Ako zistím, či práčka zohrieva vodu?

5. máj 2024

Ahojte, prala som cierne tricka na 30tke a ostali mi biele fliaciky z prasku tekuteho. Teraz som dala prat veci na 60tku a skusim pracku a je studena. Nemala by byt horuca? Mna napadlo,ci mi zohrieva vodu,skrz aj tych fľakov na ciernom obleceni...ako zistím ci ohrieva vodu a co mozem urobit okrem kúpy novej práčky? Ci uz nic?

viestta
5. máj 2024

Ak nezohrieva moze byt pokazeny termostat alebo teleso, to sa da opravit. Ci zohrieva musis ustriehnut ked bude vypustat vodu z prania

autor
5. máj 2024

@viestta takze na konci prania skusit ci je tepla? No ci oprava termostatu/telesa nebude stat viac ako niva pracka. Tato na uz 9 rokov...

viestta
5. máj 2024

ano, na konci prania
neviem kolko by stala oprava.

autor
5. máj 2024

@viestta dakujem,tak idem striehnut a skusat... No tato stala tusim vtedy 250€ a to fakt ma 9 rokov, to si myslim ze na dnesnu kvalitu posluzila dost...

viestta
5. máj 2024

tak do 300€ kupis pracku aj dnes, to sa asi neoplati opravovat

autor
5. máj 2024

@viestta ved prave, viac za opravu pýtajú,viem ked nasi dali opravit,to by aj novu mali.

nikaeli
5. máj 2024

Moja práčka je pri praní zboku teplá. Vodu vypúšťa rovno do odpadu pod vaňou, čiže takto by som ohrievanie neoverila. Naviac na konci prania je len plákanie po aviváži - vtedy už asi vodu nenahrieva, či?

autor
5. máj 2024

@nikaeli uz perie hodinu cca a este hodinu ma prat a je zboku aj zhora trochu tepla...

nikaeli
5. máj 2024

Tak potom nahrieva 😉 chyba bude niekde inde. Skús ju vyčistiť na kompletku, aj s filtrom. Mne tekutý prášok/ gél veľmi zanášal práčku a mala som na veciach také malé bodky, doslova kúsky špiny, ktoré už nikdy nezišli dole. Prešla som na prášok, plus vždy dávam kamennú soľ a trošku aviváže. Asi pred rokom som sa nechala zlákať ošiaľom Puella a veľmi som oľutovala. Mala som tak zanesenú a olepenú práčku, že som ju čistila na 2x pri 90°.

autor
5. máj 2024

@nikaeli no ja mam tiez fliaciky na ciernom obleceni, ach jaj,idem cistit.

lukbe
5. máj 2024

Do čierneho prádla pridám trochu octu do prania, aj tam, kde je nádobka na avivaz. Ale predtym skus prečistiť pracku.