Ako upratujete?

25. aug 2023

Ahojte ako často upratujete ? Ja som doma.na RD, máme takmer dvojročné dieťa. Vysavame cca 2x denne plus keď sa niečo vysype alebo dcéra natrusi tak hneď. Prach utieram denne. Gauč a menší nábytok odtahujeme cca raz za dva týždne, rovnako často utierame prach na zle dostupných miestach. Ale aj tak máme vkuuuuse po zemi prach, vlasy, omrvinky,mám pocit že je tu špina vkuse akoby som dva mesiace nevysavala. Čo robím zle,čo robíte inak ?

reanda
25. aug 2023

mne pomohlo, ked sa mi zhorsil zrak 😀 bez okuliarov teraz ziadny prach nevidim a som v pohode 😀

pkgirl30
25. aug 2023

upratujem podobne ako ty, ale tiež mám po byte prach. a už to neriešim, ho vákuu žiť neviem takže som sa nad tým prestala rozčuľovať. upratovanie ma baví, ale nechcem aby to bol stred môjho života.

rakywanda
25. aug 2023

@reanda mne pomohlo aj zatiahnuť žalúzie.

jana_eyre_2
25. aug 2023

Mne pomohlo mať viac detí, prácu a prestať riešiť poriadok 😀 neostávaju mi na to bunky..

elalala
25. aug 2023

Ja vysávam každý deň, keďže máme malé dieťa a mačku...teraz som kúpila tyčový vysávač s tými ledkami na hlavici, že to svieti...a ide ma šľak trafiť každý deň, aký prach a všade chlpy a vlasy sa nazbierajú za 24 hodín😅 ale čo narobím 🤷🏼 snáď nebudem vysávať každú hodinu 😅

bolarazjedna
25. aug 2023

No ja nechápem, kde máte čas 2x denne povysavat. Mne vysávanie trvá 1 hodinu (90m2), takže vysavam 1x týždenne, v kuchyni možno 2x. Prach utriem, ak mám čas (1x do mesiaca), alebo prebehnem vysávačom aj nábytok. Dlážku umývam už iba v kuchyni a na chodbe + v kúpeľni, tiež keď sa mi podarí, tak 1x do mesiaca. Kúpeľňu sa snažím upratať 1x za 7-10dni.
Nemam pocit, že žijeme v špine. Mam doma 14 mesačného, som rada, keď toto stihnem pri nom.

ona303
25. aug 2023

Som tiež na RD s 2.rocnym. Mame byt 70m2. Upratujem asi takto: máme roboticky vysavac ktorý ide každý deň. Podlahu a kúpeľňu upratujem vždy v piatok ( akurát odfukujem už mám hotovo 😄) prach utieram vždy s malým, dám aj jemu handričku a ideme ale to tiež tak 1x niektoré miesta 2x do týždňa. Kuchyňu si vždy tak priebežne po varení alebo keď robím riady a tak.
Kedysi som musela mať všetko tip top, vankúše na gauči za rovna, hrnčeky ušami do prava 😀, no proste až son to preháňala. Časom som si zvykla na to, že aj tak ako to je teraz je to fajn a som rada že sa môžem radšej venovať malému a manželovi❤️

viestta
25. aug 2023

@reanda presne, s okuliarmi na pocitac nesmiem vojst do kuchyne, lebo potom z nej 3 hodiny nevyjdem, lebo upratujem, zotieram kazdy fliacik aj tam kde ho nikto nevidi 😀

minesasubu
25. aug 2023

Ja vysavam tycovym vysavacom kuchynu a obyvacku kazdy den a vzdy ked maly namrvi
kazdych 4-5 dni vysavam velkym vysavacom, prasim koberceky, umyvam kupelku a wc a zmvyvam v celom byte cca 1,5 pol h mi to trvá , mame zatial len 2izbák cize je to sup sup , prach utieram ako sa mi chce alebo to urobi manzel cez víkend
kuchynsku linku umyvam kazdy den a skrinky tak cca raz za 2-3 tyzdne ako sa mi chce
Balkon pucujem cca raz za 4 tyzdne vysavam a umyjem podlahu , umyjem okná je tam len jedno velke cize je to rychlo cca 25 minut komplet

juliacenc
25. aug 2023

Ja som sa zmierila s tym, ze pri detoch to nebude tip top a citim sa lepsie 😀

beata_k
25. aug 2023

Tak neupratuj tak casto. Vidis, ze to nema zmysel. Urcite by som nevysavala 2x denne + podla potreby.

life123
25. aug 2023

Ahoj, ja aj 3 krát za deň niekedy fakt aj viac krát 🤦 hlavne v chodbe a kuchyni kde sa stále behá von dnu je tam najviac smeti už mám pocit že mi z toho šibe fakt už sa teším kedy nastúpim do práce

nataly420
25. aug 2023

Dva krat denne vysávať 😅 to už mi príde teda choré

ropucha6
25. aug 2023

Neblazni, prach utieram raz za tyzden. Pomohlo, ked sme kupili cisticku vzduchu. Vysava manzel tiez raz za tyzden precizne, robot kazdy druhy den a ked sa natrusi alebo je vela chlpov od psa, tak tycovym.

domiklik
25. aug 2023

Mam umývačku, ta ide minimálne raz za deň, je len minimum veci ktoré do nej nedávam... Pracku, sušicku - ta dosť minimalizuje prach v domácnosti... Tycovy vysávač, robotický vysávač chodí 2 krát za deň, keď je treba umyje... Mame zvlhcovac vzduchu, ktorý zachytáva prach... Inak som všetky materiály v domácnosti volila tak, aby boli ľahko udržateľné,nemam žiadne vitríny, Závesy, minimum kobercov, a keď aj mam tak len také co sa dajú hodiť do práčky a oprat... Celkovo som ochotná investovať do vydobytkov techniky, ktoré mi uľahčia život... Alebo si to jednoducho nevsimam

tinka_1807
25. aug 2023

U nás vysavam tiež raz denne, ale kým sme nemali malé dieťa, tak stačilo dvakrát za týždeň. Teším sa na robotický vysávač, možno od vianoc už aj bude :D ... Umývam raz za týždeň, niekedy za 10 dní ... Prach podľa potreby ... Ale nemáme nejako veľa otvorených políc ... Kúpeľňu tiež raz za týždeň umyjem.... Samozrejme, že prach aj bordel je. Proste kde sa žije, tam sa tvorí aj neporiadok. Ale že by som tomu podriadovala celý svoj život, alebo sa tým priveľmi trápila to nie ... Skús sa od toho odosobniť ... Na smrteľnej posteli nebudeš rozmýšľať nad tým, že koľko krát si vysávala :D ... Ale nad spoločnými zážitkami s rodinou ... Takže všetko s mierou ;)

autor
25. aug 2023

@reanda no ja mám pocit že vidím všade všetko 😂

autor
25. aug 2023

@rakywanda no toto najhoršie je ráno keď nám ráno svietiť najviac slnko a vidím každé zrnko prachu 😅😅😅

marca12
25. aug 2023

Neboj,prídu pochmurne dni bez slnka a ani ten prach nebude tak vidno 😂 teraz,ked je slnecno ozaj vidno kazdu smietku,v zime to tak nevidno. Ja prach utieram raz do tyzdna mohla by som aj castejsie,ale nemam na to chut.

autor
25. aug 2023

Ďakujem baby za odpovede, odpoviem takto hromadne.
Ozaj nemám pocit že to preháňam a aj je proste viditeľný bordel po zemi. Ale aj všade. Aj kúpeľňu napríklad umývam 3x do týždňa a vždy už vidim, že to treba, že je špinavá. Ale aj zem. Napríklad keď prídeme k mojej mame, býva sama v jednoizbaku, klasicky chodí do práce. Vysava vraj raz za týžden. V živote som u nej zrnko prachu nevidela na zemi. U nás keby týžden nepovysavam, tak mame ozaj že čierno čierne nohy. Neviem čím to je 🤷🏻‍♀️

autor
25. aug 2023

@marca12 to máš pravdu že teraz ma to viac hnevá, v zime to možno tak nebolo vidno 😂

emily_666
25. aug 2023

Mne pomohlo viac sa zaoberat inymi a to dolezitejsimi vecami ako je prach a spina. Upratat to ano, ale zit ken preto aby som nonstop upratovala, tak to teda nie. Treba najst zdravu rovnovahu a menej to sledovat

lasona
25. aug 2023

Neznášam bordel, špinu, a keďže pracujem z domu a chodia mi klienti upratujem denne. Vysávam a umývam podlahu každý deň, niekedy zmyvam aj dva tri krát. Nakoľko robím doma a proste pri mojej práci sa naprasi. Snažím sa mat minimum veci a nábytku. Prach utieram priebežne, kúpeľňu sprchu umývam keď mi pôsobí maska na vlasy, večer vždy nahadzem riad do umývačky, aby v kuchyni nebolo narozkladane. Okná 3 krát do roka, periny mením 2 krát za mesiac, niekedy aj častejšie. Často púšťam aj robota co pozmyva. Ja proste mam rada poriadok. Periem asi kazdy druhy treti den. Zehlim vsetko prádlo aj ked mam susicku. Aj tak to jw pokrcene. Dnes bola u mňa kamoška na návšteve a vraví ze máš malé dieťa, pracuješ a máš doma aj poriadok. Tak ma to potešilo .

andrejka1974
25. aug 2023

Prehanas to venuje sa radšej dcére ako upratovaniu prílišné upratovanie škodí dieťa bude žiť príliš sterilné a nezíska žiadnu imunitu radšej sa s ňou hraj buďte viacej vonku a keď spí ty spi tiež a keď trocha času máš vyloz si nohy a relaxuj proste neupratuj toľko

h2
25. aug 2023

No môj ty Bože! Dvakrát denne vysávať?! Denne utierať prach?! Podľa mňa tam žiadny prach nemáš, len si posadnutá a vidíš aj to, čo tam nie je. Ja vysávam dvakrát týždenne, výnimočne trikrát, ale to už je maximum. Prach utriem, keď si spomeniem, alebo keď ho niekde vidím. A vôbec nemám pocit, že mám doma prach a špinu.

pikachu999
27. aug 2023

Skús si kúpiť robotický vysávač 😃

vandica
27. aug 2023

Ja teda upratujem menej ako ty, kúpeľňa raz týždenne, aj prach, vysavam každý deň s ručným vysávačom - ale proste prach je stále. Kašli na to, nevšímaj si to 😀
Inak mám susedu, ktorá tiež denne upratuje na komplet dom a teda do konca keď príde z nočnej, ide najskôr poutierat prach a az potom spať 😀 Skoro ma vykotilo keď mi to povedala. Ja som bola rada, že som po nočnej zvládla sprchu a nie ešte upratovať 🤣

mira0611
27. aug 2023

Ahoj, upratuj kazdy druhy den, 1.den var, 2.den upratuj, takto sa vycerpas. Kup si kvalitny vysavac aj ja som mala tento isty problem pocas RD, a potom este v rakusku som si v Bipe kupila rucny vysavac dyson, ked maly nieco vysype, vsimla som si, ze ovela lepsie saje nez moj riadny vysavac zacala som googlit, u nas vtedy dyson nebol len na 1 webovej stranke cistysvet.sk a odtial som si kupila dyson s rotujucou kefou, ktora pozbiera aj vlasy no a potom bola cistota.
Dyson je drahy, ale skus karcher mozno ten ti pomoze. Ja som mala 1.vysavac elektrolux a bola hroza. Tie nase vysavace stracaju saciu silu, kazdy rok by si mohla kupit novy vysavac, aby si udrzala cistotu.

moonlight1210
1. sep 2023

Tycovym vysavacom 1x za dva dni prebehnem okraje izieb a kravske koze na zemi. Tym, ze ma ledky vpredu, to robim vecer, ked krasne osvieti vsetok bordel pred nim.
Mame dve fenky, tie v case plznutia vyciesam kazde dva dni, aj tak su chlpy po troske vsade. (Najlepsi je cas harania, vtedy naopak nahodia srst, krasne zhustnu, takmer vobec im srst nepada. Chcu sa pacit okolitym psom. 🙂 )

Rovnako casto pustam roboty v kuchyni a na poschodi.

Tym sa eliminuje prach a neporiadok v miestnostiach na minimum.
Lebo nacastejsie sa to zbiera prave popri stenach a odtial sa viri zase naspat do miestnosti.

A potom 1x tyzdenne vysavam vsetko velkym vysavacom, povysavam aj prach na lištách okolo stien, kde inak ziaden vysavac nedociahne a utieram prach. A prebehnem mopom.

Ale uplne bezprasnu domacnost nebudes mat nikdy.
Uvolnuju sa jemnucke supinky odumretej koze z vasich tiel, padaju vam odumrete vlasy a chlpy, odlietaju jemne ciastocky vlakien z vasho oblecenia, perin, vankusov, diek, gauca a ineho zariadenia potiahnuteho latkami. Ked vetras, nalieta dnu zvireny prach zo vzduchu. Ten isty si prinesies na vrchnom obleceni zvonka.

Prachu neutecies, a cim viac sa snazis, tym ta akurat viac irituje a sustredujes sa nan.