Ako vysušiť gumáky?

sandra49
31. jan 2024

Ahojte baby. Mala sa blaznila v mlakach a vodu mala až v gumakoch. Uz sú 2 týždne na radiatore a furt sú ešte dosť mokré vnútri 🙈 ja už neviem ako to vysušiť. Mate nejaké rady? Dakujem 🙏

sirka9
31. jan 2024

Fénom. Alebo otočiť futrom na radiator, s papierom vnútri aby vydal vlhkost

vikusjk
31. jan 2024

Skus dat tie gumaky pod radiator, nie na. Alebo potom susic do topanok: https://www.insportline.sk/45986/susic-obuvi-s-...
pripadne Decathlon ma myslim aj lacnejsi

patka06
31. jan 2024

tiež odporúčam sušiče do topánok
https://www.sportisimo.sk/lenz/space-warmer-1.0...

laurika999
31. jan 2024

@sandra49 Dať POD radiator, nie na. Aby teplo išlo vrchom do futra

sandra49
autor
31. jan 2024

@sirka9 futro sa nedá vybrať to je napevno.
@vikusjk
@patka06
@laurika999 ono ja som ich mala v radiatore. Lebo len v kúpeľni mame radiátor tak som to normálne strčila do neho, cize teplo išlo všade a napriek tomu nič.. sušič do topánok, to počujem prvý krát.. pozriem to ďakujem.. 😊 ešte ma napadla ryza..nasypat dnu..keďže ryza vyťahuje vlhkosť. Ale neviem ci by to pomohlo keďže sú mokré a nie vlhké..

laurika999
31. jan 2024

@sandra49 Boli to drahé gumáky ? Či už ich nie radšej aj vymeniť. Ak sú tak dlho mokré, ako píšeš, že 2 týždne, či sa už vo vnútri netvorí aj plieseň. To by som neriskovala dať dieťaťu na nohu

lenkakravcova
31. jan 2024

@sandra49 ja ich suším vždy opačne (teda vrch na radiátor a spodok do vzduchu, radiátor na plné pecky a do 2 dní sú suché 🙂 ). Prípadne ich ešte radšej periem v lete: a dám sušiť na horúce slnko (ale to ti teraz moc nepomôže :D )

sandra49
autor
31. jan 2024

@laurika999 hej to su drahé 40-50€ 😅🙈 ale akoze o to nejde lebo sú malej už presne a teraz do konca zimy ich mala vynosit..čiže tak ci tam by išli preč. Len som jej už nechcela kupovať nove snehule keď už možno o mesiac nám ich nebude treba.. ťažko odhadnúť ake bude počasie. A tej plesne sa veru bojím aj ja😏
@lenkakravcova mala som ich aj tak a nic😅 tal sú už vyše týždňa vložené v radiatore nech majú teplo s každej strany..ale nepomaha to..Nam sa ani nedá dat radiátor ze na plno, on keď kúri tak je iba teply nie horúci kvôli podlahovke to tak je ci co..

lenkakravcova
31. jan 2024

@sandra49 Tak to keď je teplý len to veľmi pre sušenie gumákov nestačí :D Odnes ku susede, kamarátke, rodičom, kde majú "klasický" radiátor 🙂

viestta
31. jan 2024

@sandra49 napchaj do gumakov handry, ktore vsiaknu vodu a vymienaj ich, kde budu handry suche, tak ich dosus na radiatore

niekto2hy
31. jan 2024

@sandra49 Vlozka sa neda vytiahnut?

sandra49
autor
31. jan 2024

@viestta dala som ryžu v položke, uvidím čo to urobí. Skúsim aj tie handry. Ďakujem
@niekto2hy veru nedá

simca06022011
31. jan 2024

len ked to strcis do radiatora, nebude tam prudit vzduch.. to sa musi vyparit. CO najviac vody vysat, lebo este aj smrdiet mozu zacat, potom dosusit (ja to susim dole hlavou, na susiaku normalne) a ked to hned nepomoze do druheho dna, fenom by som to susila

sandra49
autor
31. jan 2024

@niekto2hy ja mam doma podstielku pre macku..ale akoby som to potom odtiaľ dala von? Vnútri je ovčie rúno..

niekto2hy
31. jan 2024

@sandra49 Nasypes do ponozky,zaviazes a vlozis.

sandra49
autor
31. jan 2024

@niekto2hy skúsim dakujem