Ako vyčistiť čalúnenú stoličku?

buberova
30. máj 2024

V kuchyni máme svetlé čalúnené stoličky takej smotanovej farby.. po rokoch sú už trošku ufúľané, miestami je nejaký fliačik.
Je nejaká šanca ich vyčistiť aj bez tepovača? Napríklad, že by som si hubku namočila do teplej vody s troškou pracieho gélu a trošku ich šuchla? 😂😂 Potom by som po tom trošku prešla aj hubkou len s čistou vodou a dala vysušiť von. Neostanú mi fľaky?
Ako čistíte vy svoj čalúnený nábytok?

Ďakujem 🙂

astronaut321
30. máj 2024

Rozobrať čalúnenie a látku aspoň vyprať? A keď nie, tak tepovať ručne. Alebo ich prečalúniť napríklad?

buberova
autor
30. máj 2024

Ešte dodám, že je to taká trošičku hrubšia látka..

buberova
autor
30. máj 2024

@astronaut321 čosi, nie sú na tom až tak zle, že by to trebalo prečalúniť... Pod "tepovať ručne" myslíš si požičať stroj, poriadne ich namočiť a potom to povysávať? Alebo ručne ako píšem v príspevku?

astronaut321
30. máj 2024

Postni fotku, aká tam je látka, možno poradím.

buberova
autor
30. máj 2024

@astronaut321 dobrý nápad, tak o hodinku ju pridám 🙂

viestta
30. máj 2024

@buberova v DM-ku maju penu na calunenie a koberce. Nastriekas, nechas zaschnut a povysavas. Celkom dobre funguje

veronicka1901
30. máj 2024

@viestta prosím, nevieš presnejšie ako sa to volá ? Rada by som vyčistila taký menší koberec a nechcem ho prať. Ďakujem.

buberova
autor
30. máj 2024

@astronaut321 tak nejak to vyzerá

veronicka1901
30. máj 2024

@viestta ďakujem pekne 🙂

buberova
autor
30. máj 2024

@viestta tiež ďakujem, vyzerá to zaujímavo 🙂

astronaut321
30. máj 2024

@buberova kúp si penový čistič na látku (3€) a jemnou stranou špongie to s citom vyčistíš. Čisti hlavne miesta, čo sú mastné.

viestta
30. máj 2024

@astronaut321 cistit treba celu plochu lebo potom tam bude mat ciste flaky