Ako vyčistiť čierny matný záchod?

kristinazbin
23. mar 2024

Dobrý deň, vedeli by ste mi niekto poradiť ako vyčistiť čierny matný záchod aby som tam nemala tieto biele matné flaky a stekance?
Už som skúšala všetko. Z vrchu je záchod pekný matný čistý. Ale zo spodu tam mám stále toto.
Nejaký prípravok ktorý máte overený?
Ďakujem

klarissa25
23. mar 2024

A to sa nestačí opýtať 1krat?

hariet
23. mar 2024

Ten plast uz vyzera taky vyzraty, ze to tazko vycistis. Radsej kupit novu dosku, ak nechces rovno kupit normalny biely zachod😊

egonsk
23. mar 2024

roztok kyseliny citronovej (proste citrondeko) by ti mohol pomoct na vapenite stekqnce a voci plastu nie je tak agresivny ako niektore prostriedky. Ak je uz ale plast poskodeny, nepomoze mu uz nic.

kitycat
23. mar 2024

@kristinazbin ako mozu take stekance vzniknut na doske? To vsetci cikate postojacky?

kristinazbin
autor
23. mar 2024

@kitycat to sú stekance po čistení

kristinazbin
autor
23. mar 2024

@klarissa25 písala som tu niečo 1.x a nevedela som či sa to uverejnilo. Ale vidím, že mamičkám odborníčkam sa takáto chyba stať nemôže

kristinazbin
autor
23. mar 2024

@egonsk ďakujem

guudy
23. mar 2024

@kristinazbin pri cisteni utierat do sucha, aby neboli stekance..?

majka36912
23. mar 2024

Ak je doska uz poskodena nejakou chemiou, tam vela nevycarujes. Ak je to nova doska, len sa nedari ju pekne docistit, mozno by som poradila umyt ju len teplou jarovou vodou a kym je mokra, tak hned utriet dosucha. Taketo materialy su citlive, preto by som nevolila na ne klasicke cistice na vodny kamen, ako je fixinela, domestos alebo pulirapid.

marcela8866
24. mar 2024

@kristinazbin mám čiernu dosku z mdf. Dosku streknem po klasickom čistení ešte dezinfekčným sprejom a "preleštím" papierom. Ale po 1 použití a splachnutí to je späť. Proste na čiernej to vidno, na bielej nie. A vy, čo sa pohoršujete, že ako cikajú... takéto sú aj vaše toalety a ani o tom neviete... a tiež čistím toaletu denne a doska je rovnaká.