min.prigrame realne perie cca 15 min. My mame AEGa som spokijna 4rok. Ma to co potrebujem. Dlhe prigramy ktore sa daju skratit ale aj sama si upravi cas prania. Rozhodne by som nechcela Whirpool. A a ni pracku so susickou.
Azase kamoskyna sestra kupuje vzdy najlacnejsiu cca 200e a po 2-3 meni za novu. Vobec nelutuje.

kristie571
9. apr 2023

Pracku mam asi ročnú, Samsung. Zpredu plnenu na 8kg, je to ta s tymi dodatocnymi dvierkami, na ‘ zabudnute ‘ pradlo. Ked som hladala novu pracku pozerala som na cenu a spotrebu, tato ma vysla asi na 370€ s predlzenou zarukou na rok, boli vtedy nejake akcie na samsung, jej plna cena bola vyse 500€. Programov ma na vyber viac a každy sa prisposobi vahe pradla v bubne a podla toho perie, program na 1:15h s menej pradlom vyperie za kratsi cas (nemam presne odsledovane na minuty) ale viem ze vypne skor ked perie len par veci ako ked dam plnu pracku a stejny program, co povazujem za velku vyhodu tejto pracky. Aj ma super program na velmi spinave pradlo, kde pouziva aktivnu penu. Jej udrzba a cistenie je jednoduche aj sama mi po urcitom pocte prani zahlasi ze chce vycistit bubon. Som s nou spokojna, aj dizajnovo sa mi paci 🙂

avanka
9. apr 2023

Predaj je už síce ukončený https://pracky.heureka.sk/samsung-ww60j4060lw/#...

Ale za nás naj práčka, predtým sme mali Electrolux a Candy, to sa nedá porovnať. Výber programov,krátkych, dlhých vrátane outdoor, krátky, 20,40 minútový, je tichá, má malú spotrebu

canany
9. apr 2023

Z vlastnej skusenosti ti napisem, nemen nieco, s cim si spokojna a funguje to. Budes len sklamana. Clovek si mysli, ze ako isiel pokrok dopredu, ale nie je to tak. TV samsung mi vydrzal 2 roky a 3 tyzdne, nastastie opravu mi po žobrani spravili gratis, ale mam pocit, ze internet v tej TV sa zhorsil a aj tak budem kupovat novu. Nechcela som dat 150 eur za opravu rury a kupila novu, ze super budem mat novu lepsiu. Prd makovy. Ta stara bola uplne tip top, tie nove sa na nu nechytaju a tie co by sa chytali, stoja cez 1000 eur. Lutujem, ze som im ju nechala odviezt, keby som vedela ake shity teraz predavaju, tak si ju dam radsej opravit. A to som kupovala siemens, lebo mam pracku siemens a s tou som spokojna (zatial) a raz mi znamy, co robi s elektronikou povedal, ze bosch alebo siemens, aj ked je to jeden koncern, ale pracku len od nich. Ked som sa teraz pytala servisaka, povedal, ze je to jedno, pokazi sa hocico, len nekupovat whirlpool.

deginko
9. apr 2023

Ahoj,no ja som mala takisto asi 8r Beko,nikdy sa nepokazila a ide doteraz...len predali sme byt a nechali sme ju tam,hľadala som teda novú ..a zas som kúpila Beko..bola to moja top voľba...ale ja som chcela na 9kg prádla, spotreba energie, spotreba vody atď...stala má v akcii 420€.je perfektna

niekto2hy
9. apr 2023

@canany Preco vymienat celu TV,ked som spokojny s obrazom?Treba natiahnut sietovy kabel do TV,nepouzivat Wifi,alebo kupit externy androidovy prehravac - 50-60 eur a riesit multimedia cez to.

canany
9. apr 2023

@niekto2hy no problem je, ze obrazovka odisla po 2 rokoch a aj tak nie som spokojna s obrazom aj celkovo s TV, sietovy kabel tam je, lebo wifi bola otras a odmietam mat dalsi pristroj pod tv, nekupovala som tv s inetrnetom, aby som nakoniec dokupovala dalsi pristroj.

niekto2hy
9. apr 2023

@canany ,,nie som spokojna s obrazom" zalezi na zdroji cim tu TV krmis.U mna TV sluzi len ako zobrazovac,teoreticky by tu funkciu zvladol akykolvek monitor,staci aby mal HDMI vstup a ostatne riesim externym zariadenim.Samsungy maju perfektny obraz,moj ma 8rokov a nie je s nim problem.Player sa da umiesnit za TV,pripevnit na drziak a DO sa uz robia BT,pripadne pouzit mys.Tak pod TV nie je ziadna ,,skrinka".

canany
9. apr 2023

@niekto2hy tak mi doporuc ten player, lebo sa stavim, ze je toho plno na trhu. Ja sa aj bojim kazovosti tejto tv. Za 2 roky, bol 2 x v stave, ze nefungoval, az po vypnuti z elektriky na den, sa dal dokopy, to som zrusila aj upc tv, lebo som si myslela, ze za to moze set top box, ako mi povedal technik prvykrat, nakoniec odisiel uplne po skonceni zaruky a ze vymena lcd panela za 300 eur.
Hram psko, nintendo a pozerame len youtube a filmy z netu. Lets dance cez kabel sekalo a obraz na ..., musela som to napojit cez ntbk a vtedy aj obraz bol perfektny. A kedysi som chcela aj repraky k tomu, kym sa nezacal kazit

niekto2hy
9. apr 2023

K pracke - program na samocistenie,% vlhkost pradla po zmykani,hluk pri zmykani - otacky pri zmykani,mechanicky ovladaci panel,nie dotykovy display - pri poruche nutna vymena celeho,spotreba vody-pri prani (v mensom mnozstve vody vacsia ucinnost prasku,pri plakani odstranenie zvyskov prasku z oblecenia)

slniecko5
9. apr 2023

Určite A+ triedu. Ocenis vo faktúre🙂.

slniecko5
9. apr 2023

Inak mám už druhú Candy a som spokojná. Kupujem lacnejšie, lebo rátam s tým, že pri 5 deťoch sa všetky rýchlo opotrebuju, alebo je dobrá voľba predĺžená záruka. A čím väčšia, tým lepšia.

slniecko5
9. apr 2023

Mám túto

https://www.datart.sk/pracka-candy-ro1496dwmcre...
@kristie571 v oboch práckaxh som vedela pridať prádlo aj počas prania, spredu plnené. Asi to už je možné.

niekto2hy
9. apr 2023

@canany ,,musela som to napojit cez ntbk",tak obraz na TV je dobry. Tento https://www.okay.sk/products/multimedialne-cent... mam momentalne doma a dalsi z Chiny

https://www.youtube.com/watch?v=CJ1Wp-lrj2E

. S certifikatom Netflix je napr. https://www.okay.sk/products/multimedialne-cent... .Obidva maju Android,tak je moznost instalacie aplikacii z Google Play.

canany
9. apr 2023

@niekto2hy dakujem za ibfo, vyzera to dobre

ljzozv
9. apr 2023

@niekto2hy dá sa cez to pozerať aj kukaj to?

niekto2hy
9. apr 2023

@ljzozv Ano,ale lepsie je Kodi a doplnky.

oblecenie99
9. apr 2023

Čo ja viem, mama ma roky Whirlpool, jedna jej vydržala asi 15 rokov, druhá ide už tiež pomaly 15. ty rok, len ju premiestnila inde,.lebo teraz má piaty rok spredu plniacu, tiež Whirlpool asi piaty rok ak dobre počítam...? a v pohode... Ja mám teraz na 9 kg LG, druhý rok, zatiaľ sa nesťažujem klop klop...predtým som mala tiež whirpool zhora plniacu a v pohode 7 rokov, aj teraz ide, len som ju darovala, lebo sme potrebovali spredu plniacu aby na ňu mohla ísť sušička .. Ináč raz mi na tvoju otázku jeden kamoš opravár povedal: najlacnejšiu 😃 čiže tak...

daniela2202
9. apr 2023

Je to len o šťastí
... veľa šťastia 😊

autor
10. apr 2023

@daniela2202 ďakujem 😊

autor
10. apr 2023

Ďakujem Žienky, pôjdeme teda kuknúť do obchodu, čo budú mať. Whirlpool sa radšej teda vyhnem. Starú práčku si nechám v druhej kupelni na staré veci, montérky .... Skrátenie programu som doteraz nemala, a ani mi to v podstate nechýba. Niekedy mám pocit, ze čím viac funkcií, tým je to horšie 😀

laura0
23. aug 2023

@majulino kupili sme tuto pracku a velmi slabo hlasi koniec prania,ci to aj vam tak robi kedze byvame v dome nemame ju v kupelni ale dole v pracovni a nepocujem kedy doprala,som z toho trochu sklamana ,lebo doteraz co sme mali Bosch pracku tak piskala riadne a aj dost dlho.